Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség, szökik! Mit csináljak?

Segítség, szökik! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Majdnem elutotte az autó a kutyámat! Kereken egy hónapja van velünk, eddig soha semmi baj nem volt, sosem próbált meg kijonni az udvarból, most sem tudom hogy tette. Napközben itthon voltam, foglalkoztam is vele, amikor a buszra kimentem, hisztizett egy kicsit, de ezt szokta eddig is, amint a látóterébol eltűntem abba szokta hagyni. Nagyon nagy szerencsém, hogy még a megalloban álltam, mert egyszer csak azt látom, hogy rohan felém! Majdnem elcsapták, az életem is lepergett a szemem előtt! Rettenetesen megijedtem. A nyakorvenel fogva vonszoltam vissza. Magas kerítés van, nem tudom hogy jött ki. Ivartalan szuka, 2 éves. Mennem kell dolgozni holnap, mit csináljak?
2019. ápr. 11. 16:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Építsetek neki egy elég nagy kennelt, amiből nem tud kiszökni, vagy zárjátok a házba, amíg nem vagytok otthon. Így akár meg is mérgezhetik, ha bedobnak valamit az udvarra.
2019. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet állapítani, hol szökhet ki.Át kell nézni jól a kerítést.Kapu ne maradjon nyitva, mert valaki benyit és kiengedi.Vagy szomszédok kerítése rossz, átmegy oda, tőlük meg ki.

Próbáld meg, mintha elmennél otthonról, de figyeld, hol megy ki.

2019. ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
A kennel egy börtön.A kerítést kell jól megjavítani.
2019. ápr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Egyes kutyáknak a magas kerítés sem akadály:

https://www.youtube.com/watch?v=tzPQxPNkHIY

2019. ápr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es válaszoló ötletét annyival egészíteném ki, hogy ha meg tudsz kérni valakit rá, akkor az még jobb, ha elmész otthonról és addig ez az ember figyeli, hogy hol próbálkozik a kutya. Nálunk ez vált be (férjem figyelt az ablakból, én látványosan elmentem). Amit még meg lehet próbálni, hogy mielőtt elmész, valami olyasmit adsz neki, ami elfoglalja egy darabig. Kutyafüggő, hogy működik-e és lehetnek ennek a megoldásnak hátulütői, pl. a kutya a játékot az elmenetellel társítja.
2019. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom ki mennyire ismeri a videót. ~3-3,5 méter biztosan meg van a kennel


[link]


[link]


[link]

2019. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Játsz vele sokat és szentelj időt a szellemi és fizikai fárasztásra is.


A kerítést pedig betonozd alá, erősítsd meg és legyen 1.8-2 méter a

2019. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Léteznek kennelek tetővel is, olyat érdemes építeni, és ha elég nagy, akkor nincs vele baj, ráadásul nem csak a szökés ellen nyújt biztonságot, hanem azok ellen is, akik ki akarják iktatni a kutyát mérgezett meg szöges falatokkal. Természetesen nem abban kell a kutyának leélnie az életét, de hasznos.
2019. ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%

A kennel nem megoldás, hanem a probléma megkerülése, amivel ráadásul egy életre félre lehet nevelni szegény állatot.


A helyes megoldás az, hogy meg kell tanítani a kutyának, hogy a kapu vonala egy határ a számára, amit csak akkor léphet át, ha a gazda kifejezetten engedélyezi. Plusz nyilván rendbe kell tenni a kerítést, hogy ne legyen rajta rés, ahol szökni tud.

2019. ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Építsetek neki egy elég nagy kennelt, amiből nem tud kiszökni, vagy zárjátok a házba, amíg nem vagytok otthon. Így akár meg is mérgezhetik, ha bedobnak valamit az udvarra."


A házba nem mehet be. A kennelt hogyan építhetem meg a leggyorsabban? Mekkora kell minimum? Egész nap ott kell lennie szegénynek..


" Meg lehet állapítani, hol szökhet ki.Át kell nézni jól a kerítést.Kapu ne maradjon nyitva, mert valaki benyit és kiengedi.Vagy szomszédok kerítése rossz, átmegy oda, tőlük meg ki.


