Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Angol cocker spánielről vélemény?

Angol cocker spánielről vélemény?

Figyelt kérdés
Legfőképp az érdekelne,hogy mennyire kozmetikus igényes, a lakásban mennyire kellene utána porszívózni, panel lakásban mennyire tartható? Horkolós kutyusok?
2019. ápr. 26. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha lakásban szeretnéd tartani, és a szőrét nem nyírni rövidre, akkor a mindennapos fésülés szükséges. Panelban elvan, ha van emellett neki kellő játék és séta.

Képes a horkolásra.

2019. ápr. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem eléggé kozmetikus igényes. A szőrét naponta kell fésülni, különben nagyon hamar gombócosodik és rövid időn belül térdig fogtok gázolni a kutyaszőrben. Persze le is lehet vágni rövidre a szőrét. A füle is viszonylag több odafigyelést igényel, mert mindenbe belelóg: vív, kaja, sétáláskor húzza a földön és természetesen minden kisebb levél rá is ragad. Ezek ellen lehet kapni ilyen fülvédő szerűséget, de én sétáláshoz nem szeretem rátenni. És gyakrabban fordul elő náluk mindenféle fülgyulladás, ezt is jó ha megelőzöd azzal, hogy tisztítod a kutyus fülét, ha szükséges.

Panelban is elvan, ha rendesen le van mozgatva, (bár én ellenzem bármilyen állat lakásban tartását, de ez most mindegy). Mondjuk az én kutyám nagyon ugatós, ez lehet hogy nem fog nálatok jelentkezni, de azért benne van a pakliban.

Tud horkolni, de ez nem ilyen "fajtajelleg", mint mondjuk a buldognál. Az én kutyusom ritkán horkol és akkor is halkan.

2019. ápr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!