Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfelejt a kutyám, ha elmegyek...

Elfelejt a kutyám, ha elmegyek egyetemre?

Figyelt kérdés
Nagyon közel állunk egymáshoz. Tényleg próbálom a szabadidőmet csak vele tölteni. És tudom hogy szeret, csak...( az ételért is nagyon odavan). Viszont sokan vagyunk a családban. Sokszor szeretnek féltékennyé tenni a kutyával, hogy magukhoz csalogatják egy kis finomsággal mikor épp foglalkozom vele, vagy tanítom. Én ennek nagyon nem örülök, mert nem kéne nassolnia. Ha játszok vele, vagy időt töltünk együtt mindíg elhívják, hogy velük játszon mást, vagy csak úgy piszkálni egy kicsit. Mondtam már nekik, hogy ez rosszul esik es a kutyának sem jó, de nem hagyon hatotta meg őket. Nem akarom így itthaggyni. Félek hogyha elmegyek, és csak hétvégére jövök haza, szépen elfelejt, és jobban ragaszkodik majd a többiekhez. (Ráadásul nem akarom hogy hetente 2-3 kilót felszedjen.) Vagy ez elkerülhetetlen?

2019. ápr. 22. 09:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Jujj!!! Most latom a hibákat. Bocsi, csak ideges vagyok. Pont most volt egy vita a szüleimmel.
2019. ápr. 22. 09:06
 2/10 anonim ***** válasza:
2%

Felelősséggel tartozol a kutyusodért!


Vagy vidd magaddal, vagy ne menj!

2019. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Elfelejteni nem fog. Ha te foglalkoztál vele a kezdetektől, a ragaszkodása sem szűnik meg. Az etetés, nassoltatás viszont tényleg probléma.. Sehogy sem tudod meggyőzni őket, hogy a kutya egészsége érdekében ne etessék agyon?
2019. ápr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Elfelejteni nem fog.

De ha hátrahagyod, akkor tudomásul kell venned, hogy ezentúl sokkal inkább a családod kutyája lesz, mint a tied, hiszen ők fognak foglalkozni vele nap, mint nap, ők fognak felelősséget vállalni érte stb., és igazából csak hálás lehetsz, ha átvállalják a feladataidat.


Két dolgot tehetsz:

- kutyás albérlet vagy kutyás kolesz: drága, rengeteg kötöttség, lehet, hogy a kutyának is jobb lenne otthon, mint egész nap egyedül bezárva, de a te kutyád marad.

- otthon hagyod: ha a családod tényleg törődik vele, lehet, jobb, neki így. Legyél ÖNZETLEN, a kutya érdekét nézd, és törődj bele, hogy hétvégi gazdi leszel. Neked is be kell látnod, hogy a "hetente-kéthetente egy hétvége" a kutyának sz*rt sem ér, így nem tudsz teljes értékű gazdi lenni.


Én sosem értem azokat az évfolyamtársakat, akik nagy mellénnyel beszélnek, hogy a "kutyájuk így, a kutyájuk úgy", miközben kétszer látják egy hónapban. Két-három pozitív példát ismerek arra, hogy az illető szobát bérel albiban, de tényleg a kutyájának él, őt is kielégíti, és a kutyának is jó sora van.


Persze, nekem könnyű, én bejárós vagyok, de így is sokat segít a család, mert bizony, sokszor túl hosszú ideig kell távol lennem. Ha csak egyedül kellene a kutyámról gondoskodnom, "csak az én kutyám" lenne, rosszabb dolga lenne, mint most.

2019. ápr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem felejt el. Ugyanúgy szeretni fog, és hallgatni fog rád, ha az otthon töltött időben foglalkozol vele. De nem te leszel az elsődleges gazdája. Próbáld meg elérni, hogy megértsék, miért nem szabad folyton etetni. Ha más érv nem használ, említsd meg hányféle betegséget okoz az elhízás.
2019. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Tenyleg segitettetek. Gondolkoztam az albérleten, de nem igazán férne bele. Próbalom azt nézni, ami jó neki, de ugye sajnos az ember önző, így nehez elvonatkoztatni. Majd beszélek a családdal, hogy komoly következmenyei lehetnek, ha egy kutya túlsúlyos,és ha itthon vagyok majd rendesen megmozgatom. Biztos jobban érzi majd magát a megszokott helyén.

Aztán majd ha elköltözöm úgy is velem éli le az életét.

2019. ápr. 22. 11:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna:DD

Nálunk annyi a különbség szerencsére, hogy mivel bent lakik velünk a kutya, összeszőröz mindent, aminek a szüleim nem igazán örülnék, úgyhogy támogatják azt, hogy vigyem magammal a kutyát. Már most is van rajta felesleges, mindent megengednek neki, aztán a kutya rám haragszik ha én betartom vele a szabályokat.

2019. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Vegülis nekem sem tiltják meg, hogy elvigyem, de tényleg úgy jó neki, ha a megszokott helyen marad.

Bár gondoltam rá, hogy ha majd beilleszketdem az egyetemre és felvettem az ottani életritmust, keresnek ott egy munkát meg egy lakótársat. Ha biztos helye lesz ott akkor lehet magammal vinném.

Mennyire lehet necces, ha egy olyan lakótarsat keresek, aki szintén kutyát hozna? (Bár a főbérlők sem mindíg szeretik a kutyát az ingatlanukban.)

2019. ápr. 22. 14:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Kb. lottó 5 szintje kell, 1 , pláne 2 kutyás albérletet kifogni.
2019. ápr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elég rosszul állnak ehhez hozzá a szüleid. Reméljük, nem felejt el a kutyád, és ha visszajössz, ott folytathatjátok, ahol abbahagytátok, persze biztos majd le is kell fogyasztanod.
2019. ápr. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!