Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Evés után mennyit vártok a...

Evés után mennyit vártok a sétával, játékkal, ugrálással?

Figyelt kérdés

Nem akarunk gyomorcsavarodást, de nem tudom mennyi az az idő ami után biztonságosan lehet mozgatni?

1-2 óra?


2019. ápr. 22. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém séta után kap enni, itt kaptam a tippet régebben, ez bevált.
2019. ápr. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Enyém is séta és játék után kap enni, de egy órát várnék.
2019. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére szinte egész nap együtt tudunk lenni, van rá sok időm.

Egyébként tegnap olvastam, hogy az evés előtti közvetlen mozgás is növeli a gyomorcsavarodás veszélyét.

[link]

Itt.

2019. ápr. 22. 21:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Evés után már csak eü séta van, nincs futáseg ugrálás. De egyébként 2 óra a protokoll, amit ki kellene várni.
2019. ápr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
A helyzet az, hogy nem tudom, mikor eszi meg a kutyám a reggelit, mert kiteszem séta után, nem cuppan rá azonnal, én leülök reggelizni, akkor jön, hátha kap abból, aztán megyek dolgozni, valamikor viszont elfogy napközben. Fordítva rosszabb (a cikk szerint is). Így is 5-kor szól az ébresztőm, a kutya viszont 6-ig még alszik, csak akkor ébresztem korábban, ha korábban kell indulnom. Csináld úgy, ahogy jónak látod, és figyeld a kutyádat, hogy jól van-e.
2019. ápr. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kaja után 2-3 óra pihi! Minimális mozgás, és ne ugráljon. Érdemes úgy időzíteni az etetést, hogy intenzív mozgás után legyen. Persze mozgás után közvetlenül sem szabad, legalább 30 perc pihi és utána a kaja.
2019. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ez érdekes, a mi kutyáink közvetlenül kaja után vetik bele magukat a legnagyobb játékba. :) Akkor futkároznak és ugrálnak a legtöbbet, pedig mi is játszunk velük, visszük őket sétálni, futni. Én is hallottam ezt, hogy bélcsavarodás, de hát ők biztos jobban tudják. :)

2019. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Lehetőleg ne mozgassuk a kutyát evés előtt legalább egy órával (de ha lehet tovább), illetve főként evés után!"


Se evés előtt se evés után... :-D

Figyi, mindenki ismeri a saját kutyáját, egy laza, könnyed séta meg az ugrándozás, sport, futás között azért van egy hangyányi különbség. Én nem vagyok otthon egész nap a kutyával munkanapokon, ha nem vagyok szabadságon, ha nem séta után kap enni, hanem előtte, akkor sétáig nem emészti meg, és napközben/éjszaka végzi a dolgát a lakásba a járólapra vagy a parkettára. Viszont ha séta után kap enni, akkor az a kaja a következő sétáig emésztődik meg pont. Nem mindig eszi meg az egészet, egyáltalán nem habzsol, van, hogy szép apránként jár rá a tálra és következő sétáig elfogy a tartalma, de olyan is van, hogy egyszerre elfogy és kész. Nem sovány, nem kövér, jó erőben van, ha rosszul van, azt meg látom rajta. Ez az én kutyám, a te kutyád lehet, hogy más.

2019. ápr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak kutyák akik hajlamosabbak erre. A nagytestű, nagyobb mellkasú egyedeknél ez valós probléma.

Az pedig, hogy ki mennyire hajlandó betartani az erre vonatkozó ajánlásokat az ő dolga. Mindenki úgy veszélyezteti a kutyáját ahogy akarja.

Arra pedig hogy "...Ő jobban tudja", midig azt válaszolom, hogy a kutyák szerint a fagyálló is tök jó, és finom. Akkor ezek szerint az is jó a kutyának?

2019. ápr. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Most akkor tiltsuk meg a kutyának az egymással való játékot, csak mert evés után vannak? vagy hogy? Én amúgy azt szoktam csinálni, hogy miután ettek, közéjük ülök, ők lefekszenek, és simogatom őket. De ezt nem lehet 2 órán keresztül csinálni. Ők sem bírnák. Nyilván az ember nem akkor indul el velük egy túrára, vagy viszi őket futtatni, de ha van egy bazi nagy kerted, és a kutyák épp futkározni akarnak kaja után?

A fagyállós példád meg hülyeség. A kutya eleve azt eszi meg, amit a gazdája ad neki, mást nem. A gazdi meg miért adna neki fagyállót? Ezt meg lehet akadályozni, de azt, hogy egy bazi nagy kertben a kutya ne rohangásszon evés után 2 órán keresztül, azt nem.

2019. ápr. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!