Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti így mennétek szülőkhöz...

Ti így mennétek szülőkhöz több napra kutyával? Ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Több napos családi összejövetel lenne. Pár hónapja örökbe fogadtam egy kutyát. Panel lakásban élek, és igazából minden helyiségbe bejárása van, hullik a szőre, de nyilván takarítással ez kezelhető.

Sajnos nem lehetne ott velünk se a nappaliba se egyéb helyiségbe,ki lenne zárva az előszobába és maximum még a konyhába mehetne be. A kutyám viszont rendkívül társasági, egyedül estére teszem ki aludni az előszobába, mert éjjel többször fel kel és nehéz tőle aludni, így jobb így. Viszont olyan rossz érzésem van ezzel kapcsolatban, hogy több nap is ilyen feltételekkel telne... és nem biztos hogy jól tudnám magam érezni felhőtlenül. Ti mit tennétek?


2019. ápr. 15. 21:53
 1/9 A kérdező kommentje:

*nappaliban, helyiségben


bocsánat már fáradt vagyok

2019. ápr. 15. 21:54
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Több napra szó se lehet róla! Egy napra kutya nélkül. A kutya családtag. A gyerekeddel se mennél úgy, hogy ki lenne zárva az előszobába. A friss örökbefogadás meg aztán pláne lehetetlenné teszi ezt a spártai bánásmódot. B variáció keresni mellé egy kutyaszittert otthonra.
2019. ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
93%
Nem. Vagy a kutyát hagynám otthon megfelelő felügyelettel vagy el se indulnék. Attól függ hogy mennyire fontos, ha csak ilyen családi összeröffenés akkor nem mennék. Tiszteletben tartom ha valaki nem akarja az állatomat a házában de azt nem várja el senki hogy az állatot szívassam miattuk.
2019. ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
89%
Van akinek a bolhazsák is családtag. A gazda felelősséget vállalt érte, a felelősségbe pedig beletartozik hogy az állatnak a megszokott életkörülményeket és biztonságot biztosítsa, ha pedig az állat lakáshoz szokott, akkor kitenni napokra azt jelenti, hogy nem biztosítod neki a megszokott körülményeket, stresszt okozol neki. Normális gazda ezt figyelembe veszi és nem annyiból áll neki az állattartás hogy kibaxssza a kertbe ugatni. De egy kinti kutyának is ugyanilyen stressz lenne ha olyan helyre kellene utazni vele napokra ahol csak kennelben lehet.
2019. ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen feltételekkel nem mennék több napra. De azért lehet gondolkodni alternatív megoldásokon, pl. ha családi látogatásra megyek a szülővárosomba, akkor a nagynénéméknél alszom, ahol velem lehet a kutya. Hátha nálad is van valaki, aki kutyabarát a rokonságban. A másik megoldás a panzió, olyan ahol napközben kint lehet és játszhat a többiekkel, állandó felügyelet mellett. Vagy mondhatod azt is, hogy te csak egy napra mész.
2019. ápr. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Ismerik a kutyát? Mi is így indultunk hogy a kutyának kint a helye amivel nem is volt gondom mivel kinti kutya, na ez tartott fél óráig aztán a mamával az ágyba nézték a sorozatot és nasoltak. Ha amúgy napközbe tudnál vele foglalkozni tehát nem lenne kiközösítve szerintem az éjszaka nem lenne annyira gáz bár ha olyan fajta ami kinti tartásra nem alkalmas nem lenne hasznos éjjelre kint hagyni mert még hideg van és szerintem megfázhat. Ha nagyon a kutya ellen vannak és egyáltalán nem rugalmasak menj egy napra vele vagy egy közeli kutyabarát szallást foglalj le és akkor éjjel is veled lehet.
2019. ápr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

A kutyáért felelőséggel tartozol és semmi sem kötelező, de a család, az a család. Mármint a rokonaid. Nekem is a kutyám a családom része, mindenhova bejárása van (az ágyak kivételével persze,) de vannak, akik nem ilyenek, azok igényeit, pláne az ő otthonukba is el kell tudni fogadni. Gondolom nem egész nap a házban lesztek, el tudtok menni sétálni, tudsz a kutyával foglalkozni, nem hiszem, hogy nagyon magányos lenne, pláne, ha megszokta, hogy az estéket is magányosan tölti. Na, meg gondolom többen is lesztek, biztos nem fog unatkozni😊

Remélem meg tudjátok találni az arany középutat😊

2019. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Mit tennék? Ezért le leszek pontozva, de nekem fontos annyira a családom, hogy nem hagynék ki teljesen egy ilyen eseményt. Csak a saját kutyámból tudok kiindulni, ő az a típus, akit ha kellően kifárasztanak fizikailag és szellemileg, akkor sok mindent kibír. Nap közben annyit foglalkoznék vele, amennyit tudok, de összeegyeztetném mondjuk a családi ebéddel. Nem tudom, milyen a ház beosztása, de ha az előszobából belát a nappaliba, akkor kibuliznám, hogy nyitva lehessen az ajtó, így nem marad ki teljesen a társaságból és hátha idővel megenyhülnek a háziak is. De itt megint a kutyámból indulok ki, róla tudom, hogy meg tudja tanulni, ha valahova nem mehet be, illetve hosszú távon jobban szeret figyelni, mint bújni, ezért alapesetben is inkább egy stratégiai pontot választ fekhelyül, nem az ölemet.
2019. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ez a kérdés teljesen olyan, mint az enyém. Csak én kutyám 1-2 hete van nálunk. Család kikötötte, hogy lakásba kutya nem jöhet, csak estére kiköthetem az udvarba.

Én azt választottam, hogy 1 napra megyek. Nem alszok ott. Hazajövünk. Én nem szívesen hagyom kinn magára az udvarba, amikor megszokta, hogy az ágy lábánál alszik. Azt is megértem, hogy a családom nem szívesen fogad egy vedlő kutyust. Úgyhogy maradt ez a megoldás.

2019. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!