Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves gazdik! Séta során a...

Kedves gazdik! Séta során a gyerekeket és szüleiket hogyan kezelitek nem gyermekbarát kutyussal?

Figyelt kérdés

Havanese kutyám van és nem szerette meg a gyerekeket különösebben. Az a baj, ha simán mondom hogy nem szabad megsimogatni gyűlölködve néznek, ha egyáltalán megkérdezik, mert hajlamos boldog-boldogtalan nyúlkálni a kutyához szó nélkül. Félek egyszer megkap egy kisgyereket így.


Szóval ötleteket szeretnék kérni arra, hogy mivel tudnám jelezni esetleg, hogy a kutyus nem szívesen veszi gyerekek közeledését?

Vagy a kutyámat hogyan tudhatnám gyerekekhez szoktatni?

Illetve nálatok mi a bevált módszer a kéretlen simogatók "offolására" hogy békén hagyjanak?


Nem indulatkiváltó kérdésnek szánom, nyilván igyekszünk a gyerekeket kikerülni mikor látom hogy ÚGY néznek vagy a gyerek már előre tartott karokkal rohan a kutya felé... Szeretném valahogy jól kezelni ezt, nem értem miért nem értenek a szép szóból.



2019. ápr. 27. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Elöször is a kutyád csak szájkosárral sétáltasd, mert ha megharap valakt, téged vesznel elö.

Másodszor meg mielött hozzáértnek, szólj, hoyg akutya harap! Ne azt mond, hogy nem szereti a símogatást, mert ez nem jut el a legtöbb ember eszéhez, hanem azt, hogy harap!


A gyerekekhez szoktatásról meg kutyaiskolában kérj tanácsot, mert nem mindegy, mi a gondja a gyerekekkel.

2019. ápr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
85%

"A kutya nyakörvére vagy pórázára kötött sárga szalag azt jelzi, hogy a kutyának térre van szüksége és csak óvatosan közelítsék meg." [link]


Sajnos nem sok embertől hallottam, hogy ismerik ezt a jelet. De így elmondhatod a gyerekeknek és szülőknek, hogy látod a sárga szalagot? Azt jelenti, hogy nem szabad simogatni a kutyát, mert nem szereti az idegeneket.

Egyrészt egyre többen fogják tudni, hogy van ilyen, másrészt talán komolyabban veszi mindenki a kérésedet, mert még megkülönböztető jelzés is van a kutyán.

2019. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szituációk kerülésén és a jó előre való figyelmeztetésen kívül(hogy harap) nem igen tudsz mit csinálni.


Egyébként neked mindent megenged, vagy legalábbis nem fordul feléd aggresszívan semmilyen helyzetben?

A problémát megoldani csak egy kiképző és fél tucat gyerek segítségével lehetne szerintem. Az utóbbi nyílván elég necces...

2019. ápr. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Első körben kérj tanácsot egy kiképzőtől, hogy mit lehetne tenni a kutyus "gyerekfóbiájával". Habos-babos cukiság, mindig, mindenki meg akarja majd simogatni. És ha megkap valakit, te leszel a hibás. Akkor is, ha a gyerek rohant oda hozzá kérdezés nélkül.

Nekem "nagyobb darab" nem ennyire cukorfalat kutyáim vannak. Így is van olyan, aki minden áron meg akarja simogatni őket. Utálják, ha idegenek hozzájuk érnek. Én simán meg szoktam mondani, hogy képzett ŐV kutyák, nem véletlenül bizalmatlanok, kérem ne simogassák. Nem voltam még senkivel bunkó, nem éreztem senkin, hogy megsértődött volna ezen. Kérni kell. Kedvesen, pár szót beszélgetni azzal, aki odajön és ennyi. Nincs belőle konfliktus. A kutyáim egyébként póráz nélkül, szorosan láb mellett sétálnak. Vagyis azonnal láb mellé hívom őket, ha jön valaki, így esélytelen, hogy bárki hamarabb találkozzon a kutyákkal, mint velem és kérdezés nélkül simogatni kezdje őket.

