Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Milyen kutyafajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kertes házba szeretnénk kutyát. Kis, max középtestűt.


Napi szinten tudunk vele foglalkozni. Olvastam a terroerekrol, viszont azok tul sok torodest igenyelnek. Valamivel “igénytelenebb” (ha lehet így mondani) kutyát szeretnénk. Rövid szőrű legyen.


Kinti kutya lenne, de kapna egy télen-nyáron jó házikót.


Milyen fajtákat tudtok?


Esetleg boxer ? Beagle ?


2019. ápr. 20. 23:36
 1/10 A kérdező kommentje:
Első kutya lenne, kigyerek nincs, de családbarát kutyát szeretnénk, nem hazőrző tipust
2019. ápr. 20. 23:38
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

Az igazán rövid szőrű kutyák, mint amiket írsz is (beagle, boxer), nem igazán valóak teljes kinti tartásra... Ha legalább egy fűtéses házat tudsz neki biztosítani, akkor igen, mehet teljesen kintre is (vagy esetleg valami fűtött helyre be fogjátok e esetleg engedni ha szükséges). Szóval ha tényleg felszerelt kis házat szerzel neki, akkor egy boxer mehet akár.


Amúgy a beagle pont olyan, ami szintúgy sok foglalkozás igényel, mert makacs jellemek kopó lévén. :)


Az "igénytelenebb" feltételt nem igazán tudom hova tenni, itt arra gondoltam, hogy nem feltétel hozzá a keményebb kezű gazda. Minden kutya igényel nevelést... A lentebb írt fajták nem feltétlen igényelik azt a "keményebb kezet".


Most így hasra ütés szerűen ajánlott pár fajta: pumi, mudi, labrador, magyar-, német-, weimari vizsla, németjuhász (nem munka vonal!) vagy rövid szőrű németjuhász keverék szerűség.


De el is mehettek egy menhelyre, és ott választotok egy helyes rövid szőrű kutyát... ;)

2019. ápr. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

(Előző vagyok még)

Ettől függetlenül én személy szerint tartom magamat ahhoz, hogy az aljszőrzet nélküli rövid szőrű kutyák (pl beagle, boxer, vizsla) legalább bemehessenek a ház előterébe. De ez én vagyok. :)

2019. ápr. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miben nyilvánul meg ez az igénytelenség? Csak, mert a terriereknek éppen elég igénytelenek, csak határozott gazda kell nekik. A munkakutyák igényesek, a vizslák (amúgy sem alkalmasak kinti tartásra) , a juhász-és pásztorkutyák, vadászkutyák (mint a vizsla) .


Boxert kintre semmiképp. Télen a hideget nem bírja, nyáron a meleget (a nyomott orra miatt) , beagle egy nagyon kemény gazdát igényel, hihetetlen makacsak és akaratosak.


Kifejtenéd mennyit és hogyan tudnál foglalkozni a kutyával? Csak utána lehet normálisan fajtát ajánlani.

2019. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A Beagle igazából rosszabb, mint a terrierek. :D

Egyik sem való a kettő közül kintre (rövid szor miatt).

2019. ápr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
napi 1-2 óra biztosan lenne, de ezt úgy számolom, hogy ha minden nap dolgozom, de nyílván nem fogok. Meg a családba mindig vna itthon valaki, aki foglalkozna vele.
2019. ápr. 21. 20:35
 7/10 anonim ***** válasza:

De miből állna ez a foglalkozás?

Mert sok kutyának 1 óra séta édeskevés.

Kutyaiskola? Bármi sport?

2019. ápr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
70%
Mennyi időre tudnád kivinni sétálni? Amúgy valahol a vizslákat is kint tartják, ha van egy jó kis fűtött házuk. Bár ők is elég mozgékonyak. (Magyar vizslánk van)
2019. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
50%

Leírok pár fajtát.


Svájci fehér juhászkutya:

Intelligens, tanulékony, vidám, éber, kiegyensúlyozott és barátságos kutya. Nagyon békés természetű, soha nem válik agresszivvá, a veszélyre morgással, ugatással reagál. Nem verekedős. Az irányítást átengedi az embernek. A goromba bánásmódot nehezen viseli el.

