Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják azt hogy nem jó...

Miért mondják azt hogy nem jó gyakran váltogatni a tápot?

Figyelt kérdés

Miért mondják ezt? Hogy a kutya éveken át ehetei ugyanazt a tápot? Oké hogy a normális tápokban benne van minden vitamnin ami kell a kutyának, de hát akkor is csak egy fajta állatot eszik folyamatosan. Miért baj ha egyik hónapban bárányosat kap, követlezőben meg pl halasat? Igy mégiscsak többfajta táplálékhoz jutna a szervezete. Gindolom régen a farkasok meg a vadkutyák sem állandóan nyulat ettek, hanem egyszer nyulat, aztán őzet, éppen mit fogtak meg. Vagy akkor etessünk olyan táppal, ami nem csak egyfajta állati húst tartalmaz?

Illetve mi baja lesz a kutyának, ha 2 fajta tápot keverünk egymással, és azzal etetjük a kutyát?


2019. ápr. 13. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Mert a bárányos táp nagy része baromfi, a halasokban is általában marha van. A nyulas tápokban is a marha dominál általában. Nem egy fajta állatból.
2019. ápr. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es azért elég sok olyan táp van, ami tényleg 1 fajta állati húst tartalmaz, pl a sensitive tápok.
2019. ápr. 13. 13:20
 3/7 Kálmán Chloe válasza:

Ha egy fajta táp van, amit a kutyusod szeret, abból van bárányos, rizses, és hal izű, akkor nyugodtan válthatod.


Viszont az már nem ajánlott, hogy egyik hónapban royal canninnal eteted, másikban meg már orijennel.

Ezek példák voltak, így nézd őket.

2019. ápr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
45%
Nekünk is van kutyánk. Mindig amikor elmegyünk neki venni tápot, többfélét veszünk. Mindig felváltva adjuk neki oda, és sose beteg. Szerintem csináljátok ti is így, jó módszer
2019. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én pl teljesen vegyesen etetek. Ha táppal, akkor 3 fajta jó minőségű tápot keverek ugyanolyan arányban és 3 fajta kevésbé jót. Az eredményt a minőségi javára 70%-30%ra keverem. Van hogy én főzök neki húst, rizzsel, zöldséggel. Van hogy neki való húslevest csinálok. Van hogy a húskonzerveket keverek a kevésbé jókkal mint ahogy a tápnál. Van hogy nyerset adok neki. viszonylag elég rendszertelenül mikor hogy


Nálam ez vált be.

2019. ápr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy adott kutyátápon belül nyugodtan lehet váltogatni az ízesítéseket, csak ahogy már fentebb említették, különböző márkájú tápokat ne keverj össze.
2019. ápr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És egy termékcsaládon belüli tápokat is lehet keverni?

Pl van a Farmina tápcsalád, neki vannak különböző "ágazatai" : Ecopet, Cibau, N&D, Team Breeder. Plusz a Vet Life ami az állatorvosi sorozat. A kutyàm eddig a Team Breederböl ette a bárányosat meg a halasat, fél-fél évente váltottam őket. De átálltunk a Cibau bárányosára, mert az olcsóbbra jön ki, és ugyanolyan jó. Viszont akkor ezt keverhetem az N&D fajtával? Az a legjobb kategória az összes közül.

2019. ápr. 15. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!