Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit lehet tenni a...

Ilyenkor mit lehet tenni a kutya szorevel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szoval arrol lenne szo, hogy egyik ismerosom elkoltozott, de a kutyat nem tudta vinni, igy menhelyre akarta adni. Mindig szerettem a kutyakat, igy befogadtam az ovet. Egy 8 honapos bolognai bichonrol van szo. Namarmost jol elvoltunk egy hetig, nagyon megszerettuk egymast, es nem is evvel van a baj, hanem amikor meg akartam furdetni kisebb akadalyba utkoztem. A kutya szore ilyen raszta gombolyagokba van osszenove. Tehat igy kell elkepzelni, hogy van egy reteg rendes, gondorke, konnyen fesulheto szor, de alatta irdatlanul rasztas az egesz. En amugy is ilyen ketsegbeesos tipus vagyok, hat amikor ezt meglattam, majdnem eltaknyoltam a furdoben. Felhivtam egy kutyakotmetikust, aki azt mondta, o rendbehozza, de hatalmas penzosszeget kert, es a “rendbehozast” arra ertette, hogy nullasra lenyirja, amit en is meg tudok csinalni.

Szoval az lenne a kerdesem, hogy tudtok-e valami olyan kutyasampont/balzsamot/barmit, aminek segitsegevel ki tudnam minimalisan is fesulni ezeket az egybenott reszeket? Nem szeretnem teljesen csupaszra lenyirni, de legvegso esetben nem lesz mas valasztasom.


2019. ápr. 23. 20:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Igen, bent tartom, egy nagyobb panelben lakom, de van a haznak egy kis kertje, oda szoktam levinni. A szomszednak is van egy jack russelja, csak meg varjuk, hogy megkapja az utolso oltast (a jacki) es akkor tudnank oket egyutt is levinni. Napkozben altalaban inkabb lent van, es a nenikkel jatszik, de nem is akar nagyon feljonni. Ha keson ernek haza, beengedik magukhoz, es onnan elveszem, de ez meg csak egyszer fordult elo. Most hogy jon a nyar, nem szeretnem egesz nap bent tartani, es igenyli is a mozgast rendesen :D sokszor amiutan felhoztam, meg a lakasban is porog, amit az elozo gazdajanal nem csinalt. Ott olyan volt, mint egy venember, egyik kanaperol a masikra. Ennyi volt a mozgas.

Kisallatboltban lehet kapni ilyen sampont? Vagy inkabb interneten nezelodjek?

2019. ápr. 24. 09:09
 12/13 anonim ***** válasza:
Megfázás ellen vannak jó kutyaruhák is. Az enyém szintén bundás kutyus, csak más fajta, ivartalanítva került hozzám, menhelyről, nem volt szőr a hasán egyáltalán, tél közepe, röpködtek a mínuszok, persze, fázott, kapott ruhát, ami védte a hasát, úgy jó volt, azóta kinőtt szépen a bundája, nincs gond ezzel.
2019. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A szomszédodat nem teljesen értem. Hova költözött, ahova nem tudta magával vinni a Bichon-t? Börtönbe? 4 kiló az egész kutya, simán elvan egy kisebb panellakásban is.


A szőrét rendszeresen fésülni kell, különben így befilcesedik, pláne ha megázik. Ami már befilcesedett, azt nemigen tudod kibontani, csak vágni. Megpróbálhatod sűrű fésűvel kibogozni, de ha az alsó szőrzet van összetapadva, akkor húzni fogod, ami fáj neki.

Javaslom, inkább nyírasd meg. Hidd el, gyorsan visszanő. Nekünk egy Shih-Tzu van, őt is mindig fésülni kell, mert filcesedik, de így nyárra rövid bundát nyírattunk neki, ezt elég hetente átkefélni. Amúgy havonta 2-3 centit is nő a bundája.


Másrészt azt a kozmetikust messzire kerüld el. Nekünk a téli hó-latyak-sár után durván be volt filcesedve a kutyus és 5 órán át kínlódott vele a kozmetikus, hogy szépen kibogozza és a szokásos 3000 forint helyett kért 6000-et (adtam neki 8-at). Szóval tuti találtok olcsóbbat. Javaslom nyárra kérj egy 1 centis nyírást, az teljesen jó és kevés fésülést igényel.


Magad is fürdetheted, de tapasztalat, hogy a kozmetikus jobban ért hozzá. A mi kutyánk szeret fürdeni, de én sehogy se tudom hajszárítóval megszárítani, mert ugat és megbolondul. A kozmetikusnak simán megül és tűri. Sampont tudsz venni állatorvosnál vagy kisállatboltban.

2019. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!