Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizsla tulajdonosok,...

Magyar vizsla tulajdonosok, alkalmas ez a kutya arra, hogy lakásban tartsák?

Figyelt kérdés
Hányszor kell megsétáltatni egy nap? Miket játszotok vele, mikre lehet megtanitani?

2019. ápr. 19. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Nem jó lakásban tartani nagytestű kutyákat csak ha idomítva van. Az egy dolog hogy rohadt büdös, de még szét is szedi a lakást.
2019. ápr. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem nagyon sok ismerősöm tartja lakásban a vizsláját. Van egy férfi, róla tudom, hogy reggel 1-2 órát lent van vele, este is és napközben is leviszi vagy ő vagy valamelyik ?rokona? 8nem tudom milyen kapcsolatban áll velük, mert a pasi nagyon utál engem, szóval nem beszélgetünk, de mondjuk ez nem is lényeg). A kutya kiegyensúlyozott, vidám.
2019. ápr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

VADÁSZKUTYA


Keress rá a szó jelentésére!

2019. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
92%
Pont hogy jól elvan lakásban, mert a rövid szőre miatt nem bírja a hideget. Régen a birtokokon is külön fedett istállójuk volt a vadászkutyáknak. Ha eleget van mozgatva, teljesen jól elvan a lakásban, jól nevelt és kifárasztott kutya nem rombol. Én vizsla keverékre szoktam néha vigyázni, napi 4x viszik le, ebből 2 egészségügyi, a másik 2 hosszabb, futós, játszós séta.
2019. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Vizslát nem lehet kinti kutyaként tartani, csak nyáron. Kb semmi bundája nincs. De a vizsla nem szobakutya.

Persze leginkább a gazda életmódja számít. Van olyan ismerősöm, aki a Normafához közel lakik. Minden reggel ott kezdenek, fut a kutyával, napközben az anyukája viszi le egyszer eü sétára, este még másfél órát kintvannak, ismerősökkel kutyáznak. Hétvégén pedig kirándulni járnak, ha jó idő van akkor sátraznak és több napra mennek. Ezeket nem a kutya miatt csinalja, hanem alapból imád a szabadban lenni, csak viszi magával a kutyát.

Olyan ismerősöm is van, aki a belvárosban él, egy nap 3x viszi le a kutyát kb 15 percre, akkor is van, hogy csak a fák tövében lát füvet a kutya, minden más beton.

Remélem érezhető a külömbség.

2019. ápr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Doros ***** válasza:
98%

Sok vizslát láttam lakásban felnőni. A vadász is, az erdész is, ha vizslája van, igyekszik minél több időt tölteni vele, illetve engedi a kutyát a közelében lenni. Ezzel a nagyobb az esély arra, hogy jó legyen közöttük a kommunikáció. Ugyanis a kutyás vadászat nem "idomítás" kérdése, a kutyának nagyon sok mindent kell tudnia.

Intelligens fajta.

A szükségletei olyanok, mint bármely más kutyáé, pisilnie is annyiszor kell, tehát a napi 3 séta a minimum.

A többi meg majd kialakul, de elvileg apportírozni (eldobott tárgyat visszahozni)nagyon szeret.

A kevésbé tájékozottaknak szeretettel ajánlom Winkler Róbert fajtaismertetését is.

[link]

2019. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
98%
A vadászkutyák jól tarthatók lakásban, mert úgy vannak tenyésztve, hogy nem kell állandóan szolgálatban lenniük és könnyen szocializálódnak. Azon senki sem lepődik meg, ha tacskót, yorkit vagy westiet lát lakásban, pedig ők is vadászkutyák. Az agarak pl kifejezetten kanapékutyák.
2019. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Ne is tartsd máshol. Fázós, gazdaközpontú kutyák, csak le kell oket farasztani
2019. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is vizslám van,nem ajánlom.SOHA,érted,SOHA nem fárad el.Ezt mondom úgy,hogy mi a robogó után futtatjuk (ja,bocs,ő még előre szalad,úgy vár be minket,hogy jöjjünk már) a mezőn, egy órán át(persze meg szoktunk álni közben megtanításáról ha meleg van és pihenni)És mit csinál,mikor hazaértünk? Iszik egyet,és ugrándozik tovább.XD.Egy idióta.Úgyhogy nem ajánlom.
2019. ápr. 20. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
13%
*megitatjuk , ha meleg van
2019. ápr. 20. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!