Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek, tanácsotok...

Mi a véleményetek, tanácsotok a kutyaházhoz?

Figyelt kérdés

Magam készítem. Minden oldalt szigetelt lesz.


Úgy fog kinézni, hogy 1 réteg OSB lap, 1 réteg szigetelés majd ismét 1 réteg OSB. Alulra kap plusz 1 réteg fóliát, hogy ne ázzon meg az anyag.


Télire szerelnék fel fűtést. Láttam egy olyan megoldást, higy egy kis méretű hősugárzót szerelnék be, termosztàttal, ràccsal védve. Ez a megoldás jó lehet?


Belül ugy olvastam, hogy a szalma a legjobb megoldás. Ez igaz?


Minden egyéb tipp jöhet a házhoz!


2019. ápr. 23. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hosszanti oldal egyik szélére vágd az ajtónyílást. Télre szóba jöhet a hőfüggöny, de nem biztos, hogy megtűri. Pár centire emelkedjen el a talajtól, de legyen szegélyléc. Ne legyen se túl nagy, se túl kicsi. Az elhelyezésre és a tájolásra nagyon figyelj oda! (A mienk addig nem volt hajlandó belemenni, amíg el nem fordítottuk 90 fokkal, mert így belát a nappaliba... Pedig a kertre úgy jobb rálátása lenne, de neki ez a fontosabb:))
2019. ápr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Doros ***** válasza:
100%

Szoktak a belsejébe válaszfalat építeni a széleség 3/4-ében úgy, hogy a bejárattal ellenkező oldalon legyen nyitott,ezzel könnyebben "beszuszogható" a ház.


[link]


Én esetleg a tetőt csinálnám fényáteresztő anyagból, mint pl. a polikarbonát, ami elég jól szigetel is.


A tető jó, ha felnyitható, így a ház belsejét könnyebb takarítani, esetleg fertőtleníteni ha kell, vagy bolhairtóval beszórni.


Manapság sokan készítenek kutyaházat kiöregedett hűtőből vagy fagyasztóládából, ezek eleve szigeteltek.


[link]

2019. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! A tető felnyitható lesz és ez a válaszfal is jó ötlet!
2019. ápr. 23. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!