Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hétvégén mennyire szokás pl...

Hétvégén mennyire szokás pl normafára kutyàval menni? Szoktak szabadon lenni? Elmennèk szívesen, csak nem tudom mi a szokás.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 11. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

Persze, hogy szoktak.

Dögivel szabadon, póráz, szájkosár nélkül, telehugyozva és sz@rva mindent.

Borzasztó! Nem lehet leülni a fűbe, vagy nyugodtan sétálni mert biztos hogy, "beleülsz" a cuccba vagy 3-4 kutya lebzsel körülötted amíg eszel egy szendvicset.


Kikéne tiltani onnan vagy korlátozni, szóval NE, ne menj oda ha átlag neveletlen kutyád van, aki után nem szeded fel a termést és aki nem hallgat a hívásra.

2019. ápr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Sajnos az elsőnek igaza van, kutya nélkül sem szívesen megyek oda.
2019. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Tilos a kutyát póráz nélkül sétáltatni (kutyafuttatón kívül), csak éppen sokan lesz.rják. Még azt is, hogy össze kéne szedni a kutyasz.rt.

Múltkor elmentünk sétálni, kerülgetni kellett az aknákat, ráadásul nekünk jött morogva, vicsorogva egy elég magy kutya. A "kedves gazdi" sehol nem volt. Kb. 2 perc múlva került elő azzal a dumával, hogy nem bánt a kutya.

2019. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak olyanok, akik nem figyelnek oda rendesen a kutyáikra, és nem tartják be a szabályokat, az olyanok miatt a normálisakra is csúnyán néznek, de nekem nem volt problémám kutyákkal, mikor a Normafánál jártam. Szájkosár csak veszélyesnek nyilvánított kutyára kell, póráz viszont kéne, én sem sétáltatom póráz nélkül az enyémet, van 5 méteres kiképzőpóráz, ha nem tudunk bemenni zárt futtatóba és van parkos rész, ahol szaladgálhat, vagy zárt helyen engedem el, és a piszkot felszedem utána, ezek nem megerőltető dolgok, de a hülye gazdák miatt nem kéne kitiltani a normálisakat is egy gyakorlatilag szabad területről. Férfiak is hugyoznak összevissza, ha rájuk jön a szükség és nincs WC, még városban is, nemhogy erdőben, gyerekeket szintén visznek adott esetben egy bokor vagy fa mögé, ha már nem pelenkás, de sürgős, utánuk vajon hány szülő szedi fel?
2019. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Labrador kutyám van, behivható, a kakit meg alap, hogy felszedem utána, ez nem is kérdés.

Én tudom, hogy alapból , hivatalosan csak futtatóban lehet kutyátt elengedni, de azért vannak olyan helyek Pesten is, ahol elég sok kutyás van szabad területen. És nem tudom tényleg, hogy mi a protokoll, mert nem règóta lakom itt.

2019. ápr. 11. 21:22
 6/7 anonim ***** válasza:
"de azért vannak olyan helyek Pesten is, ahol elég sok kutyás van szabad területen." - Ez egy dolog, csak éppen rendelet szabályozza, hogy nem szabad póráz nélkül, azért tehetik meg mégis, mert nem razziáznak, hogy betartassák. Bármivel találkozhatsz kutyával, ami miatt baj történik, egy másik kutya, aki neveletlen, és nekimegy a tiédnek, egy sün, ami felkelti a kíváncsiságát, és te még nem látod, de a kutyád már több méterről kiszagolta, hülyegyerekek, akik megdobálják... jobb a békesség.
2019. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#1-vel teljesen egyetértek.
2019. ápr. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!