Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellet volna máshogy...

Mit kellet volna máshogy csinálnom?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves Német juhászkutyám aki nagyon bizalmatlan az emberekkel már kezdetek óta mikor elhoztam akkor is az volt az hogy velem össze barátkozzon 2-3 hétbe telt. A gondom az hogy ha sétálok vele szépen jön mellettem nem támad ki senkire de ha valaki feléje nyúl vagy érintkezni akar vele vagy beszél hozzá elkezdi támadni oda kap. ezért muszáj szájkosárban sétáltatnom. Jártam vele kutyasuliba kiskorától kezdve sétáltatom próbáltam szocializálni de nem sikerült. Mi válthatta ki nála ezt ? A családtagokat nagyon szereti soha senkit nem támadott meg senkire sem morgott illetve vannak kivételes emberek akiket gyorsan elfogad gyorsan összebarátkozik velük de ez ritka.


Kérdésem, még hogy mit kellet volna tennem hogy kinője elhagyja ezt a fajta viselkedést és minden emberben megbízzon és ne támadja őket. Most már valószínűleg mindegy mert túl idős hogy ezt a viselkedést elhagyja.


2019. ápr. 28. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha már kölyökként is bizalmatlan volt, akkor eleve olyan helyről hoztad, ahol már a kezdeteknél el volt rontva a kutya (nem szocializálták emberhez pici korban vagy bántották).

Nem sima kutyasuli kell, hanem olyan, ahol foglalkoznak rehabilitációval. Nem esküdnék meg látatlanban, de leírásod alapján azt gondolom, félelmi agressziója van, ezt kell kezelni szakember segítségével.

2019. ápr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az embereknek kéne megtanulniuk, hogy ne akarjanak mások kutyáihoz odemenni, odanyúlni az utcán.
2019. ápr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, az embereknek nem lenne szabad odanyúlkálni idegen kutyákhoz. Viszont egy városban, családban tartott kutya egyszerűen nem lehet agresszív! És nincsenek kifogások!


Valószínű eleve pocsék idegrendszerű, ami mellé nem kapta meg a megfelelő irányítást. Azt nem lehet elérni, hogy minden kutya magabiztos és barátságos legyen. De azt igen, hogy közömbös vagy elkerülő viselkedést mutasson! A kutya valamikor kapott megerősítéseket erre a viselkedésre. Valószínűleg még most is rendszeresen kap rá.

2019. ápr. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Máshogy kellett volna azt csinálnod, hogy nem szaporítótól veszel egy ideggyenge fajtajellegű keveréket úgy, hogy nem értesz eg fikarcnyit sem a kutyákhoz. Ezt... ezt keleltt volna másképp.
2019. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jól betanultad ezt a szöveget. :D Mielőtt ez írtad megkérdezheted volna hogy nem e véletlen menhelyről hoztam el :( De nem hiszem hogy ideggyenge bár nem értek hozzá de akkor más gondjai lennének nem csak emberektől félne hanem kvázi mindentől...
2019. ápr. 30. 09:58
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Menhelyről nem adnak ki rehab, utókövetés nélkül.


Van itthon egy mentett pitbull, elég jól ismerem a rendszert. Max gyepiről hozhattad, akkor meg kutyasuli, kuképző etc.


Lehet egyébként, hoy mástól is tart, csak nem veszed észre, nem tudod értelmezni. Lehet, hogy régen bántalmazták, a súlyosságától függően, ez vagy kezelhető vagy nem.


De neked miert csak 6 ev utantunt fel?!

2019. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Amikor sétáltok tegyél rá sárga szalagot. Sajnos nem sokan ismerik, de hátha segít nektek :)

[link]

2019. máj. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!