Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mondják, hogy szaporítótól ne...

Mondják, hogy szaporítótól ne vegyen senki kutyát. Akkor azok a kiskutyák nem érdemelnek rendes gazdát, mert rossz helyre születtek?

Figyelt kérdés
Én is rosszul csináltam, mert ilyentől vettem, de többszöri féregtelenítve volt és oltást is kapott? Nem mocsokban, hanem a házban éltek velük a kicsik. Nem sokszor szült az anya, 3 éves és abba hagyják az egészet, nehogy baja legyen.
2019. ápr. 11. 08:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert:

- ha senki nem venne végre ilyen helyről kutyát, akkor nem lenne kereslet, előbb-utóbb kínálat sem, tehát csökkenne, megszűnne a szaporítás

- ugyan szaporítók között is van különbség, de abban mindenképpen hasonlítanak, hogy nem értenek hozzá, amit csinálnak. A kutyáik nincsenek szűrve az örökletes betegségekre, nem biztos, hogy alkalmasak lennének továbbtenyésztésre, és azt sem tudják, mi lenne a szukához illő megfelelő tenyészkan stb. Emiatt ezek a kutyák sok esetben betegek lesznek, vagy egyenesen életképtelenek, sokszor idejekorán elpusztulnak sok szenvedés után, vagy menhelyen kötnek ki, mert aki a vételáron spórolt, várhatóan az állatorvosra sem fog százezreket költeni.

- téves az a hozzáállás, hogy ezek a kiskutyák nem érdemelnek rendes gazdit. Nyilván minden kutya rendes gazdit érdemel. A probléma ott van, hogy ezeknek a kiskutyáknak meg sem kellene születnie, de míg igény van rájuk, azaz megveszik őket, addig nem fog megszűnni a hozzáértés nélküli szaporítás.

2019. ápr. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kellene egy szabály, hogy amelyek megszülettek, el lehessen adni, aztán a további szülést betiltani. Ez az, amit nem lehet szabályozni semmilyen törvénnyel..

Maximum orvkereskedés okból kifolyólag büntetni őket. Azt hiszem ez a megfelelő szó az adózás nélküli árusításra.

2019. ápr. 11. 09:07
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Kellene a szabályozás, igen. Katasztrófa, ami ma az országban állattartás cím alatt folyik :(

De sajnos a meglévő törvényeket sem ellenőrzi és tartatja be senki, így pl. még mindig rengeteg chip nélküli és oltatlan kutya van...

2019. ápr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Itt Ausztriában szerintem jobb a helyzet. Keverék kutyát is ha adnak el, jó drágán és chip az alap, hogy van. Kóbor állatot se láttam soha. Biztos van menhely, de nem az jellemző az állattartásra, mint Magyarországon. Ebadó is van, büntetnek, ha észre veszik, hogy nincs és ahhoz, hogy valaki bejelentse a kutyát, kell a chip szám is. Itt a "parasztok" is szeretik az allataikat, nem fogyó eszköz számukra. Van biztos kínzás is, egyet olvastam nem rég Bécsben, de az se jellemző annyira, mint magyar keleti részén.
2019. ápr. 11. 10:04
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Tenyésztők között is vannak olyanok, akik inkább szaporítónak tekinthetők. Ezek a kutyák is rendes gazdit érdemelnek, csak nem kéne egy fillért sem adni a szaporítónak, és mondjuk vannak, akiket jelenteni is kéne, hogy ránézzenek a körmükre. Nyilván nem azokat, ahol Buksikának véletlenül becsúszott egy alom, de aztán ivartalaníttatják, meg nem is azt, ahol az állatorvos hülye, és több kutya meghalt már a kezei között műtétnél, és félnek a gazdik oda elvinni a kutyáikat ivartalanításra, más meg nincs a közelben, és a gazdik inkább megpróbálnak vigyázni, ami nem mindig sikerül (ott mondjuk az állatorvos körmére kéne ránézni, hallottam már ilyet is). Inkább fizetek menhelynek ugyanazokért a költségekért.
2019. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Ezt érdemes amúgy elolvasni, szóval van, aki nagyüzemben csinálja:

[link]

2019. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Az a gond, hogy ez egy ördögi kör: aki a pénzért csinálja, rossz körülmények között rommá elleti a kutyáját (mert megteheti), a kölyköket eladja olcsóbban, mint a tenyésztő (mert megveszik), ha pedig már kiöregedtek a kutyái az iparból, lepasszolja őket a gyepmesteri telepre vagy a menhelyre (a fajtamentők úgyis kiviszik onnan). Ezt a kört legkönnyebben talán úgy lehetne megszakítani, ha a keresletet csökkentik (Ne vegyél szaporítótól! sulykolása), ugyanis ha rossz üzlet lenne az ilyen embereknek, nem csinálnák.

Aztán vannak azok, akik nem a pénz miatt csinálják, de szintén szaporítónak szoktak nevezni, mert nem tenyésztők. Itt sokszor a családi kutyának lesznek kölykei, főként érzelmi okból (vagy baleset történt). Ők sokszor nem értenek a tenyésztéshez eléggé, aminek megvannak az egészségügyi kockázatai, a fajtát sem javítják az akciójukkal, de legalább a szülőknek nagyobb eséllyel van jó sora. Az értelmesebb gazdák sokszor utánanéznek, amennyire tudnak a témának, figyelnek a kutyákra, az oltásokra, de a tapasztalat hiányzik. A 13,5 éves goldenünk például ilyen helyről van. Mielőtt elhozhattuk volna, pár héttel már volt ismerkedő látogatás, beszélgettünk, hogy tartanánk a kutyát, találkoztunk az anyával és a kölykökkel is. Nem kértek a kölyökért pénzt, úgyhogy megválogathatták, kinek adnak. Ez az egy alom volt, még az ivartalanítás előtt szerettek volna egyet (na meg a doki is ezt javasolta :S). A kutyánkkal 12 éves koráig kétszer kellett soron kívül állatorvoshoz menni, nem volt semmi komoly baja, ideális családi kutya, de ez lehetett volna másként is, mert ilyen helyről kutyát hozni nagyobb lutri mint a tenyésztőtől (tenyésztés előtt EÜ szűrés, tenyészszemle, esetleg munkavizsga is).

2019. ápr. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Erről olvastam, de a videót most láttam csak.

Mi lenne ha hirtelen senki nem vásárolna ilyen helyről kutyát? Mi lenne a kicsikkel?

2019. ápr. 11. 10:27
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért is onnan hoztam a kutyámat, amiről írtam, mert ők szimpatikusak voltak. Küldtek több fotót, videót, még az előző alomról is. Visszavásárlást is vállalnak. Pár havonta kérnek jelentést, képet a kutyáról. Jártak egyszer rosszul, azóta jobban vigyáztak.

Húgom vett oltás és fereghajtas nélkülit, volt is rengeteg féreg benne... Ott anyáról és apáról semmi kép vagy élőben se látta.

2019. ápr. 11. 10:38
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mától soha senki nem vásárolna, akkor hirtelen időszakosan megnőne a kidobott kutyák száma. De ez pár év alatt megoldódna. Így viszont nem változik semmi.
2019. ápr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!