Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni az ellen,...

Mit lehet tenni az ellen, hogy a frissen füvesített gyepet ne kaparják szét a kutyák?

Figyelt kérdés

A fák körül már 20cm mély gödröt kapartak, ezt helyreállítottam, és megpróbáltam füvesíteni és locsolni de nem sok sikerrel. Van erre valami jó megoldás?

A szomszéd egy 50cm műanyag hálóval védte a fákat de azt kidöntik. Próbáltunk valami műanyag flakonos kutyariasztót, de nem sok hatással van rájuk.



2019. ápr. 19. 09:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Érdemes esetleg beton gyeprácsot készíteni a fák körül és úgy füvesíteni?
2019. ápr. 19. 09:36
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
El kell dönteni, hogy kutyát szeretne az ember, vagy szép, gondozott udvart. A kettő ritkán jön össze
2019. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem a saját udvarról van szó, hanem az utcáról. kerítést nem rakhatok ki, mert az önkormányzat szerint nem keríthetem el a közterületet. Sövényt ültethetek, de az folyamatosan vágni kell, csak egy szép gyepet szeretnék. Sajnos elég sokan póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat és főleg a hím kutyák szétkaparják az egész utcát. Amikor rákérdezek a tulajdonosnál, hogy mikor fogja helyreállítani az eredeti állapotot akkor megrántja a vállát és továbbmegy. A közterület szerint ezzel nem tudnak mit kezdeni, de ha nem tartom tisztán a területet a portám előtt akkor meg engem szólítanak fel.
2019. ápr. 19. 10:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Áztasd be akkor, legyen sáros a fa töve. Hátha akkor nem bántja
2019. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az utcán meg sem próbálnék füvesíteni. Nekem úgy van a kapu előtt, hogy magas bokrot ültettem elé, az pedig körbe van szóra murvával. Nincs is vele meló, füvet sem kell nyírni és nem kaparnak szét semmit.
2019. ápr. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
És a kutya mit keres az utcán felügyelet nélkül? Vagy nem tudod letiltani a saját kutyádat ha disznóságot csinál?
2019. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nem is a te kutyád...
2019. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem az én kutyám, de tudom kinek a kutyája kaparja szét, de őt nagy tételben nem érdekli. Ha látnád a kertjüket és a portájukat akkor nem lennél meglepődve a hozzáállásukon. 3 kutyájuk van, mind nagy testű és nincsenek megkötve. Ha a feleség hazaér és kinyitja a tolókaput azonnal kiszöknek a kutyák és elmennek csavarogni. Tettem már feljelentést, de kb az lett a vége, hogy annyit mondták rá, hogy kiszöktek. De ha pórázon viszik a kutyát akkor is nyugodtan hagyják, hogy szétkaparjon mindent.

Valami olyan spray kellene ami annyira erős szagú, hogy a közelbe sem jönnek miatta de az embert nem zavarja. esetleg valami frekvencia ami bántja a fülüket és nem jönnek erre.

A murvát nem szeretnék, azt szeretném ha egyenletes zöld fű lenne.

2019. ápr. 19. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!