Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fog újra normálisan enni?

Fog újra normálisan enni?

Figyelt kérdés
9éves kan (nincs ivartalanítva) kutyámnak télen sokat főztünk húst (farhátat). és ezt kapta táppal (Canun basic ecoffed) összekeverve, lével felöntve stb..Tavasztól újra csak tápot kap. most viszont napok óta alig eszik..kedve van, csak nem eszi meg simán a tápot. ha konzervvel összekeverjük, vagy felöntjük picit húslével akkor csak azt nyalja le a tápról. nem fáj semmije se..nincs benne kullancs.. viszont a metszőfogai már megkoptak..lehet ez a probléma?
2019. ápr. 23. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kemény neki már a táp önmagában, egy kis vízbe beáztathatjátok, hátha úgy könnyebb megrágnia, de az is simán lehet, hogy csak finnyás, hozzászokott a finomabb ételekhez, ha erről van szó, akkor szigorúan csak tápot kapjon (akár áztatva), pár falat finomságot se szabad ilyenkor adni és előbb utóbb rá fog fanyalodni a tápra, ugyanis egészséges kutya nem hal éhen teli tál mellett.

Ha pár nap múlva sem eszik tápot én azért felkeresném a dokit, meg idősebb kutyáknál amúgy sem árt fél-egy évente egy alaposabb kivizsgálás, akkor is van értelme, ha amúgy látszatra egészségesnek tűnik, segíthet időben észrevenni az alattomosabb betegségeket vagy csak megnyugtatni a gazdit.

2019. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi. éves oltásnál kérni fogok egy kivizsgálást is..

akkor tápot nem érdemes váltani? ezt néztem ki pl.: [link]

2019. ápr. 23. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes tápot váltani, vagy legalábbis amit linkeltél szerintem semmivel sem jobb a másiknál, sőt, a Canun tápnak legalább csirke a fő fehérjeforrása, nem gabona, ami mindenképpen előny. Egy ezeknél jobb minőségű tápra érdemesebb lenne váltani, esetleg egy kicsit magasabb árkategóriára, mert ilyen áron sajnos sokkal jobbak nincsenek, de brit tápok pl. nem sokkal drágábbak, de az összetételük sokkal jobb.

Én tényleg megpróbálnám, hogy vízben áztatva, mert amit írtál az tipikusan a "finnyás kutya tünete," ha kap finomabbat, konzervvel vagy húslével keverve, akkor hülye lesz megenni önmagában is, ha beteg lenne akkor valószínűleg máshogy sem enne, bágyadtabb lenne, szóval lenne más tünet is és áztatva még az esetleges fogproblémákat is ki lehet küszöbölni, de amúgy azt úgyis csak doki tudja megmondani, hogy a fogai állapota megfelelő e ahhoz, hogy szárazon egye a tápot.

Azért is írtam, hogy ez csak finnyásság, mert én is átestem ezen kölyökkutyával, megijedtem, hogy valami nem jó neki a tápban, nem ízlik neki, ha nem eszik nem fog rendesen nőni, feljavítottam, megízesítettem neki a tápot és utána persze, hogy nem kellett neki üresen, sok idő volt, mire vissza tudtam szoktatni tápra, ti ne essetek ebbe a hibába.

Szóval szerintem biztosan fog normálisan enni újra, csak lehet kicsit több idő kell, mire megszokja, hogy újra csak táp van.

2019. ápr. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!