Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, hogy a kutyám...

Mit csináljak, hogy a kutyám pisiljen kint?

Figyelt kérdés

10 hetes tacsi keverékem szokja a szobatisztaságot. A lakásunkhoz tartozik egy kis kert, és a háznak van egy bekerített udvara.

Az utóbbira hordjuk "sétálni", amíg nincs meg minden oltása, az előbbire tudok vele jobban kifutni,ha "akció" készülődik.

Viszont most csak és kizárólag a kiskertbe akar pisilni/kakilni.

Néha percekig nyüszítve ül a bejárati ajtó előtt, és amikor elfogadom, hogy ebből nem lesz semmi, akkor beengedem, keresztül rohan a lakáson és kimegy a kiskertbe elvégezni a dolgát.

Kifejezetten azt mondanám, hogy nem szeret sétálni, állandóan az ajtó felé húz, menne befelé, így nem tudom azt hogyan lehetne egyenlőre kivitelezhető, hogy elvinni egész napra, hogy majd csak muszáj lesz neki.

Hogy tudom rábírni, hogy ott pisiljen/kakiljon, ahol vagyunk és mondom neki, biztatom?



2019. ápr. 15. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsi még, és ilyenkor még bennük van az ösztön, hogy az otthont elhagyni nem biztonságos. Ha nem akar menni, kézben viheted addig is új helyekre, hogy úgy érezze biztonságban van, de addig is nézelődjön, szokjon új zajokat, szagokat, helyeket, embereket. Majd egy pár hét múlva jön egy újabb szocializációs korszak, amikor magától is kezd felfedezni mindent. A szobatisztaságot tekintve ha azt szokja meg, hogy a fűre végezze a dolgát és nem bent, az már jó. KÉsőbb amikor már tudtok menni sétálni, arra is rá fog jönni hogy máshova is lehet, nem csak kiskertbe.
2019. ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy kis mentett keverékem, kezdetektől vittem magammal sportolni (korának, edzettségének stb megfelelően). Kb 6-7 hetes lehetett, mikor megtaláltam, és már aznap este jelzett, mikor kellett mennie. Utána is mindig kint a kertben végezte el a dolgát, és a biztonság kedvéért mikor vittem magammal sportolni, akkor előtte kimehetett a kertbe, ahol elvégezte a dolgát. Jó pár hétig azt csinálta, hogy mikor elvoltunk, akkor egyáltalán nem pisilt, és nem kakilt, viszont ahogy hazaértünk, szaladt ki a kertbe, és ott intézte el. Én nem foglalkoztam ezzel a jelenséggel, pár hét után rájött, hogy minden szipi-szupi, nem kell félnie semmitől, ott vagyok vele, és elkezdett máshol is üríteni. Első pár alkalommal nagyon megdicsértem.
2019. ápr. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. ápr. 16. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!