Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megkértem a családtagjaimat,...

Megkértem a családtagjaimat, hogy ne etessék szemét kajával a kutyámat (pl bundáskenyér stb) mert nem jó neki, és amúgy is fogynia kell, de rendszerint rajta kapom őket. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 17. 21:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Örülj, hogy foglalkoznak vele, ráadásul mi a gond a bundáskenyérrel?
2019. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk szigor van, én mindenkit leugatok. Senki nem adhat semmit a kutyának csak ha én is rábólintok.
2019. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sétálni/futni bezzeg nem mennek vele.Azt nekem kell intézni, mert már 5 pernél is húzzák a szájukat. Csak etetik mert milyen aranyosan kunyerál. Amúgy erről is próbálom leszoktatni.


Amúgy egy olajos bundás kenyér akkor se kutyának való, ahogy egy fűszeres-sós leves maradék sem és még sorolhatnám.

2019. ápr. 17. 22:24
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én anyós kutyáját sajnálom, szegény egy túlsúlyos, soha semmire se tanított yorki.

Csokit, szalonnát, rántott húst, pisztáciát, mindent eszik, csak kutyakaját nem kap, állítólag nem is szereti mert a házi koszt a kedvence, azt eszi amit ők.

Legalább 20. kutyájuk, idő előtt halt meg mindegyik. Mondjuk próbálj ilyenekkel hatni, hogy szegénynek csípőproblémái lesznek a túlsúlytól, az emésztésének se jó, meg amúgy is egyék meg ők.

Bazz, anyós a kutya részére veszi a finom táblás csokit, inkább megenném én.

Az állatorvos is megmondta hogy diétáztassák, egy hétig ment kb., a kutya persze kinézte az ember szájából a kaját és még a lábamba is beleharapott, hogy adjak már neki. Majd ment minden tovább.

2019. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%
A bundáskenyér miért lenne rossz a kutyának?Szerintem nyugodtan lehet nekik adni ilyeneket%Persze nem a vasárnapi ebéd maradékára gondolok hanem ilyen apróbb darab rántotthúst,virslit (én sokszor direkt a kutyának főzök)
2019. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Alapvetően magas a szénhidrát tartalma ami a kutyának nem feltétlen szükséges, sőt elhízásához vezethet.


És mivel már így is van nem egy plusz kiló rajta, amit le kellene adnia, így baromság kenyérrel etetni pluszban, miközben kap jó minőségű tápot. A másik gond a kenyérrel, hogy gabonából készül amire nem kimondottan van szüksége a kutyának.

2019. ápr. 17. 22:35
 7/14 anonim ***** válasza:
16%
A tápnak is van gabonatartalma!Még az extra prémiumnak is!Szüksége van rá KIS mennyiségben!
2019. ápr. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez inkább a családod inteligenciájától függ, meg, hogy te mennyire tudsz kiállni magadért.

Nálunk a szomszédban lakó nagyszüleim etették a kutyát(szeretném azt hinni, hogy már nem...), egy 5 éves projekt volt, mire sikerült leszoktatnom őket, kezdetben nyugodt, tisztelettudó" hangnemben észérvekkel harcoltam, majd mikor az ablakomból láttam, hogy egy tányérnyi egy hetes, akár már penészes süteményt adagolja a kutyámnak a nagyanyám, betelt a pohár és úgy leüvöltöttem a fejét, hogy attól zengett a fél falu.

2019. ápr. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Hát nem, kedves itolsó. A szuperprémium tápok közül nagyon sok gabona mentes. És ez igy van jol. :) az enyéim se kapnak gabonát, sportkutyák, köszönik szépn, makk egészségesek.


Az ugye megvan, hogy a csoki méreg a kutyának?!?!?!

2019. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%

Nem a csokiról van szó!

Egyébként én is minőségi tápot adok nekik amiből 30ezer ft egy10kg-os zsák!És ebben is van rizs és gabona 4%

2019. ápr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!