Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetünk ha durván játszik...

Mit tehetünk ha durván játszik a kutya?

Figyelt kérdés

Emberekkel nagyon gyengéd, de más kutyákat nem kímél. Már az is bajos hogy oda engedjük más kutyához, mivel nem szépen nyugodtan megy oda, hanem úgy rátör más kutyákra, ugat és morog, ezt pedig a legtöbb kutya támadásnak veszi. Nem tudom miért szokott rá erre, de egyszerűen nem tudjuk leszoktatni.

Ha mégis túljutunk az összeengedésen, akkor elkezd játszani, nem harap, de ugat, morog, ugrál és a lábával csapkod. Ha rászólok abba hagyja, de ha újra játszanak akkor ugyan ez. Nem agresszív amúgy, soha nem támadt még kutyára, őt viszont sokszor támadták már meg, és sokszor látott ilyen kezdeményezéseket más kutyáktól. Plusz gond hogy nem kistermetű, 30 kiló legalább.

Nagy félelmem hogy oda engedem egy nagytestű kutyához, az ellenségessé válik a morgás miatt, az én kutyám meg visszavág és megvan a gond (ez miatt nem is nagyon merem más kutyához oda engedni). Sajna domináns és nem hagy szó nélkül agressziót vagy ellenségességet.


Hogy lehetne leszoktatni erről? Hogy legalább oda engedni lehessen más kutyához gond nélkül.


(Kutyaiskola nem opció, nincs pénzem rá és időm sem, a szüleimnek meg van elég gondja e-nélkül is.)



2019. ápr. 28. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Az utolsó mondatoddal meg is válaszoltad a kérdésedet. Mivel megnevelni egyedül nem vagy képes, szakemberre meg nem vagy hajlandó áldozni az idődből és pénzedből, így ne vidd kutyák közé.

...vagy keress neki megfelelő gazdát.

2019. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
3 éve a család tagja és ezt leszámítva tökéletes eb. Mivel iskolába járok és még 2 évig fogok is, már elköltöztem, pénzt nem keresek és csak 2 hetente, vagy szünetekben látom a kutyámat. Nincs lehetőségem iskolába vinni míg be nem fejezem az iskolát.
2019. ápr. 28. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Nos, 2 lehetőség van (ha a kutyaiskola nem opció):

- vagy azonnal visszahívod ilyenkor (amennyiben szófogadó)

- vagy ha nem sikerült megnevelni és nem visszahívható, akkor nem engeded oda más kutyákhoz.

2019. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem rohan oda idegen kutyához, csak ha oda engedem, de ha oda engedem akkor is az a vége amit fent leírtam. Játék közben is magamhoz tudom hívni, de annak nem látom értelmét hogy folyton behívjam, nem hiszem hogy megérti miért hívom el. Ha konfliktusba kerül akkor sem agresszív amennyiben a másik kutya is csak dominál és nem támad, nem tudom mi történne ha neki ugrana egy kutya, de nem hiszem hogy abból a szituációból ki tudnám hívni. Eddig csak kistestűek támadták meg, úgy hogy pórázon volt, akkor nem támadott vissza, de szerintem sérült szegényemnek a lelke.
2019. ápr. 28. 20:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Na most ez az "eddig csak kistestűek támadták meg" szitu hogy is nézett ki pontosan? Mert feltételezem, hogy kiprovokálta ezzel a morgós-ugrálós "a legtöbb kutya támadásnak veszi" ökörködéssel, és nem random kistestű kutyák mennek csak úgy neki az utcán, minden ok nélkül.

A miénk is ilyen, nem szereti, ha az arcába másznak, azt meg főleg nem, ha erőszakoskodnak vele. A saját tempójában szeret ismerkedni, és az nem ez az őrültködés. Ha valamelyik kutya mégis így közeledik, azt nagyon hamar rendbe teszi, mert félelmében kitámad. Ezt általában azzal előzöm meg, hogy kapásból kikerülöm az olyan kutyákat akiken látom, hogy ökrök, de még így is van belefutunk olyan esetekben amikor a kedves gazdi magasról tojik rá, hogy merre van a kutyája és mit csinál...


Ennek a megoldására rengetegféle lehetőség van, ha mást nem is, legalább néhány szakkönyvet vegyél és olvasd el őket amiből megtanulhatod mit miért csinál a kutyád, és hogyan kezeld.

