Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff nevelés! Hogyan?

Amstaff nevelés! Hogyan?

Figyelt kérdés
Folyton harap, de olyan erősen, hogy vérzik is a kezem egy kicsit. Még csak 2 hónapos, de kissé agresszív, ha játszani akar. Alapjáraton nyugodt, szeretnivaló. Ha elkezdi harapni, tépni a nadrágomat/cipőmet, akkor megfogom a hátán a bőrt, és odébb rakom, majd becsukom a száját, kb mintha szájkosárnak használnám a kezemet. De nem használ nála mindig... Mi a teendő?
2019. ápr. 18. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Te vagy "BoyYy" nevű kérdező?

Mert akkor csak annyit mondhatok, hogy mi szóltunk előre. :D Nem való mindenki kezébe egy "raptor".

Megpróbálhatod leszoktatni erről a fajta játékról, de ők felnőttként is így játszanak. Szóval inkább arra tanítsd meg, hogy azonnal leálljon, ha rászólsz.

2019. ápr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az vagyok... Köszi a választ, azt még meg tudnád mondani, hogy mégis hogyan? Vinni fogom kutyasuliba, de addig is szeretném saját kézbe venni a dolgokat.
2019. ápr. 18. 17:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű tiltással, a "Nem" szóval. Nehéz lesz, mert ők tényleg így játszanak. A miénk 4 éves, és játékból a mai napig tud véletlenül sebet ejteni az emberen. Viszont fontos, hogy le tudd állítani, és lehetőleg ne tudjon úgy ráfogni a kezedre, hogy abból nagy baj legyen. Ahány Amstaffos/Pit-es ismerősöm van, mindenkinél így játszik a kutya. Mindenképpen a határozott "NEM" szóval való tiltást kell gyakorolni. Nem ütni a kutyát, nem ordítani vele, stb. Amikor így ráharap a kezedre, akkor határozottan tiltsd, lehetőleg egyszer kimondva a NEM szót, majd hagyd őt ott, és ne foglalkozz vele egy darabig. De igazából ezt még most nem fogja annyira megtanulni, mert még nagyon kicsi, de majd idővel belejöttök.
2019. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Ha nincs tapasztalatod kutyanevelésben, miért kellett bull típusú? Te is divatkutyás vagy, igaz? Mert az amstaff menő...

Egyébként kérdezd a tenyésztőjét. Persze ez csak szarkazmus, gondolom honnan származhat.

2019. ápr. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, hihetetlenül meglepő a válaszom: ez a kutya tetszik nekem a legjobban, mind küllemben és kiállásban is. Nem gondolnád, mi? Szerintem Neked nem jönnek be az ilyen típusú kutyusok, és azt hiszed csak divatból vettem... 5 éves korom óta vágytam erre a fajta kutyára. De gondolom, ezzel nem győztelek meg. De ha nem hiszed el, gondolj, amit akarsz. És tenyésztőtől vettem, szülei gyönyörűek. Ezt se hidd el, mert biztosan kamuzok.
2019. ápr. 18. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!