Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való ezek közül...

Milyen kutya való ezek közül faluba, gazdasági udvarra?

Figyelt kérdés

Foxi? Mudi? Pumi? Sinka? Puli?


Baromfi is van.


2019. ápr. 28. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Amelyikkel törődnek is, nem csak kerti dísz lesz, házőrző néven.
2019. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Mire?

Mennyit tudnál vele foglalkozni? Mennyi séta, játék, fizikai és szellemi fárasztás? Kinti vagy benti tartás?

2019. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Foxi? Ne viccelj!

Sinka? Télen bent tartjátok? Mert szőre az nincs.

Igaz, hogy pásztorkutya, de a pásztorok nem terelgettek télen és bent volt a birkával az istállóban. Ha fázott, volt kihez odabújni.

Mudi:

Sokkal kevésbé csahos, mint a puli vagy a pumi, de mindenre van szeme. Ha naponta gondoskodunk arról, hogy mozogjon, lerohanja fölös energiáit, tulajdonképpen nagyon könnyű együtt élni vele a legkisebb lakásban is. Mivel rendkívül emberközpontú, a kizártságot, kennelben tartást nehezen tűri, fontos a gazdával való minden napos együttműködés. A mudi legfőbb erénye a fejében és a szívében van! Mivel igazi munkakutya, a tétlenséget nehezen viseli el, ekkor képes bosszantó rossz szokásokat felvenni.

A puli, pumi hangos, kinyírja a tyúkokat és úgy általában mindegyik felsorolt kutya! ... mert gondolom kutyasuliba nem viszitek.

Szerintem ne legyen kutyátok!

2019. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

A foxira azt mondják, hogy erős benne a vadászösztön, de nem lehetetlen, hogy jó és következetes neveléssel el tudod érni, hogy a baromfit békén hagyja. Viszont nem vadászatra kitenyésztett kutyát valószínűleg könnyebb erre megtanítani.

Sinka: munkára tartott, nem elismert fajta. Ha nem dolgoznál vele, akkor nem ajánlom, de valószínűleg nehezen is tudnál szerezni.

Puli, pumi, mudi: eredetileg tereltek, szóval elég aktívak és tanítani is jól lehet őket, de ha nem foglalkozol velük (tanítás és mozgatás is!), akkor még a szokásosnál is többet ugatnak.

Édesapámnak, nagyapámnak pulijai voltak, náluk nem bántották a jószágot, a szomszédunkban is van egy unatkozó puli, náluk is van baromfi, de nem tudom, hogy a kutya az erős kerítés vagy a jó természete miatt nem bántja őket. A szőrükre viszont figyelni kell, mert egy loncsos puli nagyon szomorú látvány.

2019. ápr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem világos, mire szeretnéd használni? A gazdasági udvarból gondolom, hogy a telket őriztetnéd vele? Vagy félreértem?
2019. ápr. 29. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ, mi a cél a kutyával.

Foxterrier vadászkutya. Őt nehezebb lehet megtanítani arra, hogy ne vadássza a baromfit. Mudi és a többiek terelőkutyák, állatok mellé, nagy energiával, sokat kell velük foglalkozni, lefoglalni őket.

És persze bármely kutyát megfelelően kell nevelni.

2019. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindenki válaszát köszönöm és hasznosnak jelöltem, bár van akié elég morgós lett, de be tudom annak, hogy sok a vissza élés a kutyákkal meg aztán én se irtam túl sokat.


Kutyasuli itt nincs, de neten szoktam kutya taníttó anyagokat nézni már évek óta, sőt külön gyűjtöm is ami fontos lehet. Azt szeretném hogy a kutya pórázon is tudjon járni aztán majd a nélkül is jöjjön majd mellettem sétán, aztán lehessen vinni kirándulni, de a házba meg az udvarba is megálja a helyét. például ha egyedül hagyjuk a gazdasági udvarban. és tényleg szeretném ha jelezne mikor jön idegen de tényleg jobb lenne ha nem csaholna túl sokat, bár gondolom ez a korától is függ.

Én is láttam már elhanyagolt gusztustalan szőrű kutyát, megnyugtatok mindenkit hogy gondozva lesz a szőre, már csak azért is mert a házba is szeretném ha ott lenne velünk, meg egyáltalán simogatni lehessen. A pulit se muszáj zsinórósra hagyni, láttam már rövidre (és puhára :)) nyírva, én is olyanra gondoltam.


A foxira azért gondoltam, mert olyat tudom hogy tartottak régen, szóval csodálkozom hogy nem jó?

Sinkát még nem láttam, csak képen, ezért kérdeztem.

2019. ápr. 29. 16:21
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Még mindig nem világos, hogy mit értesz az alatt, hogy "az udvarban is állja meg a helyét"? Ne lopkodja el a tárgyakat, ameddig távol vagytok vagy őrizze a telket? Egyáltalán mitől gazdasági udvar ez, mekkora területről beszélünk?


Ezt leszámítva a leírás többi része nekem úgy hangzik, hogy egy mezei hobbikutyát szeretnétek, amivel keveset kell foglalkozni és nem bántja az állatokat.


Ha az a cél, hogy idegeneket ne engedjen be, akkor valamilyen őrző-védő irányba kell elindulni, ha csak a "behatoló" jelzése a cél ugatással és nem a távol tartása, akkor valamilyen pásztorkutyában gondolkodnék, viszont azoknak hatalmas az energiájuk, nem lehet őket 12 órákat egyedül hagyni. De igazából bármilyen fajtát vesztek, mindegyikkel foglalkozni kell, nevelni kell őket, hogy jól végezzék a dolgukat.

2019. ápr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!