Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válasszam?

Melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

shi-tzu , bichon bolognese, törpe uszkár

e kutyusok igényevel tisztába vagyok. 1 éve keresgélek olyan fajta kutyusokat amik illenek hozzám e három kutyafajta tetszett meg és illik hozzám csak nem tudok dönteni köztük:S szeretnék felelőség teljes gazdi lenni

tisztába vagyok h honnan kell venni kutyát stb...

melyik fajtát válasszam?


2010. júl. 5. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem uszkár!

Méltatlanul mellőzik mostanából, pedig ölebek között az egyik - ha nem a legjobb - kutya. Okos, simulékony, és könnyen kezelhető. Jó testalkatú, ügyes, mozgékony, tanítható, stb.

2010. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ mit szeretnél vagy szeretnél-e velük valamit csinálni.
2010. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A három felsorolt fajta közül én a törpe uszkárt választanám. Személyisége miatt. Az uszkárok jó fejek, okos kutyák. Amúgy meg a másik kettő eléggé elterjedt szóval sok mindenkinek van.
2010. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem shih-tzu-m van. Imádom! Nem agresszív, szófogadó, bírja a hosszú sétákat, igényli h dögönyözzék, macskával él együtt és hamar alkalmazkodott, nagyon jó jelzőkutya, mindenki imádja és nem bántuk meg h ilyen fajtát vettünk.


Mamáméknak uszkárjuk van. Szeretem őt is, de ő nekem túlságosan is urikutya. Ha nem úgy nyúlok hozzá már nyüszít, nem igen játszik más kutyákkal, nagyon emberközpontú és állandóan a mamám seggében lóg.


Bolognese: ennyire közeli tapasztalatom nincs ezzel a fajtával kapcsolatban. A kutyafuttatón szoktunk összejönni a bandával, ott van pár bolognese. Nekem ők is kicsit különcök. Ő már nem annyira emberközpontú, azért néha játszik a többi kutyával is, de nem úgy h bírkóznak vagy csipkedik egymást, hanem csak módjával, inkább kergetőznek.


Nem tudom te milyen típus vagy... sportosabb vagy kényelmesebb. Ha sportos és szeretsz kirándulni, nagyokat sétálni, akkor a shih-tzu-t ajánlom. Ha inkább kényelmesebb és "magányos farkas" típus, akkor uszkár vagy bolognese.

Persze minden egyed más és más, úh nem feltétlen igazak az általam leírt jellemzések.

Sok sikert!

2010. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szívem az uszkárhoz húz!:S

Amilyen tapasztalataim voltak. Háát sose mondanék le az uszkárról!:)

2010. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem bognesem van. Egy igazi kis bohóc:) amint hazamegyek produkája magát nekem hempereg pörög meg minden nagyon jó fej. 4 éves mégis még mindig ,olyan mint egy kölyökkutya.

Igazán érzékeny lélek olyan ,mint egy baba.Ezeket mind3-om kutyára ellehet mondani. Az előző válaszló nagyon rosszul látta a helyzetet. Azok a kutyák szerintem olyanok voltak ,mint a gazdáik :D Mind3-m kutya nagyon emberközpontú ,de attól még imádják a többi fajtársukat is. Én bolognese mellet németjuhászt tartok és imádják egymást bolognesem állandóan a társaságát keresi. Amikor elmegyünk sétálni akkor is állandóan csak a többi kutyival hancúrozik. Mind3-om fajta ugyanolyan szeretetreméltó és jellemben is kb. egyformák.

Most felsorolnám melyiknek mi a hátránya ill. előnye:

shi-tzu: -ari kutya imádom a röfögését:) ,de mivel nyomott az orra nagyon oda kell figyelni rá nagyon nagy az esélye arra ,hogy nyáron hőgutát kap én is e három fajta között gondolkodtam régen:)

-blognesére és a shi-tzu ra is jellemző ,hogy most nagyon felkapott fajta így minden 40.ik tenyésztőnél vannak jó idegrendszerű kutyák. Én a blognese-émnél jártam így nem standard kutya minnél olcsóbbat kerestem 100.000Ft allatt bolognese-ét ami igazi jó idegredszerű sajnos nem találsz én 60-ért vettem ja és kamu a kistermetű bolognese nincs olyan :( attól még imádom:) ,de hogy te ne ess ebbe a hibába 2 tuti tenyésztőt ajánlom ha még messze is vannak tőled,akkor is mindenképpen tőlük vegyél ,mert tapasztaatból tudom ,hogy ők jók vagy a Mestergomi-bolognese kenneltól vagy a Gyöngyösi pelyhes-bolgnese kenneltől:D


-törpe uszkárt azért ajálnanám ,mert kissebb az esélye ,annak ,hogy rossz idegrendszerű félretenysztett pldányt veszel


7 éve járok kutyakállításokra ill. vagyok benne a kutyás világban komolyabban ,ha megfogadod a tanácsaimat ,akkor bolgnest vagy törpe uszkárt veszel igaz velük is jár az ápolás gondja (köröm vágás,lelógó fülűeknek havonta ki kell szedni a szőrt a fülükből küll.begyullad és a bolognese-nek a szeme környékéről a csipát leszedni naponta,átfésülni a szőrét hetente 2-szer)

Ezek a műveletek pár hét múlva rutinszerűen fognak menni mindenkinek ,mint a kézmosás XD

Sok sikert a kutyázáshoz:) Imádni fogod:D

Remélem segíthettem:)

2010. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem egy két hónapos kan bichon bolognesém van.Nagyon aranyos.Imádom!Olyan kis játékos.Mondjuk az uszkár is nagyon cuki.
2010. aug. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 07-05 13:00


Szia!

Nekem is shih-tzu-m van és dettó ugyanolyan mint a tiétek :) 22 hónapos, ivartalanított kan és nagyon különleges ugyanis teljesen fehér, csak a füle és a farkának egy része barna. :)

2010. aug. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!