Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan vennél/vettél/fogsz...

Honnan vennél/vettél/fogsz venni kutyát?

Figyelt kérdés

Most inkább azok írjanak akik nem a menhelyről hoztak vagy akarnak hozni kutyát. Arra lennék kíváncsi kinek mi számít amikor kutyát vásárol. Mennyire számít az ár? Veszel tenyésztőtől drágábban vagy szaporítótól olcsóbban vagy kedvencként tartott szülőpár kiskutyáiból szintén olcsóbban? Kinek melyik a szimpatikus és miért?

Előre is köszönök minden választ. Félre értés ne essék nem akarok vitát vagy veszekedést kirobbantani, provokálni sem akarok senkit. Ez engem érdekel és ezért kérdezem.


2010. júl. 5. 13:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
27%
Az első szempont nekem a nagysága és a természete,persze a szőr hossza is számit.Inkább olcsóbban,kdvencként tartott szülőktől.Drágát csak akkor vennék tenyésztőtől ha kiállitásra szánnám.
2010. júl. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
14%

Mi interneten kerestünk megbízható tenyésztőt.

www.expressz.hu

2010. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
5%

igaza van az előttem szólónak: expressz.hu

itt rengeteg kutyát hírdetnek.

nekünk yorkink van tavaly karácsonyra kaptam.

én az expressz.hu oldalon találtam rá. és nem is drágán.

tenyésztőtől, kiváló vérvonalú, féregtelenített lány yorkshire terrier. még az apját és az anyját is láttuk. sőt! még az előző alomból származó testvérét.

ne add fel rögtön nekem is hetekbe került, míg megtaláltam. de az biztos, hogy ne hagyd, hogy átverjenek. a szülőket mindenképpen látnod kell. hiszen a kutya még kicsi nézhet ki (pl.)yorkinak, de nem biztos hogy az. ezért mindenképp nézd meg a szülőket. és ahol nem akarják megmutatni, ott ne vegyél kutyát. (szerintem)

és! jól gondold meg, hogy biztos van- e erre időd, türelmed(, pénzed az oltásokra!). én sem gondoltam volna, hogy ennyi macerával jár a kutyatartás. de ne az legyen a vége, hogy árvaházban köt ki szerencsétlen kutya!!

sok szerencsét. ;)

2010. júl. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőtől fogom venni mindegyik kutyám (először sok mudi és egy-egy dobermann, aussie, shcipperke, de ezek csak később, egyenként és tetszik még a pireneusi juhászkutya vagy hogy mondják de csak a rövid arcszőrzetű).). A mudit már pontosan tudom melyik kennelből. Egyrészt komoly céljaim vannak másrészt ez nem szimpátián múlik, itt arról van szó hogy mi a HELYES, és a helyes a tenyésztő, vagy a menhely.

Az ár fontos de csak azért mert nem vagyok gazdag (most még xD) és jó tudni hogy meddig kell gyűjtsek. De az ár nem fog hátráltatni. Perzse nem arra hajtok hogy minnél drágább kutyám legyen, hanem hogy jó.

2010. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
25%
Elsővel egyet értek , de a szaőorítókkal nagyon vigyázni kell.Sztem nézz körül hogy milyen körülmények között tartják a kutyákat , és ha nem megfelelő akkor onnan ne hozz kiskutyát.Nekem is van ismerősöm aki 2 almot lehozott a kutyáitól , de többet nem fog , kan tk-s szuka nem de mind2 szűrt a dajtabetegségekre , szóval egésséges kiskutyák lettek , de mivel nincs kennelnév tk stb. ezért szaporítónak számít.Közöttük is van különbség.Én azt tanácsolnám , hogy divatkutyát még ha hobbicélra is akarsz venni , azt tenyésztőtől vedd , mert rengeteg a beteg köztük és többe kerül a gyógyítás mint ha tenyésztőtől vetted volna a kutyát.
2010. júl. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
87%
Ha kutyavásárlás akkor mindenképpen tenyésztő. Ár ilyen szempontból nem számít, de 100-150ezer forintnál többet nem szeretnék kiadni.
2010. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ és várom még a véleményeket/válaszokat.
2010. júl. 5. 14:23
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Ha fajtatiszta kutyát veszek, akkor azt csakis céllal. Tehát biztos h egy olyan TENYÉSZTŐt fogok keresni aki elsősorban a munkakészséget tartja szem előtt. Utána egyéni preferencia lapján döntöm el h melyik tenyésztőtől, esetleg milyen párosításból szeretnék kutyát. Mivel van egy határozott elképzelésem és célom a kutyával, így az ár (majdnem hogy) mindegy. A mostani kutyámat - egy munkavonalú border collie - külföldről vettem. A döntésben az apa kiléte volt a mérvadó - én attól a kantól szerettem volna kiskutyát. Majd' 250 ezret fizettem, de a kutya olyan amilyet én szerettem volna. Nem kötöttem kompromisszumot se az egészsége, se a vérvonala, se a temperamentuma tekintetében. De én erre a kiskutyára 2 évet vártam/gyűjtöttem!
2010. júl. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Én Magyarországon vettem a kutyát, munka céljára. Mivel ebből a kennelből néhány aktívan dolgozó kutya kikerült már, mindenképpen tőle szerettem volna kutyát. Mikor felhívtam, mondta, hogy 1 évet biztosan várnom kell, mert bár előnyben részesíti azokat, akik dolgozni szeretnének a kutyával, de hosszú a várakozási lista. Külön nehezítette a dolgot, hogy én mindenképpen tarkát szerettem volna, egyszínűt semmiképpen. Végül úgy alakult a dolog, hogy az egyik leendő gazdi visszalépett, így kaphattam egy kiskutyát.
2010. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%

Én is az expresszről vettem kutyát, nagyon utánajártam, a mama kutya törzskönyvét láttam, a nő nagyon gondosan tartotta, sőt már tanítgatta is a kiskutyákat, nagyon megbízható hobbitenyésztőnek tűnt. Oltások, féregtelenítés meg voltak.


Csak sajnos a kutyába nem látunk bele, és eléggé melléfogtam. A heréi nem jöttek le, műtét 40 ezerért. Fajtajellegű szembetegség, műtét 40 ezer. Viselkedésproblémák (nyilván a hibás nevelés miatt is, bár az előző kutyámmal nem volt ilyen), idegrendszeri problénák, iskola 100 ezer.


Legközelebb BIZTOS, hogy tenyésztőtől veszek kutyát.

2010. júl. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!