2019. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Tapasztalat, hogy a "Ne simogasd" kérést semmibe veszik. Nem egyszer volt már velünk is, hogy szaladt felénk a kisgyerek és kiabál, hogy "Kutya, kutya, meg lehet simogatni?" , aztán mondtam, hogy nem erre csak jön, hogy ő bizony megsimogatja akkor is. Na akkor rákiabáltam, hogy "Ne simogasd meg, mert HARAP" . Ezt felfogták.


A vicc az egészben, hogy a kutyám nem is harap, csak közömbösíteni akarom idegenekre, azt meg úgy nem lehet, ha boldog-boldogtalan megsimogatja.


Mindenestre legjobb megoldás, ha határozott vagy. Magad mögé húzod a kutyát és mondod, hogy harap.


Én mondjuk akasztottam már szájkosarat a pórázra, hátha kicsit visszariadnak tőle (nem jött össze) , raktam már piros hámot a kutyára oldalán felirattal, hogy "Harap" (de a többség el sem olvasta mi van ráírva), kötöttem rá sárga szalagot (még a kutyások sem tudták az mit jelent) , szóval nálam maradt a határozott rájuk szólás.


A gyerekek ügyében kérj tanácsot kiképzőtől, de könnyen lehet, hogy a kutyád egyszerűen csak ilyen, hogy nem szereti őket (az enyém se szereti különösebben a kicsi gyerekeket, megpróbálja elkapni őket néha, ha mellette szaladgálnak, de ha a gyerekek is nyugodtak, akkor a kutyám sem rendez jelenetet, a nagyobb gyerekekre meg teljesen közömbös, de sose lesz egy dajka kutya ez biztos. Az elkapni dolgot úgy értsd, hogy játékból, bántani nem szeretné őket, csak ugye elég durván tud játszani, így inkább nem engedem neki, hogy kisgyerekkel kezdjen)

2019. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, igen ezek jó tippek! Velem sosem agresszív meg egyébként tényleg mással sem, valamiért csak a gyerekekre van kiélezve és ott is csak akkor ha látja hogy nagyon közel jönnek hozzá. Szóval egy játszótéren is simán el lehet vele sétálni, csak ne nyúljanak a gyerekek hozzá.


Érdekes :D nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek!!!! :)

2019. ápr. 27. 08:32
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Úgy szoktam megelőzni, hogy előre szólok, hogy nem szabad simogatni. Nem harapna vagy kapna oda, de nem szereti az idegeneket és utálja, ha idegenek nyúlkálnak felé. Nem agresszíven, de kitér a simogatás elől.


Amikor meg látom, hogy a gyerek úgy rohan a kutya felé, akkor már előre szólok hangosan a szülőnek, hogy szóljon rá.


Egyébként nem kistestűm van, belga juhászom. Csak valahogy olyan kedves fejszerkezete van, hogy sokan megállítanak vele. Engem különösebben nem érdekel, hogy ki mit gondol, én is azt gondolok amit akarok. Nem azért van kutyám, hogy másoknak ingyen állatsimogatója legyen.

2019. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szólsz a gyereknek is és a szülőknek is, hogy ne simogassák, ne piszkálják a kutyát. Nem plüss, nem azért van, hogy idegenek nyúzzák! Normális ember és szülő megérti, a primitívebb fajtának pedig erélyesebben kell olykor szólni. Nekem volt, hogy én kaptam el a kisgyereket, mert az ész nélkül rohant a kutyám felé és esélyem sem volt rászólni. A szülő persze nem is figyelt.
2019. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
Miért érdekel téged, hogy egy ostoba hülyegyerek megsértődik? Én úgy ráordítanék, hogy ott helyben összecsinálná magát. Elképesztő bunkóság, amikor vadidegen emberek kérdezés nélkül simogatják a kutyát. De bakker, nektek nincs szátok? Komolyan mondom, a gyakori közönségének 90%-a olyan szinten életképtelen, hogy nem találok rá szavakat!
2019. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt mondd, hogy nem szabad megsimogatni, mert azt hiszik, hogy te nem szereted, hogy megsimogassák a kutyát, hanem azt, hogy a kutya nem szereti, ha simogatják.
2019. ápr. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!