Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám talpa vérzik. Mit...

A kutyám talpa vérzik. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ásott a kertben és szerintem egy belekapott egy kőbe. Kis felelület vérzik (olyan mint egy karcolás)

Most állandóan a talpát nyalja. És néha a másik kutya is odamegy hozzá hogy megnyalja a talpát.

Mit tudnék csinálni?(állatorvos nem megoldható most)

Betadinnel azért nem akarom bekenne mert úgy is lenyalná.



2019. ápr. 19. 14:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
semmit. majd elmúlik. főleg ha csak egy karcolás.
2019. ápr. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Csak nagyon vérzik.

De már tompult.

Már nem nagyon vérzik most hogy fekszik és csak nyalja.

Nem fog elfertőzödni?

2019. ápr. 19. 14:55
 3/16 anonim ***** válasza:
Be kellene batadinozni és valahogy rajtahagyni hogy ne nyalja le!Nekem az orvos be is kötözte akárcsak egy ember lenne!
2019. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A körénél vérzik, lehet, hogy beszakadt a körme. Abban az esetben az állatorvos leveszi a körmét, amikor legközelebb lesz rendelés (éhgyomorral vidd el orvoshoz, bódítják aztán 30 perc múlva érte is mehetsz)


Ha csak a talpa vérzik, először nézd meg, van e benne valami. Betadinozd, esetleg kösd be. Ha holnapra nem javul, állatorvos. Ha pár órán belül rosszabb lesz, állatkórház. Amúgy meg magától javul és elmúlik csak ne hagyd, hogy nyalogassa.

2019. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom tölcséred van e, de azt érdemes lenne rátenni, hogy ne tudja magát nyalogatni.
2019. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem a körme szakadt be.

Amugy jól van meg minden.

Nem sántít és a kedve is jó

2019. ápr. 19. 16:31
 7/16 anonim ***** válasza:

Akor no gond :) Ha van, egy tölcsért tegyél rá, hogy ne nyalogassa, ha nincs, akkor határozottan szólj rá, hogy ne nyalogassa a mancsát.


Betadine -nal kend be, ha van kötésed, kösd be. Akkor nem fog elfertőződni a sebe.

2019. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rendben
2019. ápr. 19. 16:56
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A mancs nagyon tud vérezni. Az enyémnek kagyló vágta el az ujjai közt mivel orvos nekem se volt elérhető akkor és folyamat nyalta a seb meg vérzet besóztam neki, igaz nem egy kellemes de azonnal elállt a vérzés. Ha nem vérzik nagyon betadinozd és húz a lábára zoknit, a zokni tetejét (ahol belebújik) kösd meg de ne túl szorosra és tiltsd ha leakarja venni.
2019. ápr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Még megvárom hogy holnap milesz.

Meg hogy addigra hogyan fog kinézni a sebe

2019. ápr. 19. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!