Próbáld meg, mintha elmennél otthonról, de figyeld, hol megy ki."


Ez most sikerült. Látom hol menne ki. Ott egy icipicit alacsonyabb csak, illetve nem a kerítés alacsony, hanem a lábazat van megemelve, betonpadka, de csak 5 centis. Ha itt sikerült neki, és csak itt magasitom meg gyorsan, vajon nem próbálkozik máshol, ahol magasabb?


"A kennel egy börtön.A kerítést kell jól megjavítani"


Nem tudom. Nekem se annyira jön be mint végleges opció, főleg mivel mint mondtam, sokat vagyunk munkában és utánam jött ki, így azido alatt kellene öt folyton bezarni.


"Egyes kutyáknak a magas kerítés sem akadály:"

Ezt én is így hallottam, ő eddig nem volt szökős :(


"

A 2-es válaszoló ötletét annyival egészíteném ki, hogy ha meg tudsz kérni valakit rá, akkor az még jobb, ha elmész otthonról és addig ez az ember figyeli, hogy hol próbálkozik a kutya. Nálunk ez vált be (férjem figyelt az ablakból, én látványosan elmentem). Amit még meg lehet próbálni, hogy mielőtt elmész, valami olyasmit adsz neki, ami elfoglalja egy darabig. Kutyafüggő, hogy működik-e és lehetnek ennek a megoldásnak hátulütői, pl. a kutya a játékot az elmenetellel társítja."


Az első felere reagáltam előző hozzaszolonak. A játék nem tudom, leköti-e ilyenkor, utánam sírt :(


" Nem tudom ki mennyire ismeri a videót. ~3-3,5 méter biztosan meg van a kennel"


Hűha ez nem semmi. Az en kutyám finn spitz méret, 15kilo, de magasra ugrik helyből...


"Játsz vele sokat és szentelj időt a szellemi és fizikai fárasztásra is.



A kerítést pedig betonozd alá, erősítsd meg és legyen 1.8-2 méter"


Reggel egy, este 2 óra az övé, dedikáltan. Hétvégén ennél sokkal több.

Betonozott, összesen 180centi, most próbálom kitalalni éppen, miből és mikor építünk valami magasitast gyorsan. Akár ideiglenesen..


"Léteznek kennelek tetővel is, olyat érdemes építeni, és ha elég nagy, akkor nincs vele baj, ráadásul nem csak a szökés ellen nyújt biztonságot, hanem azok ellen is, akik ki akarják iktatni a kutyát mérgezett meg szöges falatokkal. Természetesen nem abban kell a kutyának leélnie az életét, de hasznos."


Igen, arra pl nagyon jó lehetne, hogy ha valami olyan történik, ami miatt gyorsan el kell zárni, pl fát hoznak, vagy epitkezunk, vagy valami.. De állandóan nem lehet ott napközben szegény..


" kennel nem megoldás, hanem a probléma megkerülése, amivel ráadásul egy életre félre lehet nevelni szegény állatot.



A helyes megoldás az, hogy meg kell tanítani a kutyának, hogy a kapu vonala egy határ a számára, amit csak akkor léphet át, ha a gazda kifejezetten engedélyezi. Plusz nyilván rendbe kell tenni a kerítést, hogy ne legyen rajta rés, ahol szökni tud“


Na ezen dolgozom, hogy rendben legyen. De hogyan kell erre öt megtanitani? Segítsetek, hogy kezdjem el..



Amúgy mióta bejottem, nézem, annyira meghunyaszkodva, bűntudatosan fekszik, mikor kimegyek alázatosan jön oda, beszélek hozzá de nem simogatom most. Szerencsére amikor ugrani akart, rajtakaptam és jól le tudtam cseszni, kiabáltam, vette az adast. Amúgy is van előtte tekintélyem, megtanulta azt is, hogy ne ugraljon fel, ül, fekszik, nem nyúl a kajahoz míg nem adtam oda szóban is. Nagyon megijesztett, nagyon szeretem :( kis hülye, nem bírnám ki ha elutne az autó :(

2019. ápr. 11. 17:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!