Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Tegnap találtam egy kullancsot a kutyám nyakánál és próbáltam de kiszedni de a feje benne maradt es azota se birom kivenni es sebes a helye. Mit csináljak?

Keress kérdéseket hasonló témában: kullancs

ápr. 19. 11:44  Privát üzenet  

A válaszok
Hagyd békén. Betadinozd be és idővel kilökődik a fej.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont ápr. 19. 11:46 Privát üzenet
poccok nevű felhasználó válasza:

Én régen, amikor kullancsa lett, kivettem és elvittem állatorvoshoz (egy nappal később) és imizol injekciót kapott, jobb félni, mint megijedni alapon, ami nem csak, hogy segít megakadályozni a babéziát, de 6 hétig védi is a kullancsoktól a kutyust.

Ezt javaslom mindenképeen.

A feje ki fog lökődni, mellette betadinozd, ahogy az előző írta, de az orvos is meglátja, hogy ő ki tudja e szedni, ha a kutyus nyugis.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont ápr. 19. 15:46 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A kutyámat ha bezárom egy szobába, ahol nincs vele senki, akkor ugatni és nyüszíteni kezd, amíg ki nem engedjük, már jó párszor próbáltam egyedül hagyni egy szobában, de ugyan...
Van egy 8eves spanielem aki nem szereti a kutyakat 2 eve van velunk nem bantja oket csak nem szereti probaltam mindent de nem megy, a paromal az ossze koltozesen gondolkozunk de...
Hogyan legyen a kutyám szobatiszta? 1 hónapja van nálam a kutyám, és azzal a módszerrel próbáltam megtanítani, hogy kivittem 2-3 óránként, és megdicsértem, ha elvégezte a dolgát,...
A kutyámban találtunk egy kullancsot megrpobáltuk kiszedni de nem sikerült és már szinte teljesen belemászott most mit csináljunk?
Tegnap a kismacskámban találtam 3-kullancsot 2-őt meg tudtam ölni teljesen mert pont akkor akarták magukat bele fúrni 1-et viszont próbáltam kivenni és bennmaradt a feje ez bajt okzhar-e?
Ma találtam a bal heregojomnál egy kullancsot! Nem sikerült kivenni csak ugy hogy beleszakadt! Próbáltam csipesszel kihuzni de már vérzett eléggé! Menjek orvoshoz? Kijőn magátol?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!