Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffot vagy Rottweilert...

Amstaffot vagy Rottweilert válasszak?

Figyelt kérdés

Véleményt szeretnék kérni.

Van két kamasz gyerekem, és eddig németjuhászom ill. bichonom volt, de most staff és rottweiler közt gondolkodom. Melyik lenne az ideálisabb, könnyebben kezelhető?



2019. ápr. 14. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Staffom van. Okos, könnyen kezelhető, nevelhető. "Örök gyerek", imád játszani. Igazi gazdifüggő, kétségbe esik, ha később érünk haza. Szerintem jó választás, de rotim nem volt.
2019. ápr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyban függ attól, hogy milyen körülmények közt tartanád, mennyit mozgatnád. Mindkét kutya igényel egyfajta keménységet
2019. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Amstaffom van. A tenyeszto gyerekei sirtak,amikor megvettem. Azota is emlegeti,mennyire hianyzik nekik. Jatszottak vele is meg a tobbi kutyaikkal sokat.

Bejegyzett tenyesztotol vasarolj gyerekre,felnottre es kutyakra jol szocializalt kutyat.

Az amstaff csak a gazdajanak fogad szot. Egygazdas kutya. A tobbi csaladtagot csak megvedi tamadasnal.

Regebben dadanak hasznaltak gyerekek/babak melle az arisztokratak. Konnyen tanul es vagyik a tanitasra. Jol ellesz a gyerekekkel. Nagy a mozgas igenye( futas 10 kilometer minimum naponta/1 ora,miutan 1,5 eves) Addig csak kutyakkal futkarozhat,jatszthat.

A rotit nem ismerem. Nem volt meg rotim. Az is szimpatikus. Szep es fegyelmezett kutya az is.


Abbol szokott baj lenni meg harapas a gyerekre,ha a tenyeszto/gazdaja a kutyat kiskoraban nem engedte gyerekek kozelebe es nem tanitotta meg ,h viselkedhet a mutya meg a gyerek. Illetve,ha nem tartja be a gazda a falkavezersegi sorrendisegi szabalyokat.

2019. ápr. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Rotim van és jó gazda mellé csak ajánlani tudom mer remek családi kutya bár szerintem ez az amstaffra is igaz. A rotinak kell a határozott nevelés ami nem azt jelenti hogy nem lehet dögönyözni de a szabályokat be kell tartatni. Kölyökkorba nagyon tanulékony és amit megtanult azt kamaszkorba eljátsza hogy elfelejtette de ha túl van a lázadó korszakon semmi gond. A lázadás alatt nem gyerek evésre célzok de pl ha amúgy nem mehet fel a kanapéra na kamaszkorba felfog és ha leakarod hivni hirtelen megsüketül. Nálunk kisgyerek van de hatalmas barátok, agressziót sose mutatott felé még evés közben sem bár a macskával is simán eszik egy tálból. Egyszer egy ismerősöm azt mondta megnézné hogy vicsorog és morog, az a helyzet hogy még én se láttam a 3év alatt.

Jó gazda mellett szerintem mindegyik fajta plüss mackó lesz.

2019. ápr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es valaszolo leirasa teljesen igaz az amstaffra is. De a napi futas felnott koraban a kulcs. Egyebkent flusztralt ,rombolo lehet.
2019. ápr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!