Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veseelégtelenség, vesebetegség...

Veseelégtelenség, vesebetegségek megelőzhetők valamilyen szűréssel?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 21. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Azt tudom,sajnos keserű tapasztalatból,hogy egy vérvételből diagnosztizálható.Enyhíthető a betegség speciális étrenddel.Ez egy halálos végkimenetelű betegség,kezelése mindenképpen szükséges.Ha ilyen gyanúd van,vidd orvoshoz,hidd el,az élete múlik rajta.
2019. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos én is megtapasztaltam már :( nagyon korán kellett elengedjem a labradorom. Azt szeretném megtudni hogy előzetesen ezt/ehhez hasonló betegségeket ki lehet e szűrni :(
2019. ápr. 21. 10:10
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
A vér megemelkedett fehérjeszintjéből lehet tudni/bár ez nem biztos/ nekünk kb.2 évvel a halála elött derült ki.De nem megelőzhető az állatorvos szerint,csak speciális diétával pár évvel tovább élhet a kutya,de nem fog teljes élethosszt leélni.Megkérdezhetem,hogy a te kutyusod hány éves volt?Az enyém pont egy éve ment el,golden retviver,11éves volt.
2019. ápr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

Nem.


(Szokás szerint jelentsétek, és töröltessétek a válaszomat, ahogy szoktátok!)

2019. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4: Neked mi bajod van?

#3: még csak 6 éves volt

2019. ápr. 21. 11:15
 6/11 anonim ***** válasza:
A szülőknek van szűrés vese betegségekre. Arra kell figyelni, hogy lehetőleg mind a 2 szülő mentes legyen es akkor az a betegség nem veszélyezteti. :)
2019. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


#4: Neked mi bajod van?"


Nem vagyok állatorvos, de járatos vagyok vagyok állategészségügyben. Évekig dolgoztam az Állatorvostudományi egyetemen is. És magánpraxisokban is.

10-ből 8, őszinte és korrekt válaszomat mindig jelentik és indoklás nélkül törlik.

2019. ápr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megelőzni sajnos nem igazán lehet, de ha időben kiderül, akkor megfelelő kezelés mellett szinten lehet tartani, illetve lassítani a további rosszabbodását.


Teljes vérképet kell csináltatni.

Sajnos sok állatorvos csak a vérben a kreatinin szintjét nézi meg a veseproblémák diagnosztizálásához. Holott ha már ez az érték megemelkedett, az azt jelenti, hogy a vesék 70%-a nem működik már rendesen.

Ezért jobb ha teljes vérképet kérsz, abból már az apróbb, korai elváltozások is látszanak, és meg lehet kezdeni a kezelést időben (vérnyomáscsökkentő, diétás kaja, stb)

2019. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

7: köszönöm

8: valószínűleg a stílussal van bajuk. Az hogy tájékozott(abb) vagy nem jelenti azt hogy nézz mindenkit hülyének

2019. ápr. 22. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!