Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Lehet-e valami baja a kutyámnak patkányharapás után?

A kutyám megölt egy patkányt de előtte a patkány valahol megharapta mert a hallottam hogy a kutyám felugatott(ezt nemtudtam máshogy megfogalmazni)

Átnéztem a kutyámat de sehol nincs seb és nem is nyalja magát de a szájában láttam egy icipici sebet mert egy kicsit vérzett.

Lehet valami baja a kutyámnak? Esetleg szoljak állatorvosnak?

Keress kérdéseket hasonló témákban: kutya, patkány, harapás, seb, fertőzés, patkányharapás

ápr. 19. 10:20  Privát üzenet  

A válaszok

Idézet:

"Sajnos a patkányoktól a kutyák elég komoly fertőzéseket tudnak elkapni, pl Leptospirozis, ezért javaslom, hogyha van seb akkor annak kitisztítását és antibiotikum adagolását.

Tisztelettel

Dr. Sebő Ottó "

Gondolom, kombinált oltása van a kutyádnak, így védve van a Leptospirozis ellen. Azért, ha van mód rá, beszélj az orvosoddal.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont ápr. 19. 10:37 Privát üzenet
2 éve nálunk is kinyiffantok 2 kispatkanyt a kutya és felhivtam az állatorvosi egyetemet, mert ott van ügyelet. Este meg volt már állatorvos és oda is elvittem.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont ápr. 19. 11:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

De az is lehet hogy nincs semmi baja?

És a patkánytól eredő betegségek mikor jelentkeznek rajta és mik azok?

# 3/6Időpont ápr. 19. 11:13 Privát üzenet

Eleve a patkány szájában is sok-sok baci van. A harapással a sebbe ezek bekerülnek. Ha a kutyának erős az immunrendszere, megbirkózik a fertőzéssel. ha nem, gyulladás lesz a harapás helyén.

Tudom, ünnep-orvos alig.

Egyik variáció---nem csinálsz semmit, csak figyeled a sebet a kutyával együtt.

A másik lehetőség--telefon, ahol ügyelet van , és ott eligazítanak.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont ápr. 19. 11:45 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az első opciot tudom most választani.

De eddig semmi baja. És sebe is ugyanolyan még mindig. Ugyanúgy fekszik mint mindig de ha szolok neki akkor odajön és enni is eszik

# 5/6Időpont ápr. 19. 13:01 Privát üzenet

Pedig mégis ajánlott lenne legalább felhívni a dokit.

Pár betegségnek nincs tünete addig, amíg már nem óriási a baj...

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont ápr. 19. 16:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet komolyabb baja a kutyámnak?
Kutyámnak kanül volt a lábában, természetesen ott le lett borotválva a szőre. Viszont addig addig nyalogatta a helyét hogy a bőrén már piros horzsolás van. Naugranormonnal szabad...
Mi baja lehet a kutyamnak?
Milyen baromfi- és gabonamentes tápot vegyek idős (7 éves) kistestű kutyámnak, ami színezéktől és adalékanyagoktól is mentes?
Mi baja van a kutyámnak? Rendbe fog jönni?
Ugye nemlessz baja a kutyámnak?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!