Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyán csomószerű valami,...

Kutyán csomószerű valami, vagyis inkább szövetnövedék mi lehet? Kép lent.

Figyelt kérdés

Kép: [link]


Bocsi, ha rossz minőségű. A lényeget próbáltam fotózni, így nem igazán érződik az arány, de egyébként nem nagy, kb. 2 centis lehet, vagy egy kisujj körömmérete.


Amstaff, lassan 8 éves kan kutya.


Az oldala és a mellkasa határán van, a mellső lába környékén befelé haladva. A mellbimbó vonalát követi, olyan, mint egy utolsó bimbó, picit nagyobb, meg persze rozsaszínes. A felülete puha nyomásra, oldalról picit keményebb talán, bár nem túl vastag, és ott amúgy is feszes a bőr. Ha mozgatom a bőrt, úgy vettem észre, hogy ez a kis dudor szerűség vele együtt elmozdul. Nem nagyon akartam nyomkodni, piszkálni, de próbáltam picit összefogni és minimálisan mozgatni. Elmozdult, irányát úgyis változtatta, hogy amerre gyűrődött a bőr, arra felé nézett. Érintésre, nyomásra nem fáj neki, nem kapja el, nem foglalkozik vele, nem igazán reagál rá. A kutyának semmi baja, eszik, iszik, játszik, ugat, örül, teljesen hétköznapiasan viselkedik. Sokat fekszik egyébként a betonon is, lehetséges ok talán ez is lehet, hogy ettől lett az ott. Érdekesség még, hogy nem most hirtelen jelent meg, hanem ott van már hetek, talán hónapok óta, csak teljesen kiment a fejemből. Hazajöttem vidékre, hátára feküdt, így vettem észre újra. A kutyának sem akkor, és azóta sincs semmi baja, rossz kedve, vagy hasonló. Ez a kis valami, ami rajta van (ahogyan észreveszem) nem nő és nem nőtt. Lehet, hogy már kezd lassan öregedni, és ilyen szemölcs szerűség, amelyek majd elkezdenek kijönni rajta?


Tudom, állatorvos... Viszont úgy érzem, ha már (én h.lye) elfelejtettem, hogy van ott valami, akkor ez a pár nap még hadd teljen el, azaz a húsvéti ünnepek, mert itt vidéken ilyenkor már nem fogják megnézni. Van egy doki, akit mindig hívunk, ha valami van, ő sokszor meggyógyította már apróbb dolgokból. Gondoltam arra, hogy esetleg megpróbálom lehívni, de hát mit tud ezzel kezdeni háznál? Gondolom ilyenkor szövettan és hasonló dolgok kellenének, ami itt talán nincs is, nem elég korszerűek a rendelők sem...


Szerintetek mi lehet?


Ha nem nő és a kutyának semmi baja, akkor is lehet nagy gond?



2019. ápr. 18. 03:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezt azért nem írtam bele, mert nem biztos, de azért itt megjegyzem, hogy talán nekem inkább úgy tűnik, hogy rajta van, mintsem a bőr alatt.
2019. ápr. 18. 04:00
 2/5 A kérdező kommentje:
Na azóta sikerült jól elijeszteni magamat, mert sajnos talán hasonlít a mastocytomara is, de talán még jobban amúgy a jó indulatú histiocytomara is.
2019. ápr. 18. 06:32
 3/5 anonim ***** válasza:

"Tudom, állatorvos... Viszont úgy érzem, ha már (én h.lye) elfelejtettem, hogy van ott valami, akkor ez a pár nap még hadd teljen el"

Ez olyan, mintha hirtelen tüdőgyulladást kapnál, aztán azt mondanád rá, hogy áhh, majd jövőhéten elmegyek orvoshoz, és addig nem is kezeled.


Ha nem nő és a kutyának semmi baja, akkor szerintem nem lehet nagy baj.

De feltétlenül vidd el állatorvoshoz, minél hamarabb.

2019. ápr. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazad van, viszont a különbség annyi, hogy alapból semmi baja nincs amúgy, meg én el tudok menni bármikor magamtól, míg őt elvinni nem tudom, hisz itt vannak az ünnepek, ráadásul ilyen jól felszerelt rendelő szerintem itt nincs is (nagyon kis város, az ország keleti szélén). Láttam már a rendelőt, semmi extra. Rutin dolgokat megcsinálnak, meg maximum apróbb műtéteket, pl. szülésnél.


Remélem, hogy igazad van,tényleg semmi.


Megpróbálom felhívni az állatorvost, hogy jöjjön le, az is jobb, mint a semmi. Nem akarok pofátlan lenni, mivel itt vidéken nincs ügyelet, az ünnepeket előtt és alatt pedig nem illik zaklatni őket (nem szívesen jönnek, el is hamarkodják). Így szerintem kedden lehívom az állatorvost.

2019. ápr. 18. 07:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Remélem jól alakul a kutyus sorsa, sok szerencsét! :)
2019. ápr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!