Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Mit lehet tenni az ellen, hogy a frissen füvesített gyepet ne kaparják szét a kutyák?

A fák körül már 20cm mély gödröt kapartak, ezt helyreállítottam, és megpróbáltam füvesíteni és locsolni de nem sok sikerrel. Van erre valami jó megoldás?

A szomszéd egy 50cm műanyag hálóval védte a fákat de azt kidöntik. Próbáltunk valami műanyag flakonos kutyariasztót, de nem sok hatással van rájuk.

Keress kérdéseket hasonló témában: kutyariasztó

ápr. 19. 09:32  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Érdemes esetleg beton gyeprácsot készíteni a fák körül és úgy füvesíteni?

# 1/8Időpont ápr. 19. 09:36 Privát üzenet
El kell dönteni, hogy kutyát szeretne az ember, vagy szép, gondozott udvart. A kettő ritkán jön össze

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont ápr. 19. 09:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem a saját udvarról van szó, hanem az utcáról. kerítést nem rakhatok ki, mert az önkormányzat szerint nem keríthetem el a közterületet. Sövényt ültethetek, de az folyamatosan vágni kell, csak egy szép gyepet szeretnék. Sajnos elég sokan póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat és főleg a hím kutyák szétkaparják az egész utcát. Amikor rákérdezek a tulajdonosnál, hogy mikor fogja helyreállítani az eredeti állapotot akkor megrántja a vállát és továbbmegy. A közterület szerint ezzel nem tudnak mit kezdeni, de ha nem tartom tisztán a területet a portám előtt akkor meg engem szólítanak fel.

# 3/8Időpont ápr. 19. 10:09 Privát üzenet
Áztasd be akkor, legyen sáros a fa töve. Hátha akkor nem bántja

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont ápr. 19. 10:15 Privát üzenet
Én az utcán meg sem próbálnék füvesíteni. Nekem úgy van a kapu előtt, hogy magas bokrot ültettem elé, az pedig körbe van szóra murvával. Nincs is vele meló, füvet sem kell nyírni és nem kaparnak szét semmit.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont ápr. 19. 10:15 Privát üzenet
És a kutya mit keres az utcán felügyelet nélkül? Vagy nem tudod letiltani a saját kutyádat ha disznóságot csinál?

A válasz 21%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont ápr. 19. 10:32 Privát üzenet
Ja, hogy nem is a te kutyád...

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont ápr. 19. 10:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

nem az én kutyám, de tudom kinek a kutyája kaparja szét, de őt nagy tételben nem érdekli. Ha látnád a kertjüket és a portájukat akkor nem lennél meglepődve a hozzáállásukon. 3 kutyájuk van, mind nagy testű és nincsenek megkötve. Ha a feleség hazaér és kinyitja a tolókaput azonnal kiszöknek a kutyák és elmennek csavarogni. Tettem már feljelentést, de kb az lett a vége, hogy annyit mondták rá, hogy kiszöktek. De ha pórázon viszik a kutyát akkor is nyugodtan hagyják, hogy szétkaparjon mindent.

Valami olyan spray kellene ami annyira erős szagú, hogy a közelbe sem jönnek miatta de az embert nem zavarja. esetleg valami frekvencia ami bántja a fülüket és nem jönnek erre.

A murvát nem szeretnék, azt szeretném ha egyenletes zöld fű lenne.

# 8/8Időpont ápr. 19. 14:02 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit tehetnénk ez ellen?
Hogyan védekeztek a kullancsok, szúnyogok, bolhák ellen?
Miért nincs kullancs, bolha és szúnyog ellen is repellens hatású nyakörv?
Kaparás ellen mit lehet tenni? Magyar vizsla egész életében eleven lesz?
Habzsolás ellen tippek?
Scalibor nyakörv. Véd ezek ellen?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!