Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutya ketrecbe szoktata...

Kölyök kutya ketrecbe szoktatasa vagy ne?

Figyelt kérdés
Április 19-en hoztuk el 8hetes cavalier kiskutyankat a tenyésztőtől. Vettünk neki ilyen 8élű 60x60-as kennelt. Beletettük a fekhelyét, etetőt, itatót és pelust. Mindenki mondta, hogy zárjuk be éjjelre. Első este így is tettünk de egész éjjel sírt, hisztizett amit őszintén nagyon nehezen viseltünk. Második éjjel óta az àgyam mellé a földre tettem a fekhelyet abba egy szó nélkül aludt. Néha felkelt éjjel, de megsimogattam és aludt tovább. Tudom ez nagy hiba volt.. Azt még tudni kell, hogy költözés előtt àllunk, most még a szüleimnél lakunk ezért van velünk egy szobába. Van egy nagy szőnyeg a szobába és napközbe mindig oda feküdt le és azon aludt még ha a fekhelyet a szőnyegre kitettem akkor sem ment bele...Olvastam olyat is, hogy ez ilyen maradi módszer, hogy be kell zárni éjjelre, de a többség azt mondja, hogy zárjam be. Ezért most elég tanácstalan vagyok...Szerintetek mit csináljak? (Azért is lenne jó ha beszokna a ketrecbe mert az új lakásba ha elmennék otthonről szívesebben hagynám abba.

2019. ápr. 23. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Pici az a ketrec, érthető, ha nem marad meg benne. Van oka, hogy be akarod zárni? Ha nincs akkor felesleges.
2019. ápr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kell bezárni éjszakára, nincs ilyen szabály és a nevelésben sem segítség, de nem is hátrány. Viszont nagyon ajánlott beszoktatni boxba a kutyát, mert arra bármikor szükség lehet! Szep. szorongásnál, utazásnál, idegen helyen, kutyasuliban, tréningeken, stb. És egy kölyköt ezerszer könnyebb boxhoz szoktatni, mint egy felnőtt kutyát.
2019. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
120x120-as ketrec kicsi? Amiatt szeretném hogy megtanulja hogy az az ő kis helye. Oda el tud vonulni meg minden. Ha pedig nem vagyunk otthon akkor bezárni, hogy az új lakásba ne rágja össze a bútorokat kanapét amig pici.
2019. ápr. 23. 15:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez volt: éjjel szobakennelben. Első éjjel 1 óra nyüszögés, 2. éjjel 10 perc, 3. éjjeltől egy hangja sem volt. Amíg pici volt, betettük, ha nem voltunk otthon (max 2-3 órára), és éjszakára, illetve akkor, ha túlpörgött (de nem azonnal a rászólás után, hogy ne legyen büntetés jellege, és nem sokáig). Alomszagú cuccunk nem volt, ezért én aludtam a pokrócával egy éjjel, és azt tettük be neki, és volt benn olyan játék, amit csak ott kapott meg.

Most már felnőtt, ha valamiért túlpörög, még mindig beküldjük (ha csak elmegyünk és éjszakára már nem), és 10 perc és lehiggad. Szereti. Ha valamiért ideges vagy fél (pl. tűzijáték), sokszor magától megy. De felpörögve is van, hogy ha rászólok, kapásból nem a szokásos helyére indul, hanem a kennelbe:)

Lehet, hogy kicsi a kennel, lehet, hogy nem ideális a 8 szögletű kialakítás. És nektek is következetesnek kellene lennetek (ez később is alap).

Szerintem a kennel alapvetően jó dolog. Ha jól csinálod, akkor egy biztos kuckónak tekinti, ahol biztonságban van, ahol jó játékok vannak és nem büntetésnek. Neked is jó, pl. amíg kölyök, addig neki is biztonságosabb, ha nem vagytok otthon, meg nektek is:)

A pelust felejtsétek el!

2019. ápr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem jó ötlet bezárni, amíg nem vagytok otthon. Olyan, mintha te egész nap a wc-ben ücsöröghetnél, semmi inger. Többet ártasz, mint használsz.

Legyen egy konyha, egy előszoba, amit könnyű feltakarítani, amíg nem szobatiszta, tegyetek el mindent, aminek árthat, vagy ami árthat neki. De legyen mozgástere.

2019. ápr. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
8szögletű de lehet mozgatni az oldalakat is. Így 120X120-as kockát csináltunk belőle. Ahonnan hoztuk ott mondták hogy vegyünk ilyet mindenképp, éjszakára zárjuk is be illetve ha nem vagyunk otthon akkor is nyugodtan. Mert szerintem az sem jó ha mászkál éjszaka. Mert csak mászkál egy pár percet de nem pisilt be egyik éjjel sem!
2019. ápr. 23. 15:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Amíg meg nem szokja a helyét nyugodtan magadhoz veheted éjszakára.

Nekem kinti kutyám van, de amikor elhoztam, egy hétig mellette aludtam. Nem őt vittem be a hálóba, hanem kimentem mellé a nappaliba aludni. Ha megébredt, rátettem a kezem. Ettől megnyugodott. Amikor már megszokta a helyét, elkezdtem kiszoktatni. Így nem volt gond, mert már magabiztosan közlekedett és nem érezte elveszettnek magát.

Kezrec ügyben nem tudok sajnos segíteni, de meggyőződésem, hogy nem szabad egy frissen elválasztott kiskutyát sírni hagyni. Ha melletted megnyugszik, akkor legyél mellette. A kapcsolatotokat most alapozzátok meg.

2019. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen nekem is ez a bajom, hogy belegondolok hogy szegény pár napja lett elválasztva az anyukájától, tesóitól...mellettem teljesen jól aludt.3-4szer megébredt de odatettem a kezem hozzá, megsimogattam és aludt tovább.
2019. ápr. 23. 17:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne szívasd már szerencsétlent...


Azt felejtitek el, hogy:

1. Nem beb###ni kell a kutyát a ketrecbe, hanem beszoktatni, ami egy hosszú, sok apró lépésből álló folyamat.

2. A szobakennelt nyugaton, ahonnan származik ez a fasság is MAXIMUM 3 órára ajánlják, ha végképp nem tudsz mit kezdeni a kicsivel és kölyökbiztos hely kell. (Meg ahányszor magától kedve van belemenni)

3. A magyar törvények minimum 10 m2-es területet írnak elő kistestű kutyának. Mekkora is az a ketrec? :P

+1 Ha túl sokáig van a kennelben úgysem bírja tartani és úgyis bepisil? Annak meg mi értelme van? Ha mindenképpen muszáj a pelenka, akkor rakjátok az ajtó elé. Amint megvan a szobatisztaság lényege ("nem ott ahol lakom" és ezt szokták a teljes házra kibővíteni), úgyis az ajtó felé fog orientálódni.

2019. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Senki nem be#### akarta a ketrecbe ahogy te fogalmaztál. Tanácstalan voltam ebbe a témába azert kérdeztem rá :)
2019. ápr. 23. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!