Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e valami baja a kutyámna...

Lehet-e valami baja a kutyámnak patkányharapás után?

Figyelt kérdés

A kutyám megölt egy patkányt de előtte a patkány valahol megharapta mert a hallottam hogy a kutyám felugatott(ezt nemtudtam máshogy megfogalmazni)

Átnéztem a kutyámat de sehol nincs seb és nem is nyalja magát de a szájában láttam egy icipici sebet mert egy kicsit vérzett.


Lehet valami baja a kutyámnak? Esetleg szoljak állatorvosnak?



2019. ápr. 19. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Idézet:


"Sajnos a patkányoktól a kutyák elég komoly fertőzéseket tudnak elkapni, pl Leptospirozis, ezért javaslom, hogyha van seb akkor annak kitisztítását és antibiotikum adagolását.


Tisztelettel


Dr. Sebő Ottó "

Gondolom, kombinált oltása van a kutyádnak, így védve van a Leptospirozis ellen. Azért, ha van mód rá, beszélj az orvosoddal.

2019. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2 éve nálunk is kinyiffantok 2 kispatkanyt a kutya és felhivtam az állatorvosi egyetemet, mert ott van ügyelet. Este meg volt már állatorvos és oda is elvittem.
2019. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De az is lehet hogy nincs semmi baja?

És a patkánytól eredő betegségek mikor jelentkeznek rajta és mik azok?

2019. ápr. 19. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Eleve a patkány szájában is sok-sok baci van. A harapással a sebbe ezek bekerülnek. Ha a kutyának erős az immunrendszere, megbirkózik a fertőzéssel. ha nem, gyulladás lesz a harapás helyén.

Tudom, ünnep-orvos alig.

Egyik variáció---nem csinálsz semmit, csak figyeled a sebet a kutyával együtt.

A másik lehetőség--telefon, ahol ügyelet van , és ott eligazítanak.

2019. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az első opciot tudom most választani.

De eddig semmi baja. És sebe is ugyanolyan még mindig. Ugyanúgy fekszik mint mindig de ha szolok neki akkor odajön és enni is eszik

2019. ápr. 19. 13:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Pedig mégis ajánlott lenne legalább felhívni a dokit.


Pár betegségnek nincs tünete addig, amíg már nem óriási a baj...

2019. ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!