Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelenthet ez?

Mit jelenthet ez?

Figyelt kérdés
Már harmadik alkalommal vadászott le a németjuhászunk galambokat. És simán meg is ette őket. Normális viselkedés ez egy kutyátol, vagy valami problémára utal?

2019. ápr. 18. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Zsákmányos. Tiltsd!!!

Ez a jobbik eset, a rosszabbik amikor be is védi az ember elől és kitámad vagy morog kapkod..

2019. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Normálisnak normális, hisz ragadozó, de ettől még nem helyes.
2019. ápr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Addig jó amíg nem egeret meg patkányt fog amitől fertőzést is kaphat!De ez sem helyes!Normálisnak normális mert az én kutyám is szokott de nem eszi meg hanem odaadja a macskáknak.
2019. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Vadászik. Annyit tehetsz, hogy megtanítod neki, a galam , meg úgy minden madár tabu.
2019. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Első! Sajnos morog és oda is kapna ha közelebb mennénk hozzá mikor épp eszi a zsákmányt. Simán megharapna barmelyikonket. Nem adja oda, ha rászólunk sem.
2019. ápr. 18. 19:53
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Ez viszont nagyon nagy probléma. A kutyád egyáltalán nem tekint főnöknek, ami azért borzalmasan gáz, mert egy 30-40 kg-os kutyáról beszélünk, nem egy ölebről.

Mikor az én kutyám próbált valamit bevédeni előlem, megfogtam a grabancánál és jól megráztam, közben leüvöltöttem a fejét...

Szerintem nagyon gyorsan szedd össze magad és állj a sarkadra...

2019. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Apám kutyája, sosem engem tekintett falkavezérnek. De apámat is megmorogja.
2019. ápr. 18. 21:02
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja hát nyilván. Ha így folytatja, biztos is, hogy menni fog a háztól, míg valakit meg nem harap.
2019. ápr. 19. 06:06
 9/11 A kérdező kommentje:

Neveltuk, sőt kutyaiakolaba is járt. Tudja a vezényszavakat, behozza az újságot, alapvetően okos kutya. Újabban jött neki ez a vadászhatnek, de eddig csak egereket fogott. A galambok nem régi sztori de nem is lenne azzal gond, ha megfogna, megmutatná és ennyi, de megeszi a döglött galambot és hiába szól rá erélyesen apám akit eddig falkavezérnek tartott, morog, vicsorog, odakap a kezéhez. Pedig regen mikor kaját kapott, simán oda lehetett nyúlni a táljahoz is, fel sem vette. Most kofordult önmagából. Pár napja nővérem négy éves lányát döntött úgy, hogy sarokba szorítja és az inyet felhuzva morgott és vicsorgott rá, pedig a kislány csak a labdát akarta neki eldobni, ahogy annak előtte is mindig. Én azt gondolom, hogy mi mindent megtettunk ezért a kutyáert és imadtuk, prémium minőségű tapokkal etettuk, napi szinten setaltatunk, futtattuk. Mégis azt hiszem, hogy a mi testi epsegunk legyen már fontosabb! Ha nem rohanok oda, talán a kislányt meg is harwpja, pedig fél pillanatra nem néztem oda. Ez normális és elfogadható viselkedés egy kutyátol aki eddig szelíd, gyerekbarat volt? Mi sem értjük mi lehet vele, de a család kollektíve azon a véleményen van, ha ez így folytatódik, el kell altattatni, míg tényleg valami nagy bajt nem csinál.

És senki ne itelkezzen úgy, hogy azt sem tudja mi mindent tettünk ennek a kutyának a jó életeert. Az elaltatas a végső lépés, de azért senki nem akar rettegve kilepni az udvarra, hogy épp mikor kattanik be a kutya.

2019. ápr. 19. 17:51
 10/11 A kérdező kommentje:

Jól van utolsó. Ez a te véleményed, amire személy szerint nem vagyok kíváncsi. Az elaltatást meg nem tiltja a törvény és ez a leghumanusabb mód. De nem fogjuk csak beszéltunk róla, mi lesz ha jobban megőrül. Egyébként sem ez volt az eredeti kérdés, de aki érdemben valaszolt, annak köszönöm! A többiek meg hiába frocsognek itt, úgyis mi döntünk ebben a kérdésben. Szóval itt a témát lezartam és a gyerekem is megszulom kedves utolsó még ha neked ez nem is tetszik és a családom tagjainak biztonsága sokkal de sokkal fontosabb számomra mint egy állat aki kezd kozveszelyes lenni és nem tudjuk, de többet mondok, állatorvos sem tudja miért.

Köszönöm a hasznos válaszokat, titeket fwlpontoztalak 😊!

2019. ápr. 22. 06:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!