Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy 3 éves komondor...

Hogy lehet egy 3 éves komondort megnevelni?

Figyelt kérdés
A páromhoz költöztem, akinek van egy komondorja. Először nagyon féltem tőle, majd átalakult közönnyé, amit érzek iránta. Mivel 3 cicát vittem a páromhoz, így én szoktam a cicáknak és a kutyának is enni adni. Gondolom emiatt a kutya állandóan játszani akar velem, rám akár ugrani. Én ezt nem szeretném, mert állandóan összekoszol meg nem is szimpatizálok vele. Sajnos, kétszer bántotta is a cicákat. Kérlek, adjátok tippeket, hogy hogyan lehet elérni, hogy engem és a cicákat hagyja békén. És ha esetleg majd lesz baba, akkor természetesen őt is. Előre is köszönöm a válaszokat!

2019. ápr. 11. 18:13
 1/5 anonim válasza:
6%
Sajnosn 3 eves kutyat nem lehet megnevelni mar. Macskakkal idővel kibèkül.
2019. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Dehogynem lehet. Öreg menhelyes kutyával is járnak kutyaiskolába pl. Határozott tiltás, elfordulás a kutyától,ha ugrik. Azzal hogy hátat fordítasz neki, jelzed mennyire nem oké a dolog.
2019. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Hozzáértéssel :P


A kutya figyelemért ugrál. A negatív figyelem is figyelem. A legjobb megoldás karba tett kézzel hátat fordítani neki és megvárni amíg lenyugszik és akkor foglalkozni vele.

1. Persze hiszti lesz, amit ránézel, megsimogatod, újra kezdi, de kellő kitartással meg fogja érteni, hogy ez az új játékszabály. Számíts arra, hogy tesztelni, próbálkozni fog: ma se? ha másik ruha van rajta akkor se? a szomszéd nénire se? stb.

2. Persze egy yorkival könnyebben kivitelezhető, de azért a komondornál is el lehet érni, hogy megszűnik minden móka, ha hülye. Esetleg te fizikailag szűnsz meg ott lenni: bemégy a házba, kimégy a kapun, légy kreatív!


A cicáknál azt kell tanítani, hogy maradjon nyugodt a macskák közelében. Szóval nem tiltod, nem piszkálod, hanem megtanítod kontrollálni a saját érzelmeit. Tehát Look at That! game. [link]

https://www.youtube.com/watch?v=9FzUmnmH-pw bár ő kicsit túl van stimulálva továbbá NEM elvárás, hogy a kutya üljön (bocsi, nem tudtam jobbat tálálni)

2019. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így sehogy. A kutyával dolgozni kell, foglalkozni kell és éreztetni kell vele a törődést. Közönnyel nem lehet nevelni és olyan módszer sincs, ami ráolvasással hat.

Ha változtatni akarsz, akkor kezdj el vele játszani, tanítani, sétálni. Alakuljon ki először is kötődés.

2019. ápr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 komis1 ***** válasza:
100%

Nem a kutyával van baj, hanem veled. A kutya olyan, mint egy kisgyerek. A mostani szitu olyan, mjntha a párodhoz költöznél, akinek már van egy kisfia. Neked a gyerek kezdetben ellenszenves, majd késòbb ez átalakul közönnyé. A kicsi nyitottan fordul feléd, játszani szeretne veled, te viszont elutasítod és internetes fórumokon kérsz segítséget, hogy lehetne megnevelni ezt az átok kölyköt. Saját tapasztalatom szerint a nők, lányok 97 %-ban imádni szokták a komondort, ha bárhol találkozunk velük. Számomra riasztó, mennyire nincsenek érzéseid, az empátia hiánya.

Alapvetòen a kutya nagyon rendesen viselkedik, téged is elfogadott, pedig lehetne elutasító is. Egy felnőtt komondor általában nem fogad el idegen élòlényeket a saját területén, macskákat is csak akkor, ha velük együtt nőtt fel. Az, hogy nem szedte szét òket, hatalmas dolog. Becsülni kéne érte.

Az ugrálásról annyit, hogy 3 éves, épp, hogy kinőtt a kölyökkorból, fiatal, játékos. 5-6 évesen valószínùleg kevésbé ugrálna. No meg arról is szó lehet, hogy fel akarja magára hívni a figyelmet, hisz te legszívesebben rá se néznél.

A kutya szerintem normális, nincs szüksége különösebb nevelésre. Neked kéne változtatni a viselkedéseden, kialakítani egy normális, szeretetteljes kapcsolatot a kutyával. A leírtak alapján azonban erre sok esélyt nem látok. Láthatóan nem szereted a kutyát, parancsra pedig nem lehet megszeretni senkit.

A komondor nagyon szereti a családját, a család gyerekeit különösen imádja. Ha gyerek lesz, a komi imádni fogja. Teljes sötétségben vagy, ha azt gondolod, a komondor ugyanúgy viselkedik a családja gyerekével, mint a vadidegen macskákkal. Előbbit imádja, utóbbit utálja.

2019. ápr. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!