Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás esetén hogy...

Kutyatámadás esetén hogy bírják elaltatni az állatot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valakit megtámad egy kutya és az illető belehal a sérüléseibe. Ilyenkor a protokoll ugye az, hogy mérleges nélkül elaltatják az állatot.


Viszont. Van egy olyan törvény, hogy az állatorvos csak akkor altathat el állatot, ha már menthetetlen állapotban van egészségügyileg. De úgy egyébként is, egy tök egészséges kutya elaltatása hogyan fér össze az orvosi esküvel? Az orvosnak nincs ilyenkor lelkiismeret furdalása, hogy egy egészséges kutyát altat el? Hogy van szíve hozzá?


Nem mondom, hogy a kutya ártatlan, hiszen halálra mart egy embert, ami nem visszafordítható. De mégis, miért nem a gazdáját büntetik? Pl. 20 év börtön + elveszik tőle a kutyáját és megtiltják neki háziállat tartását. Nem lenne észszerűbb?



2019. ápr. 18. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Azt hogy egy kutyát elaltassanak nem kell olyan különleges ok!Ha a gazdi szól hogydoki ezt a kutyát el kellene altatni mert nekemjött akkor kijón és elaltatja!Vagy a menhelyen amikor már nincs hely akkor azt az állatot amelyik öregebb vagy esetleg már régóta vár örökbefogadóra de nem sikerül neki elaltatják!És azért nem lenne ésszerűbb az hogy elkobozzák a lutyát mert akkor az a kutya ugyanúgy támadni fog mindenkire!És a gazdáját egyébként megbüntetik de csak ha a kutya nincs beoltva!Hiába van utcán és ott támad nem a salát területén nem kaphat büntetést!
2019. ápr. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Az állatorvos pénzből él.

Abból vesz kaját, fizeti a számlákat, abból tankol, abból csajozik,...

Ha az állat emberre támad, azt igenis el kell altatni! És igen, az emberre támadó embereket is el kellene.


Komolyan nem értem, hogy miért hiszitek, hogy az állatorvosok szentek?

Lásd amikor bevisznek hozzájuk egy olyan állatot, amiről pontosan tudja, hogy el fog pusztulni, de ő még bead 4 injekciót, meg csinál 2 röntgent, sőt meg is műti, mert azért legombolhat 120.000 forintot, számla nélkül, amiből 20.000 az anyag, a többiből meg feladja a villany csekket.

2019. ápr. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Mivel nem értek hozzá, most utána néztem pár dolognak.

Olyant nem találtam a BTK-ban ami kötelezően előírná egy állat elpusztítását, ha az embert megsebesített, megölt.

Az ember büntethető, de a 20 év messze nem arányos. 1-2 évet méltányosnak találok.

2019. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Másodikhoz: Van igazság abban, amit írsz, de kivételek is lehetnek. Hónapokig kezelte a kutyámat a közeli állatorvos. Minden alkalommal megkérdeztem, mennyivel tartozom. Azt válaszolta, hogy majd beszélünk róla, ha sikerrel járt. Sajnos a kutyám végül elpusztult. Mentem rendezni a tartozásom. Erre ő: Mondtam önnek, hogy majd akkor beszélünk pénzről, ha meggyógyult a kutyája. Nem fogadott el semmit.
2019. ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Ha az állat emberre támad, azt igenis el kell altatni! És igen, az emberre támadó embereket is el kellene."

Miért? Ha én felbérlek egy bűnözőt, hogy öljön meg valakit, akkor engem ugyanúgy lecsuknak, pedig semmi közöm nincs a bűnözőhöz. És egy bűnöző az örök életében az is marad.

Kutyatámadás esetén viszont csak a kutyát veszik elő, pedig őt a gazdája nevelte, a gazda tehet róla, hogy valakin halálos sebet ejtett és ha szakemberhez kerülne, akkor ártatlant bárányt tudnának nevelni belőle.


"Komolyan nem értem, hogy miért hiszitek, hogy az állatorvosok szentek?"

Nem hiszem, de pont ezt nem értem, hogy aki így áll hozzá a gyógyításhoz, attól hogy nem veszik el az orvosiját?


"Olyant nem találtam a BTK-ban ami kötelezően előírná egy állat elpusztítását, ha az embert megsebesített, megölt."

Én viszont úgy tudom, hogy ezt protokollszerűen végzik. Ha megsebesített valakit, akkor mérlegelnek, de ha meghal az illető, akkor egyből altatnak. Én így tudom.

2019. ápr. 18. 18:09
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha veszélyesnek nyilvánítják, eldöntheti a tulajdonos, vagy akié a kutya (ez lehet egy gyepi is) hogy extra zárt kennelben tartja élete végéig és csak szájkosár srb vagy elalszik. Veszélyessé a hatósági állatorvos nyilvánítja, aki nagyobb döntésekkel rendelkezik, mint egy "sima" állatorvos.

Sajnos tapasztalatból mondom, de én csak amolyan jog nélküli néző voltam, nem volt beleszólásom. Bár az enyém emberre támadt (nem ok nélkül!!!), és az alvás lett a sorsa..

2019. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

"De mégis, miért nem a gazdáját büntetik? Pl. 20 év börtön + elveszik tőle a kutyáját és megtiltják neki háziállat tartását."


Bazky, az ilyen kutyák gazdája legtöbbször méteres láncon tartja az állatot, és az akkor kap inni, amikor az eső megtölti a tálat. Gondolod, hogy az ilyen embernek büntetés lenne, ha elvennék a kutyáját, amit azért szerzett valamikor, mert a kölök rágta a fülét egy aranyoooos kiskutyáért?

2019. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Látom sikerült kiragadnod a lényeget.
2019. ápr. 19. 20:35
 9/9 anonim ***** válasza:
54%

"Nem hiszem, de pont ezt nem értem, hogy aki így áll hozzá a gyógyításhoz, attól hogy nem veszik el az orvosiját?"


Ne légy ilyen naiv. Ez egy rothadó, gonosz világ, az emberek túlnyomó többsége velejéig romlott. Ez alól nem kivétel egyik foglalkozás sem. Az orvos tényleg nem egy "szent" hivatás. Vagy a náci doktorokrol még nem hallottál? És ha már orvosi eskü, akkor mi a helyzet az abortuszokkal?


Azzal egyetértek, hogy a gazdát büntessék, vagy ha kóbor az állat, akkor a befogasukért felelős személyeket. Elég primitív dolog bosszút állni egy ösztönlényen.

2019. ápr. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!