Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne csinálja ezt?

Mit tegyek, hogy ne csinálja ezt?

Figyelt kérdés

A kutyám teljesen kiidegel... :D

Alapjáraton egy tündéri kutyus, nagyon eleven, energikus, és nagyon nagyon szófogadó. Mindent úgy csinál, ahogy kérem. Mindig úgy sétálunk, hogy a lábam mellett van. Olyan helyen szoktam elengedni, ahol szabad a kutyát, pl szabad kutyaparkban, vagy a házunk melletti parkban, ahol alapból nem lehetne kutyát elengedni, de az égvilágon nem zavar senkit.


Na most az a problémám, hogy ha jön egy másik kutya egyből odaakar szaladni játszani hozzá, de ha nem ismerem a másik kutyát nem engedem neki és szólok, hogy nem mehet oda. Nem is megy oda, foglalkozik tovább azzal amivel előtte foglalkozott. Viszont néha van olyan, hogy jön egy kutya és odakar menni, szólok neki, útközben megáll, és odafagy. Nagyon ritkán esik ez meg, kb 10ből 1x, és nem is megy oda a kutyához, de félúton ül, és nézi. És hiába mondom, hogy gyere vissza, nem jön se ide se oda. A szabad kutyaparkban minden kutyához odaszoktam engedni, de akkor is csak akkor megy, ha engedem. Itt a parkban nem akarom hogy összevissza szaladgáljon, mert hátha arra jár egy olyan ember aki fél a kutyáktól, így itt csak ritkán engedem el, leginkább akkor mikor nincs tömeg. (ő pórázon nem igazán tudja kimozgatni magát) Pl most így ünnepekkor senki sincs lent, csak a kutyások. :D


Mit tegyek hogy akkor is visszajöjjön?

Igaz, nem megy oda ilyenkor sem a kutyakhoz, de idegesít mert olyan mintha sőt, szerintem azon gondolkodik hogy most odamenjek, ne menjek, de megtiltották, mégis nagyon oda akarok menni. 😬😬



2019. ápr. 22. 14:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Kan, 10 hónapos
2019. ápr. 22. 14:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen de sok gyakorlással és erőteljes visszahívással javitható. Az igazi megoldás kutya suli lenne ahol több kutya van és lehetne velük gyakorolni. Sajnos nekem nincs lehetőségem erre szóval ismerős kutyást kérek meg. Ha a kutya nyugodtan tudja kezelni a másik kutya megjelenését a visszahívás is menni fog de amíg izgatott nehézkes.
2019. ápr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Mi jártunk/járunk kutyasuliba, és sikerül visszahívni attól még hogy ott a kutya, csak nagyon néha lefagy és szoborrá válik. Kutyasuliba persze ilyen még nem volt, mintha direkt csinálná ezt velem. 😁
2019. ápr. 22. 17:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!