Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az örökbefogadásról a mai Magyarországon?

Figyelt kérdés

Már pár napja gondolkodom ezen a témán. Tudtommal, a menhelyek, gyepik és állatmentők mind-mind roskadoznak a sok árva kutyustól. Ennek ellenére, ahogy körbenéztem, az örökbefogadásnak olyan feltételei vannak, és az állatvédők olyan lehetetlenek, hogy vagy oda se adják a kztyát vagy olyan lehetetlen feltételeket szabnak, hogy az embernek elmegy az egésznek a kedve. Szerintem ez nem törvényszerűen jó. Olyan sokszor, mintha nem is akarnának örökbe adni, de közben meg még a csapból is az folyik, hogy teltház van mindenhol. Én nem azt mondom, hogy mindenkinek, rossz körülmények közé, csak úgy legyenek kiadva a kutyák - koránt sem gondolom így, hiszen ez a másik véglet -, de szerintem már elment ez az egész állatvédelem egy nagyon rossz irányba.


Mondok egy saját példát: van két kutyánk: 10 éves keverék az illatosról-6 éve nálunk, másfél éve tacsi-kölyökkora óta nálunk. Családi házban lakunk, a kutyák kint is lehetnek, de bentiek alapvetően, bent alszanak, nincsenek kicsapva az udvarra stb. Még így is minden áldott nap van esti sétájuk, min egy óra. Ezen felül mindkettővel jártunk kutyasuliba, az öreget már nem nyüstöljük, ő zömmel már csak pihenget, a kicsivel még mindig járok hetente kétszer. Ennyit rólunk.


Tegnap néztünk egy kutyát egy állatvédő szervezetnél, ahol a csaj elvileg kutyakiképző is. Fiatal állat, hirdanánk futni, hordanánk suliba, kinti-benti kehetne, mindketten otthonrol dolgozunk, gyerek nincs, teljesen ideális. Hát... nem kaptuk meg a kutyát. És tudjátok, miért nem? Azért, mert mi oda akartuk a kutyát hordani suliba, ahová mindkét kutyánkkal jártunk, nem pedig hozzá. Ezért nem adja ki egy tök ideális párnak. Mert nem nála akrjuk költeni a pénzünket, úgy hogy ki a fővárosban lakunk, és az ő sulija 40 km-re van. Tök hülyeség lenne olyan messzire elmenni.


Szerintetek jol van ez így? Jó ez a rendszer az országban?



2019. ápr. 12. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%
az, hogy az örökbefogadásról normális embernek nem a kutyák, hanem az embergyerekek jutnak eszébe. De biztos kva okosnak képzeled magad egy ilyen kérdés után.
2019. ápr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mondd, te normális vagy?
2019. ápr. 12. 19:39
 3/18 anonim ***** válasza:
13%
Az első válaszolónak igaza van, ezt elég szarul fogalmaztad meg. Nekünk mindig odaadták a kutyákat, fura, hogy nektek nem. Tényleg szomorú helyzet.
2019. ápr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De hát a kutyás szekcióba írtam ki, emberek. Hát h kutya örökbefogadásnak hívják, akkor mit irjak mégis? Mindjatok akkor egy számotokra megfelelő szinonímát!
2019. ápr. 12. 19:52
 5/18 anonim ***** válasza:
62%

A kutya-macska rovatba olyanok is írnak, akinek nincs állatuk.


A kérdéshez: annyi helyről mondják, hogy sok állatvédő a pénzért csinálja. Ilyet még sosem olvastál?

2019. ápr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, én megértelek.

Vizsla fajtamentésnek írtunk, hogy szeretnénk kutyát. Mivel Apum vadász, ezért ezt írtuk is, hogy jó lenne valami fiatalabbat, olyan temperamentumút, amire azt gondolják, hogy jó lenne rá. (Azért nem tenyésztőtől hoztunk, mert először meg akartunk próbálkozni a fajtamentésnél, hátha)

Mondtuk, hogy alapvetően kinti kutya lenne, de ha itthon vagyunk bejöhet, plusz éjszaka bent aludna. Plusz van fűtött melléképület, ha hideg lenne, oda szabad bejárása lenne.

Nem adtak kutyát, mert a vadászatra nem adnak, meg milyen dolog a vadászat stbst stb... Ez szerintem kb.olyan, mintha rotit nem adnának öv-zni. Valószínűleg tényleg jobb lett volna, ha egy panel 10.emeletére vittem volna a vizslát, aztán egy nap 3* leviszem, hogy azért levegőzzön...

Na mindegy, végül tenyésztőtől lett a kutyusunk.

Jöhet a lepontozás :D


Egyébként én azt sem értem, hogy egy-egy menhely miért csak lakásba/bent lakással ad kutyát. Oké, kistestű, rövidszőrű kutyáknál nyilván oké, de könyörgöm, olyan kutyáknál, akik nem is kicsik, plusz olyan szőrük van, mint a bordereknek, miért nem lakhatnának kint? Szerintem még mindig boldogabbak lennének ott, mint a 3*3 méteres kennelben életük végéig.

2019. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek. Némelyik menhely nagyon túltolta ezt az örökbefogadási szerződés dolgot. Előkontroll, minimum 3 látogatás, szerződés, utókontroll, folyamatos kapcsolattartás, nagytestű kutya vagy macska mellé nem adnak, csak Budapesten fogadható örökbe stb.
2019. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
#6: Nekünk is nagyrészt ezért lett tenyésztőtől és nem a fajtamentőktől kutyánk. Pedig a tenyésztővel is sokat beszéltünk róla, hova kerülne, hogy tartanánk, többször ellátogattunk hozzájuk, be szoktam számolni levélben, hogy mi van a kutyával, még egy fényképalbumot is rendszeresen frissítek róla, szóval azért őt is érdekelte, hova kerül a kölyök. Elhiszem, hogy sokat foglalkoznak egy-egy kutyával és szeretnék, hogy jó helyre kerüljön, de szerintem egyesek nagyon túltolják.
2019. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kötöttek bele abba hogy van egy Ja és egy Amerikai Bullyim. Volt hogy a gyerek nem tetszett.

Én sem csodálkozom sokszor ha elmegy az ember kedve.

2019. ápr. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos ez tény, amit leírsz, kérdező. A szélsőségekre nincs magyarázat, de egyébként valahol jogos, hogy nagyon keményen letesztelik a leendő gazdákat. És még így is sokan visszaviszik a kutyát a kihozatal után.

Amit például tehetsz, hogy gyepiről hozol ki kutyát, ahonnan azért könnyebb.

2019. ápr. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!