Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztőnek tanulni...

Kutyatenyésztőnek tanulni lehetséges?

Figyelt kérdés

Szögezzük le hogy gonosz,irritáló válaszokat nem szeretnék és egy kutyát sem szeretnék megkínozni!


Amióta tudom az eszem olyan 10éves korom óta kutyákat szeretnék tenyészteni!Ez persze azóta csak annyiban változott hogy többet tudtam merg róla mint pl.ebből az embernek pénze nem lesz,nagyon bonyolult "szakma"...stb

Amennyit értek hozzá annyi nem elég sajnos semmire!Esetleg egy olyan tanfolyam,iskola ahol erre készítenek fel olyan nincs az országban?Persze amíg nem tudok pontosan mindent róla addig nem kezdenék bele hogy kínozzam őket mint a szaporítók!Tudom hogy a szülőket vinni kell szűrésekre,kiállításokra.Azt is hogy egy szuka egy évben csak egyszer szülhet de nem folyamatosan amíg él hanem pihenőéveket is kell tartani!Ha esetleg a jövőben megokososok akkor vagy corgit vagy basset hound-ot vagy szamojéd vagy csivavát szeretnék.


2019. ápr. 24. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Fel kell venni kapcsolatot tenyésztőkkel, kiállításokra kell járni, elolvasni rengeteg irodalmat. Ha meg nagyon komolyan akarod venni akkor egyetem állattenyésztés szak(bár az nem kifejezetten kutyákkal foglalkozik). Nem tudom elindult-e de egy időben tervbe volt a kisállat tenyésztő egyetemi szak. Meg kell ismerni a fajtát minnél alaposabban, eldönteni 1 max. 2 fajtáról hogy azzal akarsz foglalkozni. Először legyen egy olyan fajtájú kutyád (ivartalanítva) megismered alaposan a fajtát. És sok sok tanulás. Nem árt nagyon alaposan átnézni a genetikát és a takarmányozást.
2019. ápr. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Inkább tanulok évekik minthogy egy kutya halálát okozzam!És azért írtam ezeket a fajtákat mert ezekkel már volt úgymond kapcsolatom.Tehát én vagy a családban valaki tart/tartott ilyen kutyát!
2019. ápr. 24. 21:32
 3/10 anonim ***** válasza:
8%

Nem értem, hogy mit kell tanulni azon, hogy megfelelő helyről veszel egy profi tenyészpárt, elintézed a papírmunkát a kennel alapításhoz, majd dugatod őket, a piciket meg állatorvos leszűri és lekezeli, majd meghírdeted?


De ha van felesleges időd és lóvéd, akkor nyomd le ezt: Kisállattartó és -tenyésztő - (FEOR 6124-00)


Vagy az Állatorvostudományi egyetemet.


Ja!


És mellé egy olyan szakmát is tanulj, amiből nem halsz éhen.

2019. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az ember jobban érzi magát ha azt csinálja amit szeret és nem azt amit rákényszerítenek!Állatgondozó vagy tenyésztő szerettem volna lenni midig is!Az állatgondozói végzettséggel csak állatkertbe mehetek ahol 2évente ha van üresedés.Amíg állattenyésztőivel tudok nyitni kisállatkereskedést is ha rászorulnék de én mindenképp tenyésztő szeretnék lenni egyszer!És nem szaporító mint te azt leírtad!
2019. ápr. 24. 21:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Konkrét tanfolyam nincs. Olvass rengeteg szakirodalmat,járj sűrűn kutyaiskolába, és vedd fel a kapcsolatot tenyésztőkkel.
2019. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ilyen állás, hogy "kutyatenyésztő", ennélfogva oktatás sincs hozzá.
2019. ápr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Szakirodalmak, tanulás tenyésztő mellett, mégtöbb szakirodalom és mégtöbb.


Eljárni kiállításra, sport/munka versenyekre.

2019. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Ezt csak önképzéssel lehet tanulni. Viszont főállásnak nem elég, inkább egy drága hobbinak mondanám. Az induláshoz is kell legalább 1,5 millió, mire beszerzésel mindent, meg ugye vállalkozónak is kell lenned.

Szóval kell mellé egy rendes szakma is, mert ebből megélni nem lehet. Amúgy állatgondozó nem csak az állatkertekbe kell, hanem sertés, marha.. stb telepekre is.

2019. ápr. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Én mezőgazdasági iskolába járok és nagyon sokat tanulok itt az állattenyésztésről,a genetikáról,szelektálásról szinte mindenről amit egy állattenyésztőnek tudnia kell.Oké,hogy ezt mind gyakorlatban,elméletben szarvasmarhákon és lovakon tanuljuk.

Én is elgondolkoztam a kutyatenyésztőn és megkérdeztem a tanáromat és azt mondta,hogy simán lehetek az mert itt ő már rávezettet az alapokra.Ő is mondta hogy járjak el kiállitásokra olvasak szaklapokat.

2019. ápr. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

Kutyás barátnőm úgy lett tenyésztő,hogy tudta tenyészteni szeretne,persze hobbiból Ez drága hobbi ám.. Volt egy álom fajtája vett egy jó minőségű kölyköt,szukát persze. Kölyök korától járt kiállításra vele, kb minden kiállításra ami az országban,meg amik külföldön voltak azokra is.


Csomó címet begyűjtött,megcsinálta a tenyészszemlét,sokat olvasott, illetve a kutyája tenyésztőjével tartotta a kapcsolatot. Ugye az adott fajta klubbon belül is össze ismerkedett gazdikkal,tenyésztőkkel. Megcsinálta a fajtára kötelező szűréseket, aztán pedig elkezdett kant keresni a szukához, az fél év volt mire a szukája tenyésztőjével találtak egy megfelelő kant a cseheknél,meg lebeszéltek mindent stb.

1,5-2 éves a szuka nem tudom pontosan most volt alom. Minden rendben ment :)



Sok sok segítséggel csinálta végig.



Ha semmi címet nem ért el a szukád,akkor egy kan gazdája se fogja fedezésre adni a kanját.


Tehát ha jól akarod csinálni akkor sok sok kiállítás kell,ismerjenek meg, legyenek címek.


Ugye fontos,hogy jellemben és küllemben is megfelelő kutyákat kell össze rakni ugye,de a szukád tenyésztője fog segíteni,be kell avatni már az elején,hogy mik a szándékaid.



Erre iskola,oktatás nincs külön.

2019. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!