Kezdve a pórázfegyelemmel, hogy ha húzna oda más kutyához sarkon fordulsz és csak azért sem arra mész, a jutalomfalattal való pozitív megerősítésen át egészen addig az alap dologig, hogy kutyákat csak laza (semmiképp sem feszülő) pórázzal engedünk egymás közelébe. Illetve az sem utolsó szempont, hogy ha a mi kutyánk oda is menne, első körben a másik gazdát kérdezzük meg, szabad-e.

2019. ápr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó amit írsz, de nem segít rajtam. Amikor rátámadtak nem csinált semmit, nyugodtan jött lábnál. Kertből kirohanó kis vakarcsok tépték meg, és még a kitépett szőrcsomók ellenére sem "ökörködött". Ha kutya van a közelben, mindig óvatos vagyok és kizárólag úgy szoktunk elmenni más mellett hogy lábnál jön laza pórázon. Ha a másik kutya kiprovokálja akkor néha ugrál, de manapság ezt a viselkedést már könnyedén letiltom és megyünk tovább. Ha kutyához akarom oda engedni mindig megkérdezem a másik gazdit hogy benne van-e és szólok hogy mire számítson.
2019. ápr. 29. 06:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem mina kérdés...

Legyél továbbra is megfontolt és körültekintő a séták során és nem lesz gond. Tudod, hogy durván játszik, el tudod hívni ha látod hogy más kutyának sok, a kapun kirohanó vakarcsokkal nem tudsz mit kezdeni, maximum másfelé sétálni.

2019. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A kérdés hogy hogyan tudnám leszoktatni azerről ökörködésről, morgásról úgy, hogy ne azt higgye hogy a játékot tiltom neki. Nem akarom hogy félre értse a tiltást és átmenjen agresszívbe a viselkedése. Jó lenne odaengedni akárcsak szaglászni más kutyához, de ez sem megy, mert ha túl közel kerül akkor így kirobban, ugat morog. Én tudom hogy nem bánt, de más kutya vagy gazdi félre érti, sajnos érthető okokból.
2019. ápr. 29. 09:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Az ugatás, morgás, ugrálás harapás nélkül az játék. Ahogy írtad sosem volt még ebből bunyó.


Ami lehet neked sok,(nem láttam mit csinál) az a kutyáknak csak játék. Nem lehet, hogy túlfeszülöd?


Ráadásul azt írod, hogy ki tudod hívni a játékból is. Ez nagyon nagy dolog!


Ha a másik kutya kommunikációján nem azt látod, hogy sok neki a kutyád, és támad, illetve a kutyád nem akarja lenyomni a másikat, akkor szerintem nincs gond.


Mennyi idős egyébként?

2019. ápr. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

3 éves múlt. Sajna pont az a gond hogy amelyik kutya nem ismeri már kicsi kora óta az nem tudja kezelni. Nemrég történt hogy egy kisebb testű kutya gazdája felajánlotta hogy had játszanak. Ismertem a kutyát, játszottak már, nem utasítottam vissza. Leültettem, levettem a pórázt és engedélyt adtam hogy mehet. Ez így nézett ki: a kicsi elindult felénk, az enyém oda ugrott, ugatott morgott, majd megállt. A kicsi meghökkent, állt mint a cövek, de bele ment a szaglászásba. Ez után kergetőzni kezdtek ami a kicsinek nem annyira tetszett, inkább odébb vonult szaglászni, az enyém bizonyos szinten sarokba szorította és morgott ugtott rá. Elhívtam onnan. Ahogy a kicsi kijött a fűből és felénk szaladt, az enyém ismét oda futott és folytatta a "játékot". A kicsi elég toleráns volt, bár nem élvezte a helyzetet. Ez ment pár percig, utána a gazdi szólt hogy ők akkor mennek tovább. Elhívtam. Pórázt tettem rá és mentünk tovább.


A gond hogy ha egy kutya negatívan reagál, akkor le akarja dominálni, ő tudja hogy megy a dominancia harc, de ha a másik kutya harap, akkor szerintem ő is. Ezt nem merem megkockáztatni, senkinek nem akarok gondot.


Nem tudom hogy és mikor rögtült ezel igy be nála, de azt sem tudom mivel kezdjem.

2019. ápr. 29. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!