Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » “Árnyék” kutyát ki lehet...

“Árnyék” kutyát ki lehet szoktatni a kertbe játszani?

Figyelt kérdés

Nem ott lakni, csak hogy merjen már egyedül kint lenni. Imád napozni, a fűben hemperegni, de a világért ki nem megy, csak ha én is megyek. Amint bejövök, rohan utánam be. Aztán néz ki sóvárogva, de hiába nyitom ki a teraszajtót, mondom mehetsz, de nem és nem. Egyedül nem.


Eddig azt próbáltam, hogy játszottam vele kint, hagytam szét játékokat, botot amit rágcsálhat, tettünk ki gyerekmedencét, mert pancsolni is imád... de semmi hatás, amint elindulok be, jön utánam. Egyszer ráparancsoltam, hogy maradjon, akkor boldogtalanul várt az ajtóban, hogy mikor jöhet végre be :D


Tudok mit tenni? Trauma nem érte, szomszéd kutya nincs, kerítés előtt bozót, meg nem is olyan a környék, nem piszkálja, nem ingerli senki. Valaki járt már így? Köszi, ha válaszolsz.


2019. ápr. 26. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? nagyon kicsi lehet még...
2019. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jaj dehogy, idén lesz 11 éves. Mentett kutya, de már 9 éve velünk van, már régesrég nem fél semmitől. De a kertbe csak velem együtt jön.
2019. ápr. 26. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel baj, nekem is volt ilyen kutyám, megszokja a kertet.
2019. ápr. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hasonló a mi helyzetünk is.

4 éves múlt a kutyám, lakásban lakott amióta 8-9 hetesen hozzám került. Pár hónapja lett egy csöppnyi kertünk, ahova szabadon járhatna-kelhetne, de nem. Ha én kimegyek, jön velem, tesz-vesz-matat, amikor bejövök jön be velem. Nélkülem tényleg csak kinéz, max lefekszik 5 percre napozni, majd inkább bejön hozzám. Igazából engem nem zavar a dolog, a lehetőségét én megteremtem, onnantól az ő belátására bízom a dolgot :)

2019. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
9 éve van veled és most érzed problémának csak a dolgot? Tán előbb kellett volna vmit csinálnod.
2019. ápr. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Inkább hozzád kötődik nagyon.Nem szokta meg kiskorától hogy kint legyen.Szerintem ezzel már ne törődj.Menj ki vele, ha bemész hadd menjen ő is, mert szorong, fél nélküled.
2019. ápr. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen kutyánk. Meg a klozettra is utánam akart jönni.
2019. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

kutyák idős korukra nagyon ragaszkodókat lesznek.


Nekem a kutyám 10 éves kora óta követett mindenhová,wc,fürdeni, ott feküdt a szőnyegen. Mindenhová. Ha csak inni mentem ki a konyhába már jött utánam.

Sajnos tavaly kellett elaltatni 16,5 évesen. Bárcsak még mindig követne :(


Viszont ha nála már kezdetektől jelen van ez a viselkedés akkor erről már nem fogod tudni leszoktatni és fura hogy most érzed tehernek,furcsának.


De ha nem rég kezdte el az a korának tudható be.

Szeresd és legyél vele sokat :)

Sok sok szép évet nektek!

2019. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanilyen a vizslám:D ő azért néha elvan a kertben egyedül is, de alapvetően ott akar mindig lenni ahol mi vagyunk
2019. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!