Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák be engednek akármit...

Attila222 kérdése:

Kutyák be engednek akármit akárkit a területre mit kezdjek hogy kicsit agresszívabak legyenek?

Figyelt kérdés
Sziasztok van egy rottweiler és egy rottweiler cane corso keverékekem a rottweiler az már nagy kutya vagy is már öreg 13 éves de a másik az pedig 1 és fél éves, az van hogy múltkor láttam hogy egy idegen kutya pisil bent a udvaron és a fiatal kutyám nem is figyelte nem is érdekelte itet nem tudok mit kezdeni akárki meg tudja itet simogatni és azt nagyon nem szeretem ha simogasak itet mit csináljak ezzel előre is köszönöm a válaszokat F/22

2019. ápr. 12. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Képezni kell a kutyát hozzáértő trénerrel. Évek munkája egy jó, kifogástalan őrző-védő kutya. Nem agresszívnak kell lennie, hanem tudnia kell, mi a feladata.
2019. ápr. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ép ez van hogy be van tanitva fogdmeg, véd, meg ezek a fő dolgok ha ott vagyok és mondom neki akkor nem hadja akkor engem ved mivel én vagyok a falka vezér de ha nem vagyok ott akkor olyan mind ha nem is érdekelne itet...es én már nem tudok mit kezdjek ezzel
2019. ápr. 12. 21:00
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Kiképző házhoz ki és majd ő tudja, miként kell előcsalogatni a fiatalból a védő ösztönt. Már, ha van benne egyáltalán. Vagy valóban hozzáértő a kiképző. Azért, mert van egy adott kutyád bizonyos fajtából mixelve, még messze nem biztos, hogy az általad kívánt ösztön benne van.

Merre élsz? Az "itet" szóhasználat miatt kérdem.

2019. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Első körben a kaput kellene megcsináltatni.
2019. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szovalakiaban, és miért kéne a kaput meg csinaltatni?
2019. ápr. 12. 23:10
 6/17 A kérdező kommentje:
Szovalakiaban, és miért kéne a kaput meg csinaltatni? És miért ne lenne benne a őrző ösztönd?
2019. ápr. 12. 23:12
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Próbáld már magad össze szedni és ülj neki újra, írd le végre helyesen (ha képes vagy egyáltalán rá), hogy mit is akarsz. Mert valami gusztustalan az írásod! Addig nem is kellene várnod választ, amíg te meg nem teszel annyit, hogy értelmesen írod le a gondodat.
2019. ápr. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát akkor bocsánatot kérek én hogy szlovák vagyok és nem a erősségem a magyar nyelv :(...es azt szeretném hogy védő kutya legyen ha nem is vagyok otthon és nem vagyok vele
2019. ápr. 13. 07:25
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hogy ne csak támadást kapj, válaszolok én is.


Az alapvető baj, hogy ennek ösztönből kéne működnie. De ha hagyják hogy egy másik kutya vizeljen az ő területükön nem csak ez lehet a baj. Lehet hogy már volt egy rossz tapasztalatuk. Tehát próbálhatod kiképzővel javítani, a te jelenlétedben még talán meg is védik a területet, de nélküled már nem valószínű.


A kerítést csináld meg (legalább magad miatt, ne egy putriban élj) és szerelj fel kamerákat és riasztót. Nem tudom Szlovákiában mi a szokás, de Magyarországon minden harmadik kutyát megmérgeznek. Nem foglalkoznak azzal hogy házőrző vagy családi kutya.

2019. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A kapuval minden rendben de az a kutya az olyan mind a macska felmaszik a 2 méteres kapura és át jön lehet azért nem bantsa mert fiú az a kutya? És még is szoktam ki hordani más kutyákal itt lehet az a baj? És szerintetek engedné magad a én kutyám hogy attól a kutyatol legyenek kicsik remélem nem mivel az kicsi testu kutya csak még is félek hogy el szapotodnanak mivel most van az a idő vagy rosszul tudom? Köszönöm szépen a választ még próbálok akkor valamit kezdeni vele
2019. ápr. 13. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!