Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan gyakoroltátok, hogy...

Ti hogyan gyakoroltátok, hogy a kutya póráz nélkül se csatangoljon el tőletek?

Figyelt kérdés

Tudom, kutyasuli, ennek ellenére én azért a környéken biztos nem engedem el pórázról, mert sok a mellékutca, ahol jöhetnek autók, nem akarok kockáztatni, viszont mennénk olyan helyre is, ahol azért nincs ennyi veszély, de eddig csak futtatóban vettem le a pórázt lakáson kívül. Az enyém mentett kutya, és már nem pici kölyökként került hozzám.

Érdekelnének mások tapasztalatai azon túl, amit a kutyasuliban megtaníthatnak, hogy nektek hogy ment, mennyi idős kutyával tanultátok ezt, mennyi idő volt, mire bátran elengedhettétek... stb.


2019. ápr. 30. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mi éppen most ezt tanuljuk. 4 Éves herélt kan. Benzinkútról mentettük meg. A kutyusnak kell valami motiváció. Mi labdával meg jutalom falattal csináljuk. Szorosan a láb mellett kell vezetni, aztán meg jutalmazni. Nekünk az is megy, hogy a járda végén megállunk és le ülünk.

Nálunk van egy kis park rész ott néha elszoktuk engedni. Elszökött futni tőlünk nem messzire, mert látjuk, hogy vissza néz. Ha esetleg nem jönne vissza akkor azt mondjuk neki, hogy "szia" és egyből spurizik hozzánk.

Viszont nagyon sok gyakorlást igényel, hogy megbízzatok egymásban. Sok sikert, biztos ügyesek lesztek/vagytok :)

2019. ápr. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Egyrészt van egy olyan szabály nálunk, hogy mellettem kell maradniuk a kutyáimnak. Pórázon és póráz nélkül is. Ennek bárhol tudnia kell működni. Másrészt a behívás a legkeményebb szabályunk, ezalól nem bújhatnak ki. A megtagadásáért komoly büntetés jár.


Ez nem első sorban kor függő, nem is gyakorlás függő. Hanem leginkább a kapcsolaton, a gazda jó hozzáállásán múlik.

2019. ápr. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Suli nélkül tanítottam. A környékünkön nincs kutya futattó de van olyan terület ahol alig van forgalom, föld út is tartozik hozzá ahol nincs vadászat és az önkormányzat engedi (vagy nem foglalkozik vele) hogy póráz nélkül legyen a kutya. Kölyökkorba kezdtük netes videók nézegetésével és könyvekkel. Forgalmas területen nem engedem el hiába jönne mellettem mer vannak kajla napjai mikor jobban figyel a szagokra, ingerekre de ezen a területen szaladgálhat a közelembe és játszhat a többiekkel nyugodtan.
2019. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a kertben próbáltam vele egészen kiskora óta. Ez volt a 2., amit a neve után megtanult. Jutalomfalattal és labdával vezettem láb mellett.


A behívást is ugyanígy. Kint az utcán több inger éri, hajlamosabb elkalandozni agyilag, úgyhogy kölyökkorban (amikor még elbírta) hosszú pórázra engedtem és úgy hívtam vissza. Amikor jött, akkor jutalomfalat. Nagyon hamar megtanulta. Már 8 éves, de mindig behívható, bármi van és nem is távolodik el 2 méternél messzebbre.

2019. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nincs kert.
2019. máj. 3. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!