Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen tényleg létezik? Olyan...

Ilyen tényleg létezik? Olyan a kutyám, mint Marley?

Figyelt kérdés

A párommal lett egy labrador kiskutyánk, Denis, ai már 3 éves. Amikor kicsi volt és nem tudtam ellenállni a cuki buksijának, mindent ráhagytam, mondván, majd kinövi. Párom azzal ijesztgetett, hogy olyan lesz, mint Marley. Mondom az csak egy film és el van túlozva. De most egyre azt látom, hogy Denis(a komisz) legalább olyan rossz, mint Marley! Nevelhetetlen, így már, hogy nagy, erős, domináns és egy energiabomba. Több kiképző is volt itt, de akármit csináltak vele a kutya konkrétan körberöhögte őket! A kutyasuliban is előadta magát. Minden nap szétrámolja a lakást, megszökik, majd amikor hazatér követeli a vacsiját. Nem lehet leállítani, egyszer leszakította a szekrényajtót, ahol a kuka van. Feltépte a laminált padlót! Már mindent tönkretett legalább kétszer.

Mit tudok vele csinálni? Ha elmegyek a Cesar Millan Live-ra, Ő tud segíteni? Szerintem Ő is csődöt mondana!:D

De azért imádom ám, mielőtt azt hinnétek, hogy lemondunk majd róla. Sose bántanám és sose hagyom el, akármilyen rossz is:)


2019. ápr. 12. 22:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Mennyit sétáltok, mennyit foglalkoztak vele?

Jó felelős gazdái vagytok, ha hagyjátok, hogy nap mint nap az utcán csatangoljon...

2019. ápr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Mennyit voltatok kutyasuliban? Egy-két alkalom után feladtátok?

Valahogy el kellene érni, hogy te vagy párod falkavezér legyen.

És extra sok időt kellene vele tölteni, játszani, tanítani lefárasztani fizikálisan és mentálisan.

Azért szed szét mindent mert unatkozik, sok benne a feszültség. Vagy szepa. szorong.

Tudod mi a baj? Hogy mikor elkezded tanítani, fegyelmezni érzi rajtad a hozzáállást, miszerint te magad sem hiszed hogy sikerülni fog. Majd legyintesz rá. Még jó, hogy kiröhög. :D

Egy elkényeztetett gyerek.

2019. ápr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Reggel 5 órakor rajtunk ugrál, hogy engedjük ki. Egy órát futkározik magában. 6-kor indulunk sétálni egy órát, ami inkább futás, mint séta. Ekkor kel a párom és amíg én készülök munkába, addig ő labdázik vele, ez fél óra. Aztán még kint van fél órát, majd megy be a házba és megkapja a reggelijét(nem hagyhatjuk kint, mert meglóg) aztán párom 8-kor indul, mert ő 9-re jár, 5-ig, én 8-4-ig. Hazaérek fél 5-kor, kiengedem, majd bent nekilátok takarítani és vacsorát készíteni. 6-kor párom hazaér, vacsorázunk, meg elvagyunk picit, kutya még mindig kint(és ilyenkor délután szokott elszökni). 7-kor megyünk megint sétálni, ilyenkor együtt megyünk és jobban vissza tudjuk fogni(mert nagyon húz) és kiérve a mezőre játszunk vele. Ez a séta 2 órás. 9-kor hazaérve én megyek zuhanyozni meg ilyenek, addig párom lefoglalja kint, ez fél óra. Aztán jön be, vacsizik, fél 11 fele fekszünk aludni és egy ideig nyugi van, amíg éjjel el nem kezd unatkozni és baromkodni a házban.

Ilyen egy napunk. Szóval 3 órát sétálunk és egy órát legalább játszunk vele, tanítjuk(próbáljuk). Amúgy az ilyenek, hogy ül, fekszik, ugorj, hátrálj megy neki, de csak amikor közben labdázunk, mert játékra veszi, de az utcán vagy a házban nem hallgat ránk. De nem agresszív, szerencsére, talán ezért nem érdekel annyira, hogy nem fogad szót.

