Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet, hogy nem változott...

Hogy lehet, hogy nem változott a viselkedése a kutyának?

Figyelt kérdés

6 hete lett ivartalanítva,a 1,5 é és kan Staffordunk, de azóta még hülyébb lett ráadásul eddig alig pisilt be de most kb 2 hete minden este az előszobába bepisil a mocsok!!

Egyszerűen már kivagyok tőle mikor hajnalban, de mindig egy időben 3 fele látom, hogy bepisilt és takarítanom kell.😥😥😥😡😡


2019. ápr. 24. 06:09
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%
Pontosan
2019. ápr. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mi pontosan?????
2019. ápr. 24. 06:37
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Minek neked kutya ha nem tudod nyugodtan kezelni az ilyen helyzeteket? Ez is hozzátartozik a kutyatartáshoz. És a pisi/kaki feltakarítása még hagyján!
2019. ápr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Járhatók kutyasuliba, az ivartalanítás nem a kutyaiskola helyett van.
2019. ápr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
51%
*járjatok
2019. ápr. 24. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Az ivartalanítás nem helyettesíti a nevelést
2019. ápr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%
A viselkedése nem is fog megváltozni az ivartalanítástól. Csak nem kattan meg ha tüzelő szukát érez.
2019. ápr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Ivartalanításnál a heréit távolítják el, nem pedig átprogramozzák az agyát, hogy cuki, jólnevelt kutya legyen.


Az a te dolgod lenne.

2019. ápr. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

A bepisilés szándékos vagy inkább a vizelet visszatartásának a problémája (inkontinencia)? Ha utóbbi, akkor ezt okozhatja az, hogy a kutyának megkavarodott az ivartalanítással a hormonrendszere. Az állatorvos tud adni olyan gyógyszert, ami - jó esetben - segít rajta. Ilyenkor ne a kutyát hibáztasd, nem tehet róla!

Viselkedés: a rögzült viselkedésen (jelölés, szökdösés, balhé) nem sokat változtat az ivartalanítás. Az is lehet, hogy most azért hülyébb, mert az ivartalanítás miatt kímélni akartátok és kevesebbet mozgott, tanult. Könnyű ilyet mondani, de próbáljátok meg fizikailag és szellemileg kifárasztani! Suliba jártok vele?

2019. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Nevelés. Én ugyanebbe a hibába estem, vártam a csodát, hogy majd ivartalanítás után a kanokkal nem fog dominálni, hát rosszabb lett, mert utána a szukákra is ráment. Akkor felnőttem a kutyámhoz, mert elegem lett abból, hogy nem vagyok vezető, sokat gyakoroltunk, több hónapot, kutyaiskolával egybekötve, de olyan helyen, ahol a viselkedéssel is foglalkoznak, nem csak a kiképzéssel.. És mára elvan a kutyákkal, ha pedig valaki nem szimpatikus neki, egyszerűen kifordul a konfliktusból. Persze, ha beleállnak és nem tudja kikerülni, akkor visszatámad, de soha nem hagyom idáig elfajulni. Vagy a másik eb gazdájának szólok, vagy én teszem helyre az idegen kutyát, hogy a kutyámnak ne legyen semmi dolga.
2019. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!