Olyanoknak ajánlják akik sokat hosszúakat sétálnak. Rendszeresen kell foglalkozni vele.

Marmagasság:kan: 60-66 cm szuka:55-61 cm

Szín:fehér

Szőrzet: testhez simuló, középhosszú, dús aljszörzettel.

Élettartam: 12-14 év


Labrador:

Tulajdonság: barátságos, érdeklődő, nem félős, szeretetre méltó, nyugodt, engedelmes, intelligens, szorgalmas, igyekszik a gazdájának örömet okozni, békésen viszonyul az emberhez, állathoz, nem őrző, gyermekszerető, tolerancia küszöbe igen magas, tanulékony, értelmes, megbízható.

Nyugodt természete miatt jól lehet vele sétálni.

Marmagasság: kan:56-60cm szuka:54-59cm

Testsúly:kan:30-36kg sz:28-33kg

Színe:fekete, sárga, barna

Szőre:a fedőszőr rövid, érdes tapintású, az aljszőr puha, időjárás álló.

Élettartam:12-14 év


Még néhány amikre rákereshetsz (máshol többet írnak a fajtákról) : Bullterrier (rövidszőrű, kb. 55cm), Whippet (sokat kell sétáltatni akár futni is kell vele. Csak ha sokat biciglizel akkor ajánlatos. 47-55 illetve 44-53cm rövid szőrű.)

Amerikai stafforder terrier: 46-48 illetve 43-46cm rövid szőr. Nagyon ragaszkodik a gazdájához, őrző védő tipus, ezért ajánlatos a barátokat már kölyökkorában bemutatni. Sportosan mozgékony.

Basenji: 43,2cm illetve 40,6 cm.

Rövid szőr.

Nem tud ugatni, nagyon mozgékony kutya.

Most erről a fajtáról nem tudok.


Welsh terrier:

39cm

Kis helyen is elfér a mérete miatt. A tőrődés (szerintem) inkább a neveléséhez a fontos, akkor kell vele (mint minden kutyával) a legtöbbet foglalkozni. Naponta érdemes sétáltatni.


Remélem tudtam segíteni. Pár kérdésre válaszolnál és akkor még talán tudnék még segíteni.

1: Te akarsz a gazdija lenni? (A falkavezér)

Írtad, hogy 1-2 órát tudnál a kutyáddal foglalkozni, ha te akarsz lenni a gazdája a kutyádnak akkor sokkal több időt kell rászánj. Mi nyáron vettünk kutyát, akkor egész nap tudtam vele foglalkozni/tanítani. Ha nyáron több időd lesz, ajánlom inkább akkor vegyél kutyát. Mi is már csak napi 3 órát tudunk vele foglalkozni, a távolság miatt. Hatalmas kertünk van, VISZONT attól, hogy valakinek nagy kertje van, az a kutyának nem elég. Én is probálom naponta kivinni sétálni, ami télen nehézkes. Messze lakunk a sulitól/munkahelytől így 6 körül érünk haza, viszont egy hosszú séta és egy nagy játék menti a helyzetet.

2: Fütőtt lenne a kutya lakása?


De ha ajánlani tudnék egy helyet, az a Noé állat otthon, vagy bármilyen menhely. A menhelyi kutyákat se ajánlom ilyen kevés időhöz viszont örömet szerezhetnél egy kutyusnak aki jó ideje a menhelyen van. Ha tudnál egy kutyára több időt fordítani én csak akkor ajánlanám HA te akarsz lenni a gazdija.

Remélem segítettem.

2019. ápr. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető tudnivaló, hogy rövid szőrű és/vagy kistestű kutyát nem tartunk kint fűtésidényben.

Beagle iszonyú foglalkozás-és mozgásigényes, télen kint nem tartható.

Boxer szintúgy.

Ha kinti lesz, akkor közepes méretű, télálló, vastag bundájú keverék tökéletes választás.

2019. ápr. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!