2019. ápr. 13. 00:23
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

De 3 éven keresztül miért nem neveltétek? A fizikai fárasztás kell, de igazából önmagában semmit sem ér. Szellemileg és ösztönszinten is le kellene fárasztani! Dolgozni kell vele!

Ne sok kiképzőt hívjatok, hanem egy jót. Ha 3 évig ráhagytatok mindent, nem 2 hónap alatt lesznek rendben a dolgok, hanem minimum egy év kemény munka után!

2019. ápr. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem, egyszerűen sík hülye vagy a kutyatartáshoz. A kutyád nem "rossz", hanem nem nevelted. Mit tudsz vele csinálni? Mondjuk elmész vele egy kutyaiskolába, és minden héten, ha esik, ha fúj, ott vagy vele pár órát, és tanultok. Többes számban, mert elsősorban neked kell!
2019. ápr. 13. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az ilyen kiképzős alapparancsokat tudja, de csak akkor csinálja amikor kedve van hozzá. Nem azzal van baj, hogy buta, hanem, hogy nem fogad szót. Nem kiképző kell ide, hanem egy Cesar Millan 3-szoros erővel.

Igen, tudom, hogy elrontottam azzal, hogy kölyökként nem neveltem, mert túl cuki volt és ráhagytam mindent. Nem gondoltam, hogy tényleg ilyen lehet egy labrador, mint a filmben. Akárhol találkoztam az életem során labikkal, mind nyugis, lusta, vagy épp játékos, de szelíd kutyák voltak. Beszélgettem is csomó különböző labi gazdájával, hogy hogyan nevelték, mind mondta, hogy nem kellett különösebben nevelni, csak az alap parancsokat tanították meg neki. Vagy a gyereknek vették és igazából csak játszanak vele, meg néha sétálnak. Meg azt is mondta vmelyik, hogy a labikat nem kell nevelni, mert maguktól okosak. Persze, hogy nem aggódtam. De mi ezek szerint kivétel vagyunk.

Igyekszünk majd azért megnevelni, vagy legalábbis kordában tartani.

Köszönöm a válaszokat.

2019. ápr. 13. 07:01
 7/17 anonim ***** válasza:
85%

Egy labradort szellemileg is le kell fárasztani. Az alap parancsok gyakorlása max 10 perc, ez nem elég. Ami nálunk bejött az a kereső játék. Kimegyünk a kertbe, leültetem a kertnek háttal, hogy ne lásson és ott kell maradnia amíg nem szólok neki. Addig eldugok több jutalomfalatot. Keresd szóra indulhat. Mi ezt lótüdővel szoktuk, annak alig van kalóriaértéke, viszont nagyon büdös így nem nehéz megtalálnia. De ezt ugyan úgy lehet játékkal is. Mehet több kör.

Most 7 éves de ha egy nap kevesebb idő jut rá, akkor bizony feltalája magát és ellopkodja a zsebkendőket, papucsokat.

2019. ápr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
65%
Én a szomszédod helyében már 10x feljelentettelek volna. Plusz amennyiben nincs chipje, bárki megtarthatja. Szegény kutyus csak arra vár hogy normális gazdái legyenek
2019. ápr. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
Szarik rátok, mert 3 éve a csicskai vagyok. Soha nem kelthet titeket a kutya. Ha megteszi, abban a percben keményen el kell zavarni. Addig nem jöhet amíg te nem hívod. Kaját pár napig egyáltalán ne adj neki. Utána csak kézből és csak akkor ha figyel rád. Gyakorold a nem parancsot, egyszer elmondod, mégegyszer erősebben, és ha még mindig leszar akkor grabancfogas, megrazod, elküldöd a fenébe. Ilyen nincs, hogy egy labradort nem lehet megnevelni.
2019. ápr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem fogom bántani, meg ordibálni vele.

Ez a keresős jó, megpróbálom.

Van chipje, minden oltása, stb megvan neki.

2019. ápr. 13. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!