Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai staffordshire terrier...

Amerikai staffordshire terrier vagy shetlandi?

Figyelt kérdés

#kutya #amstaff #shetlandi juhaszkutya
2019. ápr. 13. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A két fajta szöges ellentéte egymásnak.


Hova, milyen környezetbe, milyen feltételek mellé, miért, milyen célra?

2019. ápr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Piros vagy kispohár?


Ülj le, koncentrálj, gondold végig, majd próbálj meg egy szép, érthető, teljes mondatot leírni. Tudom, hogy ez különösen nehéz feladat lehet neked, de azért próbáld meg.

2019. ápr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%

Az amstaff egy alapesetben mindenkinek pusziosztó kajla kutya, aki nincs mindig tisztában a méreteivel(pl mikor hazaérsz úgy örül neked, hogy lever mindent a fenekével :) ). Viszont jópáran tettek róla, hogy a többi kutyás ne szívesen engedje oda hozzá a saját kutyáját és a nevelés hiánya esetén tényleg hajlamosabb "kutyázni", mint a többi kutya.


A sheltie nem nagyon akar idegenekkel barátkozni, inkább egygazdás kicsit érzékeny lelkületű, de nagyon tanulékony kiskutya. Ha ilyen kutyával sétálsz, nem fognak majd a kutyások átmenni az út túloldalára.


Mindkettőnek nagy a mozgásigénye, lehet velük eredményesen sportolni, de más-más sportágakban.

2019. ápr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Az amstaff rohadtul nem keverendő össze a labradorral. Ha ennyire nem értesz hozzá inkább ne írj semmit
2019. ápr. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

:D


Hát, mindkét fajtához magabiztos, következetes gazda kell.

Ha azt kérdezed, melyiket válaszd, azt nem tudom... Mert annyira szöges ellentettje egymásnak a kettő. Ha azt kérdezed, melyiket választanám én, akkor a sheltie-t. Nekem sheltiem is van, akinek egyébként rengeteg amstaff haverja van, van összehasonlítási alap.

Az amstaffok tényleg ezek a kis kajla, édes, barátságos kutyusok, ha megfelelő nevelést kapnak, egyáltalán nem vérengzők. Mondjuk én már láttam olyat is, aki egyébként egy végtelenül nyugodt amstaff volt, és rámorgott egy kis csivava féle kutya, de tényleg csak morgott, és azonnal odakapott, majdnem szétszedte a kutyát. Nem akarok hülyeségeket írni a fajtáról, nem szeretném megsérteni az amstaff tulajdonosokat sem, de szerintem azért kell keményen fogni egy amstaffot, mert könnyen "felidegesíti magát". Ezen kívül rettentő jó társaság, lehet vele sportolni, borzasztó erős kutya, izmos, gyönyörű a testfelépítése.

A sheltie meg egy terelőkutya, egy igazi juhász, és tényleg egygazdás. Idenekkel nem baratságos, hát az én kutyámnak legalább 3 találkozás kell egy emberrel mikor már nem ugatja meg, de azért még nem is simogathatja meg. 😃 Szóval nem kell tanítani arra, hogy ne fogadjon el falatokat mástól mert kb eszébe se jut. 😃Viszont a gyerekeket imádja, első találkozásnál is. Ugat sokat, nehéz lenevelni róla. Viszont akkor se támad, ha kötekednek vele, a betörőt süketté ugatná de sose harapna oda. Ezt onnan tudom, mert elmentem itthonról, közben pedig a testvérem haverja akit nem ismer a kutyám (adtam neki kulcsot baj esetére) bejött a házba és végig követte a házban, hieztérikusan ugatott, de még akkor se kapta meg amikor felé nyúlt. Ezen kívül rendkívül energikus, le se lehet lőni, és mégis imád heverészni. :) nagyon következetesnek kell lenni, mert annyira energikus és okos, nem elég neki egy nagy család, neki aktív mozgás kell, agyi lefárasztás, munkakutya, dolgozni szeret. Szerintem a sheltie okosabb, mint az amstaff, de macerásabb is, szerintem nehezebben lefárasztható.

2019. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!