Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni/segíteni...

Mit lehetne tenni/segíteni hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés

Két tacsink van.

A fiatalabbik nálunk van 2 hónapos kora óta, az idősebb később került hozzánk.

Körülbelül 1 hónapja állandóan sír éjszaka. Eddig felengedtem hogy velen aludjon az ágyba, mert ígyis feljött. A munka mellett meg nem tudtam egész éjszaka azzal foglalkozni, hogy ne jöjjön mellém/mellénk fel.


Bezártuk a kennelbe mikor ben fogadott szót. Akkor vonyított, nyüszített.

Az előző gazdája bántotta. Verte. Én nem akarok ilyen lenni, de kezdett fogyni a türelmem, mert tegnap mindenhova pisilt, az agyra is természetesen, és leordibaltam.

Azóta ténylegesen tök kezelhetetlen.


Most éjszaka is mindenhova hugyozik.

Bezártuk, két órán keresztül sírt. Meguntam, és kikötöttem az előszobába, aztán bezártam az ajtót hogy ne halljuk. A párom meg: jajj szegeny kutyus. - azóta a kanapéra vitte, és vele alszik.....



Tudom nem csinálom jól a dolgokat, de mivel lelkileg sérült, így nyugtatót is írt fel neki az orvos éjszakára.


Viszont én már nem tudom mit kezdjek, egy hónapja minden éjszaka ez megy.

És bizony elég szemétládának érzem magam, ahogy már beszélek vele. Türelmetlen vagyok vele már. :(


Mit tanácsoltok?


2019. ápr. 28. 04:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Keress neki új gazdát, magadnak meg pszichiátert
2019. ápr. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
81%
A pszichiáter tényleg jó ötlet.
2019. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Erdemes lenne par konyvet olvasnod a kutyak neveleserol.

Legalapabb dolog, hogy ne ugy kezeld a kutyat mint egy embert.

2019. ápr. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának egy normális, hozzáértő gazda kell aki vagy ért a kutyák rehabilitálásához, vagy hajlandó pénzt áldozni egy rehabilitáló kutyakiképzőre.

Viszont mivel rajtad ez a feladat túlnő, ajánlom, hogy keress másik gazdát. Írhatsz a fajtamentésnek is, hogy hírdessék közvetített gazdikeresőként.

(Te meg egy idióta vagy ;) )

2019. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az idősebbet is ugyanúgy nevelni kéne, mint a fiatalabbat, és mivel mentett kutyáról van szó pocsék előélettel, a rossz emlékeket is kezelni kell valahogy. Csak ahogy te csinálod, az nagyon nem jó.
2019. ápr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Fogjuk orvoshoz vinni.

Viszont a második kutyát én nem akartam, csak a párom és az anyja.

Mellesleg... szoktuk tanítani.

Csak nem jegyez még meg semmit.

Pszichiáter nem hiszem kéne nekem, mert a másik kityust sikeresen megtanitottuk erre-arra. Nem voltam felkészülve egy másik kutyára, főleg nem egy bantalmazottra, amit mondtam is, de mégis idehozták.


Szeretem őt, viszont nem tudom mi legyen. Lehet kutyasuli kéne. A legapróbb mozdulattól/neveléstől is bepisil. Tehát nem hiszem hogy velem van akkora baj, ha mar azt mondjuk nem, és verbálisan és bepisil.

Kár volt feltennem a kérdést. Ezen az oldalon mindig a kérdező a rossz ember.

2019. ápr. 28. 13:10
 7/17 A kérdező kommentje:
Aki szerint meg a feladat tulno rajtam, most kezdtem uj helyen dolgozni...nem volt munkam sokaig. Viszont a paromnak volt hogy felhoztam ezt mondtam majd a felet mindennek visszafizetem. Ennek ellenere sem vittek el, csak orvoshoz hogy nyugtatot kapjon. Az anyuja meg minden kajat odaad neki pogacsa, virsli, pizza. Es hiaba pofazom nem szabad. Na akkor ha nem akar velem senki egyutt mukodni, akkor megvan a valasz gondolom mindenkinek, hogy miert irtam aa kerdest ki.
2019. ápr. 28. 13:12
 8/17 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem mentett kutya....mivel nem allatmenhelyrol hoztuk el. Lol
2019. ápr. 28. 13:21
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem azért mentett kutya egy mentett kutya, mert menhelyről hozzátok, bántotta az előző gazdája, ugyanúgy mentett kutya, mint az, aki előbb menhelyre kerül.


Kutyasuli jó lenne, igen. Mióta vagy együtt a pároddal, hogy ennyire semmibe veszi a te véleményedet?

2019. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Régóta.

Csak engem az zavar, hogy pl nem adok nekik jutifalit, csak mikor megerdemlik. Szoktam mondani ül, fekszik, ugrik. Srb. Párom is így tesz, de az anyja full lerombol állandóan mindent, mert ő mindenféle parancs nélkül odaadja a dolgokat nekik. Csak úgy. És ha szólok neki akkor ő úgy gondolja hogy neki lehet mert úgy sem ő neveli.

2019. ápr. 28. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!