Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta csatlakozzon...

Milyen kutyafajta csatlakozzon a családhoz?

Figyelt kérdés

Helló.


Úgy döntöttünk, hogy egy kutyus fog csatlakozni a családhoz. Régen volt már kutyánk, de az már 1000 éve volt.


Nagyrészt kinti kutya lenne. Saját kezűleg készítek neki jól szigetelt házikót, de télen ha nagyobb hidegek vannak lenne bent is. Kb. 80% kint 20% bent. Az óljába lenne fűtés.



Foglalkozni tudnánk vele sokat. Faluban lakunk erdős, túraútvonalakkal teli környéken így a sétával sem lenne gond.


Nem nagytestű kutyát szeretnénk, inkább kis/közepes fajtát és kölyökkorától nálunk lenne. Az alábbiakat néztük amik tetszenek. Házörző feladatokat nem látna el.


Terrierek: tudom sok fajta van, szerintetek melyik lenne a legjobb?


Beagle


Amerikai, francia bulldog


Véleményekre lennék kiváncsi, valamint ha tudtok mondhattok még a fentieknek megfelelő kutyákat.


Köszönöm.


2019. ápr. 23. 11:43
 1/8 anonim válasza:
Esetleg egy pulira nem gondoltatok?
2019. ápr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tetszenek nekünk az ilyen nagyon hosszú szőrű kutyák.
2019. ápr. 23. 12:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

foxi a legjobb terrier

beaglet nehéz betanítani, szökős, nem hallgat, de ha van hozzá türelmed, akkor talán úgy 3 éves korára megérti a behívást.

amerikai bulldog az nagytestű, de jó kutya, erős, házőrző típus. francia bulldogot nem szabad kint tartani, a rövid légútja miatt a nagyon hideg és a nagyon meleg is árt neki.

ajánlatom a következő, töltsd ki ezt: [link]

2019. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Amiket itt felsoroltál terrierek, beagle, bulldogok 10 fok alatt nem tarthatók kint.

Oké, hogy van fűtött kutyaház, de nyílván nem jó neki, ha novembertől márciusig a kutyaházban fekszik, mert nagyrészt napközben is hideg van. Szóval még a terriereknél, beaglenél oké, hogy elvan kint nyáron, de a bulldogok a meleget sem bírják.

Én bulldogot nem ajánlanék. Tenyésztőtől is baromi betegesek, se 10 fok alatt se 25 fok felett nem lehet őket kint hagyni. Plusz nem túl sportosak(elég életképtelen a nagy részük), az erdőben járáshoz nem igazán alkalmasak.


Nekünk volt beaglenk, tavaly kellett sajnos elengednünk. Én abszolúte ajánlom, ha volt előző kutyátok, és sikerült jól megnevelni, akkor szerintem a beaglelel sem lesz nagy gond. Nagy mozgásigényű, makacs, de okos kutyák. Ha kis korától fel vannak állítva a szabályok, amiket minden esetben betartotok, nagyon jó kutyák, a következetesség fontos náluk.


A terrierekkel nincs túl sok tapasztalatom, de egyébként ehhez az életmódhoz passzolnak. Hasonlóak temperamentumra, mint a beaglek.


Nekem hirtelen még a pumi jutott eszembe. Az időjárást jobban bírja, mint a fenti fajták, neki tényleg elég, ha csak nagy hidegben engeditek be. És nem vészesen hosszú a szőre. (Egyébként a puliét is lehet nyírni, és akkor neki sem hosszú)

2019. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Rövidszőrű kutya télen nem tartható kint, -1 fokban megfagy, nem lehet 0-24 órában a házában. Szóval amiket írtál már el is felejheted. Mudi, puli, pumi, sheltie, spitzek, ami kisebb testű és tartható kint is. Vagy egy tömött bundás keverék menhelyről.
2019. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrét fajta, akkor érdemes menhelyeken utána nézni kutyáknak. Sok ezer kölyök vár ott is gazdára.
2019. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pont teljesen ellentétes fajtákat "választottatok" , így gyanítom külsőleg ment a szavazás. A terriereket nem ajánlom első kutyának, akkor sem, ha 1000 éve volt kutyátok. Bulldogok, ha csak bem tenyésztőtől vesztek, több százezer Ft-ig akkor is ráköltötök annyit, mert nagyon betegesek, nézd meg a bulldog mentést, Noét pl. A beagle szintén egy olyan kuyta, akit mindenki akar, aztán ha viselkedésproblémás lesz, pl rongál szökik harap stb stb, fogják a fejüket.

Vagy menhelyit vegyél, vagy olvasd el minden fajta leírását, mi fér bele az életviteletekbe.. De kintre kistestűt nem ajánlok. Amit tudnék, mudi vagy pumi, nagyon értelnes fajta, jó neveléssel olyan kutyád lesz hogy szinte megszólal, nem túl nagy, illetve bírja a kint létet.. De rengeteg fajta van még..

2019. ápr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tájékozódtam és felvettem a kapcsolatot egy menhelyen barátommal :)

2019. ápr. 24. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!