Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Utólagos törzskönyvezés?

Utólagos törzskönyvezés?

Figyelt kérdés

Hogy lehet hogy egy kutyának csak 1 éves korára lesz törzskönyve? Illetve addig milyen ideiglenes papírokkal lehet junior kiállításokra vinni?

Furcsa nekem, hogy miért csak 1 évesen kapott tk-t, ha jól tudom fél éves korig lehet törzskönyvezni.


2019. máj. 1. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Pl a német juhásznál a németek törzskönyveznek, és bizony, igen lassan teszik.
2019. máj. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem németjuhász. Magyarországon lett törzskönyvezve.
2019. máj. 1. 13:33
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Mivel sokan várnak a törzskönyvezéssel, hogy meglássák érdemes-e. Ha beteg a kutya, vagy előjön valami gebasz.
2019. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Lassú a torzskonyvezes.

Ha a tenyésztő későn adja be (utolso pillanatban), akkor simán lehetséges.

2019. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
A kennelnek nézz utána, hogy be van-e jegyezve hivatalosan. Ha igen, akkor 100%, hogy csak megcsúsztak a törzskönyv elkészítésével. Ha nem, akkor a legrosszabbra lehet gondolni...
2019. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neten nem találtam semmit róluk, egy korábbi versenyen sem volt ezzel a kennel névvel kutya nevezve. A betűs a neve, tehát gondolom az első kennelben született alomból lehet. A kutya egy jól menő vállalkozóé, többszörös bajnok egyébként. Csak furcsa, hogy azt nyilatkozta, hogy egy éves korában sikerült csak törzskönyvezni és egy barátja ajánlotta neki ezt a kutyát, mert nála született.
2019. máj. 1. 19:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Gondolom van az a pénz, amiért lehet utólag papírozni a kutyát.
2019. máj. 1. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:

FCI bejegyzett kennelt név alapján itt tudsz csekkolni:


[link]


Beírod a kennel nevét és rákattintasz az "The name includes" gombra. Ha van találat, akkor egyértelműen tenyésztő az úriember. Ha nincs, akkor vagy nem regisztrált FCI-be, ami gyanús vagy szaporítóról van szó, aki kamu törzskönyvet akar rád sózni.


A magyar kennelek nyilvántartását nem tudom hol lehet elérni, mert nekem a weboldaluk már napok óta nem tölt be. :\

2019. máj. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ebben a listában nincs benne.


Ennek a kutyának (kan) a kölykei egy másik kennelben lévő szukát fedezett be (ők az anya kennelnevét használják) , abból az alomból járnak most kiállításra az 1 év körüli kutyák. Most lesz újabb alom a szuka kenneljében egy másik anyától, és gondolkodom rajta, hogy rendben lenne-e ha tőlük vennék. Szeretnék kiállítási minőségű kutyát és kiállításokra is járni vele.

2019. máj. 1. 19:33
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha magyar fajta akkor, a mudi biztosan meg talán a pumi nyitott standardos fajta, így ismeretlen, tk nélküli szülők esetén is van lehetőség utólag törzskönyvezni (B törzskönyv) a kutyát ha megfelel a tenyészszemlén. Illetve ha ilyen B törzskönyves a szülő akkor a kölyök is csak utólag verseny, tenyészszemle után tkzható. Ilyen esetekben 1-1,5 évesen kap a kutya tk-t.
2019. máj. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!