Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetértetek Korom Gáborral?...

Egyetértetek Korom Gáborral? Kutyaetetés-téma.

Figyelt kérdés

[link]


Én egyáltalán nem tartom helyesnek a legtöbb dolgot ami elmondott a videóban.

(A kiképzői munkásságát amúgy nem ismerem.)



2019. ápr. 25. 00:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Én nem értek egyet. Nekem nem tudja megmagyarázni, hogy a maradék csirkepaprikás és rantotthús rízzsel jobb táplálék mint egy prémium táp. A házi koszttal nincs baj, de a kutyának külön kell főzni, fűszerek nélkül.
2019. ápr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Kutyának nem adunk maradékot.


Ha házi kosztot kap, akkor az teljesen natúr, fűszermentes, direkt számára összeállított étel. Nem emberi kaja.

2019. ápr. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Az elején elmondta a lényeget: "én nem vagyok táplálkozási szakember." Akkor nem kellene nagy nyilvánosság előtt marhaságokat terjeszteni.


A kutya nem disznó, hogy moslékot egyen. Az emberi kaja/maradék nem megfelelő a számára, a sok zsíros, fűszeres kaja nem jó választás. Az emésztőrendszere sem úgy van kialakítva mint az embernek, a krumplit pl.meg sem tudja emészteni.


A normális fogazat és csontozat kifejlődéséhez/megőrzéséhez, illetve az egészséges élethez nem megfelelő az a fajta táplálási módszer, amit elmond a videóban.

2019. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, milyen elképzelés alapján hívták meg táplálkozási tanácsokat adni, amikor kutyakiképző a drága ember .

ha lett volna benne némi tartás, nem fogadja el a meghívást.

2019. ápr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi.

Örülök, hogy ezek szerint nem én járok tévúton ezzel kapcsolatban.

2019. ápr. 25. 15:09
 6/15 anonim ***** válasza:
35%

Aki ide véleményt írt, mindenki felületesen hallgatta meg a videot.Csak azt akartátok belőle meghallani, ami a ti véleményetekkel megegyezik.

Korom Gábor, akit eddig még sose láttam, azt se tudtam hogy létezik, tökéletesen mondta el a kutyaetetésről a lényeget!

Meg se hívták volna szakértőnek egy ilyen műsorba.

Ti csak kiragadtátok belőle a maradékkal etetést, holott ő nem mondta senkinek, hogy moslékkal etessen, csak azt mondta, hogy 20-30 éve még maradékkal etettek meg nyers hússal, mert az volt adva.Akkor még nem voltak tápok.És ez volt a természethez közeli etetés.

A tápok a tápgyártók biznisze, egyfajta harc,amiben a pénzszerzés a fő cél, ennek érdekében a "felelős gazdiknak" be van adagolva, csak táppal etessen, mert abban minden megvan.

Hogy a kutya mit szeretne?A "felelős, állítólag kutyáját imádó gazdit ez nem érdekli, beleragad abba amit mondanak a reklámokban,mert neki ez a kényelmes!Az a kényelmes, hogy megrendeli a tápot a webáruházból, nehogy már el kelljen menni a kisállatboltig,beteszi a spájzba, és napi 1-2-szer odaborítja szerencsétlen kutyának, és etetés kipipálva.

Ellenben a FELELŐS gazdival, aki azt nézi mi a jó a kutyának, vesz neki húst, meg minden más neki valót/most nem részletezem mi is kéne a kutyának/, fagyasztgatja, kiolvasztja, főzögeti, stb.Persze ez macerás.Pedig a kutyának ez kéne!Ez a természetes táplálás!

Jól mondta a fickó:A táp olyan a kutyának, mintha nekünk a háztartási kekszbe beleinjekcióznának vitaminokat, fehérjéket, és folyton csak azt ehetnénk!

Gondoljatok már bele!Semmi más kaja nincs, csak a száraz keksz!Iszonyat.

A kutya is szeretné rágni a finom húsokat, bőröket, stb.Ez élvezetes neki,a fogait is használja, tápláló.

35 éve tartok mentett kutyákat, cicákat,jelenleg össz.19 van.Egészségesek, soha nem betegek, sokáig élnek.Főleg húst kapnak, elsősorban nyersen, néha főve, sütve.Sertést csak főve.Imádnak enni.Tápot néha, mellékesen, de azt is csak magas hústartalmút, és amiben nincs színezék, tartósítószer.

Aki szereti őket, az nemcsak a sétáltatásra szán időt, hanem arra is, hogy a TÁPLÁLÉKUKAT változatosan összeállítsa.

Persze ez mindenkinek szíve joga.Gondolkodni kéne, meg tájékozódni,és logikusan látni, a kutya ragadozó állat, fogazata,anyagcseréje nem tápot kíván, hanem húst elsősorban, meg kevés zöldséget,kevés gabonát.

2019. ápr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%

Itt a legtöbb válaszoló a táp mellett kampányol. Vagy kap érte valamit,vagy csak meggyőződésből nyomja a szöveget. Több kutyám volt már. Egy sem választotta a tápot a házi kaja ellenében. Egy sem! És hosszú életet éltek egy kivétellel. Szerették a húsokat,néha rizset,a gyümölcsöt, a kertből a mogyorót.


Én sosem etetnék táppal. De biztos,hogy sokan ezt adják. Hogy miért,arról sokat lehetne írni... De nem azért,mert az a "legmegfelelőbb". A legkényelmesebb esetleg.


Tuti,hogy most be fog írni legalább 6 táphívő :))

2019. ápr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

Csak zárójelben jegyzem meg: még a gyerekemnek sem adtam sosem tápot!

Egyszer kóstoltattam vele,mert erőltette a doki:a gyerek úgy hányt tőle, mint a gejzír. Pedig az is állítólag "tökéletes összetételű"... aha... Zárójel bezárva.

2019. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok:Tökéletesen egyetértek 7-essel, 8-assal!Bár én a változatosság miatt havi szinten max.2-3szor adok nekik tápot,de csak mint jutalomfalatot, nem kaja helyett.

Aki csak tápot ad a kutyájának, kívánom neki ugyanazt!Jusson eszébe a szerencsétlen tápevője,amikor ő eszi a sok finom ételt.

2019. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Már vártam az ellentábort!


Különben kicsit félreértettétek a kérdést.

Nem a táp vs egyéb etetési módok volt a vita tárgya.

Hanem KONKRÉTAN a maradékkal történő etetés, amit a videóban promotál a kiképző úr.

Mert az azért egészen más, mint amikor valaki külön főz a kutyájának illetve nyersen etet. Ne keverjétek!


Tehát az itt most teljesen lényegtelen, hogy én táppal/barffal/főve etetek. A lényeg, hogy NEM maradékkal! (Számomra a "maradék" szó jelentése: megmaradt étel a háztartásban, ebéd ami már nem kell, stb.) Ez pont az, ami egyáltalán nem a kutyának való, mert fűszeres, zsíros, stb.

Kedves tápellenzők, ti ilyesmivel etettek? Mert az ember erről beszél a videóban, amennyire én értelmeztem, és én evvel nem értek egyet, nem pedig avval, ha valaki külön készít a kutyájának kaját, táp helyett.

2019. ápr. 26. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!