Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás miért nem...

Az ivartalanítás miért nem számít állatkínzásnak?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 16. 17:35
1 2
 1/16 anonim válasza:
90%
Mert az ha megelli/megfialja a kolykeit akiket bntalmaznak,eldobnak es ott maradnak magukra az jobb? A mutetet is szamithatnank emberkinzasnak ennyi erovel. Az is mutet csak allatoknak.
2019. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Nem számít annak. Képzeld el hogy az összes kutya ivaros és ugye sok a felelőtlen gazdi de akár tényleg véletlenül is megtörténhet a gond. Megellik a kutyád 8 kölyköt. Te tovább adod őket és ők is szaporodnak tovább és tovább. Rengeteg kutya lesz emiatt az utcán és sok el is pusztul emiatt.

Ha jól belegondolsz na most pont itt tartunk. Sok a "fölösleges" kutya. Szinte már a legtöbb kutya szerető embernek van kutyája. Nem mindenki tud bevállalni 3-4 kutyát. Fullon vannak a menhelyek és több kutyát visznek be mint fogadnak örökbe. Ezzel próbáljuk meg megállítani a sok kutyát és így a meglévőknek jobb esetben lesz egy kulturált lakhatási helye és itt nem a menhelyre gondolok hanem családokra esetleg telephely őrzés és hasonlók ahol van háza és kap ételt. Ez lenne a minimum.

2019. ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ez inkább csonkít@s,mint műtét.
2019. ápr. 16. 17:48
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Mert általános érzéstelenítésben végzik. Sőt, még utána is kap fájdalomcsillapítót az állat, legalábbis a mi áéllatorvosunk adott tablettákat az első néhány napra.
2019. ápr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Az szerinted sokkal humánusabb, ha a nem kívánt szaporulatot mondjuk vízbe fojtják? Mert sajnos ismerek ilyet.
2019. ápr. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Mert nem az.

Remélhetőleg embereknél is bevezetik, mert egyre több arra utaló jel van, hogy égető szükség van rá!

2019. ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Mi az utolsó pillanatban előztünk meg vele egy méhgyulladást, az jobb ha felrobban a méhe a belében a sok gennytől? Persze az biztos nem lenne szenvedés neki, sőt az lett volna állatkínzás... hagyni, amikor van rá megoldás, haljon meg irtózatos fájdalmak közepette. De találkoztunk a váróban olyannal, aki nem ivartalanított időben, az ő is kutyájának gennyes méhgyulladása lett és túl beteg volt már ahhoz, hogy altassák.

Én még bánom is, hogy nem tettem meg előbb... elkerülhettük volna a méhén és az emlőjében fejlődő daganatokat is...

A hímek esetében már fentebb írták - nem kell több szaporulat, vízbe fojtott, zacskóba kötött, kukába dobott, erdőben hagyott, élve elásott, menhelyen hagyott kölyök - és náluk is megelőzhetőek az ivaros megbetegedések.


Ha ezt nem bírod belátni, hanem csak hajtogatod a csonkítás dumádat akkor olyan ostoba vagy mint a raklap.

2019. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Noblesse Oblige ***** válasza:
92%

A párom szüleinek kan foxijuk volt. Sosem ivartalanították, mert az "embertelen". Nos a kan kutyus drótkerítésen át is kikaparta magát 1-1 tüzelési időszakban. Véres háttal jött haza. Volt, hogy felmászott a garázsra és a házak tetején ügyeskedve szökött ki, csak a szexért, és amikor lecsúszott a tetőről akkor ott maradt ahova lepottyant. Pont láttam én is az esetet és mindenkiben megállt az ütő, azt hittük nem éli túl. Végül csak a lába törött el. Sokszor elszökött ilyenkor, még a lehetetlent is vállalta. És sokszor jött vissza úgy, hogy megsebesült. Egyszer aztán szintén hazatámolygott. Az volt az utolsó útja kinn. El kellett vinni az állatorvoshoz. Nem tudni mi minden történt vele. Valaki elkapta? Elütötték? Drága volt a műtét és többé nem tudott szilárdat enni. Nem volt olyan fitt kis dilibogyó akit le sem lehet lőni. Nehézkesen mozgott és nem tudott hosszú sétákat tenni. Egy energikus kutyusból egy vegetáló zombi lett. És hamarosan el is pusztult.


Szerintem nagyobb állatkínzás nem gondoskodni az ebedről. Megelőzni a bajait, betegségeit és gondjait.

Szerintem az sokkal rosszabb amikor ivaros az állatod, de soha nem használhatja a ivarszerveit. Vannak vágyai, de nem élheti ki. Emberek is, hogy be tudnak csavarodni a pai/nőhiánytól, akkor egy állat? Ha kiéli vágyait akkor meg pusztulnak a kölykei. Szerintem ez az igazi állatkínzás.

2019. ápr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom a kérdező férfi és a golyóit félti...csakhogy a kutyák nem élvezetből, hanem ösztönből párzanak és nincs utána hiányérzetük hogy "dejó lenne most meg... egy szukát". Ez nem a természet rendje már hogy szaporodnak orrba szájba a kutyák, ugyanis már rég felborítottuk ezt a rendet.
2019. ápr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Az ilyen férgek miatt például:

[link]

2019. ápr. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!