Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktad kipucolni a...

Hogyan szoktad kipucolni a kutyád füleit?

Figyelt kérdés

Amelyik kutyát vinni kell kozmetikushoz, ott a kozmetikus általában megcsinálja. (Sajnos tapasztalatuk már, hogy a westink fülét csak akkor pucolja ki, ha rászólunk. A körmét se vágta le, holott westie tenyésztő is. )

De mi van azokkal a kutyákkal akiknek hullik a szőre? Az ő fülüket nem kellene tisztítani? Főleg azoknál a fajtáknál, ahol lóg a kutya füle, és könnyen begyulladhat ha nem szellőzik. (pl. beagle)


2010. júl. 5. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fültisztító folyadék. Belelocsolom, megrázogatom, és ha van mit, akkor kitörlöm fültisztító pálcikával (nem szabad mélyre nyúlni, nagyon kell vigyázni). Nem egy bonyolult történet.
2010. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én úgy hallottam, csak vattával szabad, fülpiszkálóval nem.

Bár én is azzal csinálom, picit melegvízbe mártom, a kutya meg ül és tűri.

2010. júl. 5. 11:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet kapni patikában bórvizet, abból raksz egy kicsit a vattára és ameddig tudod kipucolod a fülét. Beljebb nem szabad nyúlni! Ezt egy kozmetikus ajánlotta.
2010. júl. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én 1200 Ft körül vettem az állatpatikában egy fültisztító folyadékot azt szoktam belenyomni a fülébe (olyan lehajló tipikus rántott hús fülű kutyám van) ráhajtom a fülét és kicsit odadörzsölöm utána elvonulok jó messzire hogy mikor elkezdi rázni a kutya nem jöjjön rám a cucc. Utána még kozmetikai vattakoronggal áttörlöm neki. Vattával is próbáltam már de az nekem beleragadt lehet ügyetlen vagyok, ezzel nekem könnyebb.
2010. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. Nálunk a patikában ilyen nincs. Azt mondták, majd rendelnek.
2010. júl. 5. 13:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, mint az első. Annyi különbséggel, hogy nem pálcikával, hanem vattakoronggal. A kutya már elunta az életét is míg a pálcikával csikoltam a fülét, a vattával egyszerűbb, gyorsabb, a lényeg, hogy nem csikolja, mert rázta a fejét közben. :)
2010. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én babapopsitörlővel és fültisztító pálcikával szoktam tisztítani, kb. havonta, kéthavonta. Olyan nyugodtan fekszik, és olyan jól tűri, hogy bátran, aprólékosan minden kis kagylót, járatot rendbe tudok tenni.(Középre, a mélyen fekvő részbe nem nyúlok).

Fültisztító folyadékot még nem is vettem soha, de ki fogom próbálni.

2010. júl. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az enyém is tűri, általában 2-2 percet vesz igénybe hetente.
2010. júl. 5. 15:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Basset houndom van,ami köztudottan lógó fülű fajta.

Az elődje fülét fültisztító folyadékkal pucoltam.Állandóan begyulladt

A jelenlegi kutyám tenyésztője javaslatára csakis babapopsi törlőkendőt használok,pálcika nélkül,így véletlenül sem nyúlhatok túl mélyre.Hiszen a fűl zsírnak funkciója van.Ha azt feloldjuk,kiszedjük,akkor kitesszük a gyulladásoknak.

2 és fél éves kutyám,még sosem látott fültisztító folyadékot,sem fülcucát és semmi problémám nem volt még a fülével,pedig rendszeresen úszik tavakban,fürdik patakban.

2010. júl. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az én kutyám is lassan 2 éves lesz, sose volt gond a fülével, a pálcikás módszerem miatt.

Ellenben a tesóm westijével, akire a kozmetikus "figyel".

Nem vágta le a farkaskörmét, nem tépte ki a füléből a szőrt, nem vette észre hogy be van gyulladva.

Hiába nővérem a gazdája, ő nemt udja a körmét levágni vagy a fülét fültisztitóval kipucolni.



Ezt a törlőkendős módszert kipróbálom.

2010. júl. 5. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!