Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Szeretnék Tőletek...

Kutyások! Szeretnék Tőletek segítséget kérni! Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy van egy 2 éves, kistestű, szobakutyusunk. Kb fél éve kezdődött a betegsége. Valószínűleg Auto-immun betegsége van, rendkívül legyengült, járni is alig tud. (A gyogyulasa érdekében jaratjuk Fizioterapiara, hydro-terápiára is...) A kerdesem az lenne, hogy szerintetek jot tenne-e neki, ha vennenk melle egy kiskutyat, es akkor ez a kiskutya ösztönözné, példát mutatna neki, hogy mozogjon, és igy hatha gyorsabb lenne a gyogyulasanak folyamata. Nekunk rendkivul nagy feladat lenne, de ha hatásos, belevágnánk... Mi a véleményetek erről? Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

2019. ápr. 22. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsi rá az esély, a kutyád mozogna rendesen ha tudna. A másik kutyanak más lenne az igénye, több időd menne el rájuk és sérülés is lehet a dologból ha a másik dominánsabb vagy hevesebb. Inkább kutyás baráttal szervezz programot vagy hívd meg ,,kutya partira,, mer akkor egy órát fárasztaná a másik kutya nem egész nap.
2019. ápr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm idős, izületes vizsláját csak megviselte a fiatalabb, mozgékony kutya. Nem érezte magát és a rangsorban betöltött helyét biztosnak, állandóan ideges volt a másik kutya miatt, határozottan nem tett jót neki.

Szerintem beszélj erről dokival is, én személy szerint nem próbálkoznék meg ezzel.

2019. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igen, valóban van benne valami... Mi azert talaltuk ezt ki, mert neha a fizioterapeuta lakásaban van napkozben, és azt mondja a holgy, hogy a mi kiskutyank mindig koveti az o kutyajat. Egyutt mennek akkor mindenhova, csak termeszetesen nem vihetjuk hozza gyakran a kutyust, mert o is nagyon elfoglalt:(
2019. ápr. 22. 20:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha öregedés miatt nem mozogna, azt mondanám, hogy jót tenne neki egy kölyök, a kutyánknak például azóta nem romlik az állapota, hogy másfél éve mellé került egy bohó kölyök. De egy 2 éves kutya még fiatal, valószínűleg magától is mozogna, ha nem lenne számára rossz. Emellett egy ugri-bugri kölyök ráugorhat úgy, hogy abból sérülés legyen belőle, úgyhogy kölyköt inkább nem javasolnék. Amit fent írtak, hogy hívjatok más kutyát vendégségbe, jó ötletnek tűnik, ha a másik nem egy izgága "őrült".
2019. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm! Mindenki ezen a velemenyen van?
2019. ápr. 22. 21:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon kutya függő. Nekem is volt súlyos beteg 4 éven át a kutyám (valószínűleg szintén autoimmun, de senki sem tudta megmondani), de nála jól tudtam, hogy a második kutya segíteni fog. Mert neki mindig is hatalmas igénye volt más kutyákkal való érintkezésre. Így is lett, nagyon sokat dobott a kedvén a kölyök kutya az első pillanattól. Hogy mennyire volt szerepe a második kutyának a gyógyulásban, vagy teljes mértékig az éppen akkori kezelésnek köszönhető ez, nem tudom, de utána egy fél éven belül elkezdett rendbe jönni. Azt gondolom, hogy is-is.

Viszont nem neki hoztam a második kutyát, hanem magamnak. Ez lényeges, mert ha rosszul alakultak volna a két kutya közt a dolgok egy pillanatig is, akkor sem dobhattam volna ki a kicsit. Illetve a második kutyának a fejlődéséhez is lényeges, hogy nem lehet háttérben.

2019. ápr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!