Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettség nélküli oltás...

Veszettség nélküli oltás nélkül ne vigyem közösségbe?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztuk el 8 napja, épphogy 8 hetes volt.

2 kombinált oltása van.


Az állatorvosunk azt mondta, 3 hónapos kora előtt nem kaphat veszettség elleni oltást.

De mivel a kutya csont és bőr, toljuk el az oltás beadását egy hónappal.


Ez azt jelenti, hogy júniusban fog kapni.


Muszáj kivinnem, most tanuljuk a szobatisztaságot. Más kutyához nem engedem oda.

De látszik rajta, hogy nagyon szeretne hasonló korú és méretű kutyával játszani.



Más hogy oldotta meg?


Régebben volt már kutyám, de ők 12 hetesnél idősebbek voltak mikor hozzánk kerültek, és minden oltást időben megkaphattak.


2019. ápr. 22. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy javasolt oltási program:

[link]


Szobatisztaságot nyugodtan taníthatod, csak mivel még nincs immunizálva megfelelően, más kutyák közé ne vidd még.

2019. ápr. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha oltott kutyák közt van akkor nyugodtan engedd hogy játszanak.
2019. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. ápr. 22. 20:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóltam hogy ne engedjék oda viszont oltás után mehet a játék. Lehet hogy a masik kutya oltva van de ezt nem tudni csak a gazda szavára lehet adni. Én csak a család többi kutyajához engedtem, mikor már nem kellett tartani semmitől jöhetett a beigért játék.
2019. ápr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy apróság, azt is meg kell tanulnia, hogy ne rohanjon oda önfejűen más kutyákhoz (mert nem tudni, a másik hogy fogadja, mennyire barátkozó, vagy esetleg már rigolyás, de lehet beteg is - sárga szalagot nem mindenki használ, és nem mindenki ismeri, nekem kellett már rászólnom más kutyásra, hogy hívja vissza a sajátját, mert az enyém akkor épp nem volt jól, csak egy rövid szükséges sétára vittem le), szóval ez az időszak összeköthető akár ennek a tanulásával is.
2019. ápr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A veszettség ellenit többnyire nem szokták kivárni a közösségbe vitellel, mert akkor szocializáció szempontjából pont a legérzékenyebb időszak marad ki, az pedig nem valószínű, hogy a pisi-kaki séta során egy veszett kutyával találkozzon a város közepén. Ha nem viszed olyan helyre, ahol sok kutya jár, akkor még a mostani állapotában sem gáz, ha kiviszed. Egyébként azt szokták mondani, hogy rendesen oltott kutyával találkozhat. Ha van olyan ismerősöd, akinek jó természetű, oltott kutyája van és kertje is, akkor szervezhettek nála "babazsúrt".
2019. ápr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Veszettséget nem fog elkapni más kutyáktól. Évek óta nincs veszett kutya itthon. Két kombinált oltással pedig már lehet szobatisztaságot tanítani.
2019. ápr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A veszettség elleni nem mérvadó közösségi szempontból, viszont a 3. kombi oltással lesz teljes a védettség addig kutyás közösségbe rizikós vinni (főleg a parvo miatt). Szóval kutyás közösségbe ne vidd a 3. oltásig. Ha megvan a 3. oltás (ami kombi, nem veszettség elleni), akkor vársz még 2 hetet, hogy a védettség teljes legyen és utána már mehet kutyák közzé szocializálódni.
2019. ápr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!